Protesto akcija Rumšiškėse: nepatenkinti gyventojai „laidojo“ seniūnę – Kas vyksta Kaune

Protesto akcija Rumšiškėse: nepatenkinti gyventojai „laidojo“ seniūnę

„Kokalnis“ nuotr.

Neapsikentę neveiklios seniūnės Eugenijos Genevičienės ir Kaišiadorių savivaldybės valdininkų tuščiais pažadais, Rumšiškių gyventojai Tarptautinės darbo dienos vakarą uždegė žvakutes prie miestelio seniūnijos. Bendruomenė teigia nerandanti kalbos su institucijomis ir vien tik savo jėgomis turinti rūpintis rumšiškiečių gerove.

Prašo veikti

Kaip nurodoma Rumšiškių bendruomenės „Kokalnis“ pranešime, dar 2019 m. gruodžio 4 d. gyventojai Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriui Mindaugui Nasevičiui įteikė skundą atlikti seniūnijoje veiklos auditą, ant skundo pasirašė 500 seniūnijos gyventojų. Iki šios dienos bendruomenė tvirtina negavusi jokio atsakymo dėl tyrimo, kaip ir žinių dėl daugybės kitų skundų.

„Ignoruojami gyventojų skundai, straipsniai spaudoje privertė imtis radikalių priemonių siekiant atkreipti valdininkų dėmesį ir pagaliau pradėti imtis veiksmų. Gegužės 1 d., nuo 19 iki 22 val., rumšiškiečiai aktyviai nešė žvakutes ir statė „Stop“ ženklą. Žvakutėmis apstatytas įėjimas prie seniūnijos, žvakėmis nukloti laiptai. Žmonės tikisi, kad daugiau tokių akcijų neprireiks, kad Kaišiadorių rajono savivaldybė pagaliau imsis ryžtingų sprendimų“, – teigiama pranešime.

Infrastruktūra turi rūpintis patys

Tuo tarp Rumšiškių bendruomenė esą nuolat ieško finansavimo šaltinių ir bando lopyti apleistą seniūnijos infrastruktūrą, kurti miestelio gerbūvį savo rankomis. Pastatyti suoliukai miestelio centre, krepšinio stovai, sutvarkyta ir apželdinta centrinė miestelio stotelė, pastatytas vaikų žaidimo kompleksas, sūpynės – per 2019 m. buvo pritraukta apie 60 tūkst. Eur.

Įgyvendintas fontano statybų-renovacijos projektas, žaidimų aikštelės I etapas, pastatyti du pontoniniai lieptai prie „Paežerojaus“ ežero, bendradarbiaujant su miškininkais sutvarkyta poilsiavietė, įgyvendinta eglutės žaisliukų kūrimo iniciatyva, papuošta eglutė, organizuota miestelio „Trakinės“ šventė, pradėtas įgyvendinti filmo „Istorijos iš Kauno marių dugno“ projektas, vystomas pėsčiųjų-dviračių tako projektas.

Tvirtina, kad darbas tik imituojamas

Tuo metu miestelio seniūnija, anot „Kokalnio“, nesinaudoja ES pinigais, t. y. nedalyvauja skelbiamuose konkursuose, neieško bendradarbiavimo partnerių, nebendradarbiauja su bendruomene šiuo klausimu, atmetė visus prašymus skirti patalpas bendruomenei.

„Gyvename ant Kauno marių kranto, tačiau neturime paplūdimio, tinkamo privažiavimo iki jo, pažintinių takų, nevystoma turizmo infrastruktūra. Ties Rumšiškių miesteliu pamario teritorija yra apleista, neprižiūrima. Seniūnija neieško tam lėšų, nėra bendradarbiavimo su Kauno marių regioninio parko direkcija.

Problemų per du dešimtmečius seniūnės vadovaujamame miestelyje apstu. Kaišiadorių rajono savivaldybė irgi nieko nesiima, o bendruomenė pavargo neatlygintinai dirbti seniūnės darbą, todėl gyventojai ištarė „Stop“, – nurodo bendruomenė.

Skelbimas, kuriuo prieš Gegužės 1-osios šventę aktyviai dalinosi Rumšiškių gyventojai, skambėjo taip:

„Rumšiškieti, atėjo laikas išreikšti savo nepasitenkinimą Rumšiškių seniūnės Eugenijos Genevičienės, kuri vadovauja seniūnijai daugiau nei 20 metų, ir Kaišiadorių savivaldybės valdininkų, kuriems nusispjauti ant mūsų skundų dėl apleisto, neprižiūrimo seniūnės miestelio, veikla.

Mes norime:

– gyventi sutvarkytame, apšviestame, saugiame miestelyje;
– kad vaikai į mokyklą eitų ne šalikelėmis, o saugiais šaligatviais;
– dviračių ir pažintinio tako prie marių;
– sutvarkyto sporto aikštyno;
– vaikų žaidimo aikštelės;
– nušienautų, prižiūrėtų viešų teritorijų ir gėlynų.

Mes nenorime:

neveiklios, neiniciatyvios, nebendraujančios, idėjų neturinčios seniūnės, kuri metų metus imituoja darbą ir tenkina tik siauro rato neaiškius interesus.

Mes, rumšiškiečiai, penktadienį, gegužės 1 d., nuo 19 iki 22 val. nešame po žvakutę prie seniūnijos, kaip simbolį, išreikšdami savo nepasitenkinimą seniūnės E. Genevičienės darbu. Gal pagaliau būsime išgirsti ir valdininkai imsis darbo?“

Valdžios rankos surištos

Dar šių metų vasario pradžioje „Kauno dienoje“ publikuotame straipsnyje E. Genevičienė teigė ieškanti finansavimo galimybių ir teikianti pasiūlymus dėl ES lėšų, tačiau galiausiai seniūnija esanti priklausoma nuo to, kaip pyragą suraiko savivaldybė.

Seniūnė taip pat tikino bendradarbiaujanti su Rumšiškių gyventojais, visuomet laukianti jų laiškų su pasiūlymais ar vizitų. E. Genevičienė svarstė nesutarimus galbūt kylant dėl politinių priežasčių.

Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus dienraščiui pateiktame komentare pripažino, kad Rumšiškių seniūnei priekaištų turi ir savivalda. Problema ta, kad jos atleisti negalima, kadangi seniūnas yra nebe politinio pasitikėjimo, o įprastai konkurso būdu renkamas valstybės tarnautojas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.