Trumpinamas restoranų ir pasilinksminimo vietų darbo laikas, lankytojams – privaloma registracija (atnaujinta) – Kas vyksta Kaune

Trumpinamas restoranų ir pasilinksminimo vietų darbo laikas, lankytojams – privaloma registracija (atnaujinta)

BNS 2020/10/21 14:22
R. Tenio nuotr.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad barai, restoranai ir naktiniai klubai turės užsidaryti vidurnaktį, o jų lankytojai turės būti registruojami, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą.

„Trumpinamas maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų darbo laikas: šių įstaigų veikla bus vykdoma nuo 7 iki 24 valandos“, – teigiama Vyriausybės pranešime spaudai.

Nauja tvarka įsigalios pirmadienį, spalio 26-ąją.

Registracijos nereikės, kai viešojo maitinimo paslaugos teikiamos įmonių, įstaigų ar organizacijų, kuriose vykdomas pamaininis darbas, darbuotojams šių įmonių ar įstaigų patalpose, taip pat, kai maistas tiekiamas išsinešti.

„Privalomas lankytojų registravimas leis užtikrinti atsekamumą esant susirgimams. Šiose vietose esant dideliam asmenų srautui ir kontaktams užsikrėtimo rizika yra didelė ir reali, atsekamumas leistų padėti geriau valdyti situaciją“, – sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Papildyta 16.35 val.

Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad diskusijos dėl kavinių darbo laiko vyko nuo pavasario, už ribojimus pasisakė epidemiologai, o Vyriausybė be kita ko atsižvelgė ir į kitų Europos Sąjungos valstybių pavyzdžius.

„Matome, kas vyksta Europos Sąjungos valstybėse, matome rizikas ir pavojus dėl tų vietų, kada yra vartojamas alkoholis, pasilinksminimas vyksta nesilaikant arba net neįmanoma užtikrinti saugumo reikalavimų. Dėl to, pagal Sveikatos apsaugos ministerijos teikimą, toks sprendimas ir buvo priimtas“, – po posėdžio žurnalistams teigė premjeras.

Jis išreiškė viltį, kad tvarkos laikymąsi užtikrins kavinės ir patys jų lankytojai ir neprireiks teisėsaugos įsikišimo.

S. Skvernelis taip pat patikino, kad lankytojų duomenys bus kaupiami laikinai, o „nesant reikalui bus sunaikinami“. Tikimasi, kad užkrato plitimo atveju kontaktiniai žmonių duomenys leis juos įspėti laikytis saviizoliacijos, atsargumo ir atsekti tolimesnius kontaktus.

„Ne dėl valstybės ir valdžios institucijų tai daroma, tai daroma dėl mūsų pačių“, – tikino S. Skvernelis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT