Protesto akcija Rumšiškėse: nepatenkinti gyventojai „laidojo“ seniūnę - Kas vyksta Kaune

Protesto akcija Rumšiškėse: nepatenkinti gyventojai „laidojo“ seniūnę

„Kokalnis“ nuotr.

Neapsikentę neveiklios seniūnės Eugenijos Genevičienės ir Kaišiadorių savivaldybės valdininkų tuščiais pažadais, Rumšiškių gyventojai Tarptautinės darbo dienos vakarą uždegė žvakutes prie miestelio seniūnijos. Bendruomenė teigia nerandanti kalbos su institucijomis ir vien tik savo jėgomis turinti rūpintis rumšiškiečių gerove.

Prašo veikti

Kaip nurodoma Rumšiškių bendruomenės „Kokalnis“ pranešime, dar 2019 m. gruodžio 4 d. gyventojai Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriui Mindaugui Nasevičiui įteikė skundą atlikti seniūnijoje veiklos auditą, ant skundo pasirašė 500 seniūnijos gyventojų. Iki šios dienos bendruomenė tvirtina negavusi jokio atsakymo dėl tyrimo, kaip ir žinių dėl daugybės kitų skundų.

„Ignoruojami gyventojų skundai, straipsniai spaudoje privertė imtis radikalių priemonių siekiant atkreipti valdininkų dėmesį ir pagaliau pradėti imtis veiksmų. Gegužės 1 d., nuo 19 iki 22 val., rumšiškiečiai aktyviai nešė žvakutes ir statė „Stop“ ženklą. Žvakutėmis apstatytas įėjimas prie seniūnijos, žvakėmis nukloti laiptai. Žmonės tikisi, kad daugiau tokių akcijų neprireiks, kad Kaišiadorių rajono savivaldybė pagaliau imsis ryžtingų sprendimų“, – teigiama pranešime.

Infrastruktūra turi rūpintis patys

Tuo tarp Rumšiškių bendruomenė esą nuolat ieško finansavimo šaltinių ir bando lopyti apleistą seniūnijos infrastruktūrą, kurti miestelio gerbūvį savo rankomis. Pastatyti suoliukai miestelio centre, krepšinio stovai, sutvarkyta ir apželdinta centrinė miestelio stotelė, pastatytas vaikų žaidimo kompleksas, sūpynės – per 2019 m. buvo pritraukta apie 60 tūkst. Eur.

Įgyvendintas fontano statybų-renovacijos projektas, žaidimų aikštelės I etapas, pastatyti du pontoniniai lieptai prie „Paežerojaus“ ežero, bendradarbiaujant su miškininkais sutvarkyta poilsiavietė, įgyvendinta eglutės žaisliukų kūrimo iniciatyva, papuošta eglutė, organizuota miestelio „Trakinės“ šventė, pradėtas įgyvendinti filmo „Istorijos iš Kauno marių dugno“ projektas, vystomas pėsčiųjų-dviračių tako projektas.

Tvirtina, kad darbas tik imituojamas

Tuo metu miestelio seniūnija, anot „Kokalnio“, nesinaudoja ES pinigais, t. y. nedalyvauja skelbiamuose konkursuose, neieško bendradarbiavimo partnerių, nebendradarbiauja su bendruomene šiuo klausimu, atmetė visus prašymus skirti patalpas bendruomenei.

„Gyvename ant Kauno marių kranto, tačiau neturime paplūdimio, tinkamo privažiavimo iki jo, pažintinių takų, nevystoma turizmo infrastruktūra. Ties Rumšiškių miesteliu pamario teritorija yra apleista, neprižiūrima. Seniūnija neieško tam lėšų, nėra bendradarbiavimo su Kauno marių regioninio parko direkcija.

Problemų per du dešimtmečius seniūnės vadovaujamame miestelyje apstu. Kaišiadorių rajono savivaldybė irgi nieko nesiima, o bendruomenė pavargo neatlygintinai dirbti seniūnės darbą, todėl gyventojai ištarė „Stop“, – nurodo bendruomenė.

Skelbimas, kuriuo prieš Gegužės 1-osios šventę aktyviai dalinosi Rumšiškių gyventojai, skambėjo taip:

„Rumšiškieti, atėjo laikas išreikšti savo nepasitenkinimą Rumšiškių seniūnės Eugenijos Genevičienės, kuri vadovauja seniūnijai daugiau nei 20 metų, ir Kaišiadorių savivaldybės valdininkų, kuriems nusispjauti ant mūsų skundų dėl apleisto, neprižiūrimo seniūnės miestelio, veikla.

Mes norime:

– gyventi sutvarkytame, apšviestame, saugiame miestelyje;
– kad vaikai į mokyklą eitų ne šalikelėmis, o saugiais šaligatviais;
– dviračių ir pažintinio tako prie marių;
– sutvarkyto sporto aikštyno;
– vaikų žaidimo aikštelės;
– nušienautų, prižiūrėtų viešų teritorijų ir gėlynų.

Mes nenorime:

neveiklios, neiniciatyvios, nebendraujančios, idėjų neturinčios seniūnės, kuri metų metus imituoja darbą ir tenkina tik siauro rato neaiškius interesus.

Mes, rumšiškiečiai, penktadienį, gegužės 1 d., nuo 19 iki 22 val. nešame po žvakutę prie seniūnijos, kaip simbolį, išreikšdami savo nepasitenkinimą seniūnės E. Genevičienės darbu. Gal pagaliau būsime išgirsti ir valdininkai imsis darbo?“

Valdžios rankos surištos

Dar šių metų vasario pradžioje „Kauno dienoje“ publikuotame straipsnyje E. Genevičienė teigė ieškanti finansavimo galimybių ir teikianti pasiūlymus dėl ES lėšų, tačiau galiausiai seniūnija esanti priklausoma nuo to, kaip pyragą suraiko savivaldybė.

Seniūnė taip pat tikino bendradarbiaujanti su Rumšiškių gyventojais, visuomet laukianti jų laiškų su pasiūlymais ar vizitų. E. Genevičienė svarstė nesutarimus galbūt kylant dėl politinių priežasčių.

Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus dienraščiui pateiktame komentare pripažino, kad Rumšiškių seniūnei priekaištų turi ir savivalda. Problema ta, kad jos atleisti negalima, kadangi seniūnas yra nebe politinio pasitikėjimo, o įprastai konkurso būdu renkamas valstybės tarnautojas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA