Kaip Kaune katalikai švęs 2020-ųjų Velykas?

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šių metų Viešpaties Prisikėlimo šventė bus kitokia ir Kaune. Kauno arkivyskupija praneša, kaip tikintieji gali susijungti maldoje per velykines šventes internetu, per televiziją ar mintimis.

Šiuo ypatingu metu Kauno arkivyskupijos bendruomenę stiprins, drąsins, įkvėps ir džiugins mūsų ganytojai – arkivyskupijos svetainėje bus skelbiami vaizdo reportažai su jų žodžiu, rašoma išplatintame pranešime spaudai.

Tikintieji šv. Velykų laukimą jau pradėjo su kardinolo Sigito Tamkevičiaus SJ sveikinimų Verbų sekmadienį, pradedant Velykų Tridienį, Didįjį ketvirtadienį išklausė vyskupo Algirdo Jurevičiaus žodį, o Didįjį penktadienį  į Kauno tikinčiuosius vėl kreipsis ir žodžiu bei malda stiprins kardinolo Sigito Tamkevičiaus SJ. Didįjį šeštadienį planuojamas arkivyskupo Liongino Virbalo SJ žodis.

Šv. Velykų sekmadienį su ganytojiškuoju sveikinimu į arkivyskupijos žmones kreipsis Kauno arkivyskupijos apaštalinis administratorius vyskupas Algirdas Jurevičius.

Nuo balandžio 2 d. prasidėjusios maldos ir paramos akcijos „Šviesos žemėlapis“, už kurios dalyvius kiekvieną vakarą meldžiamasi Šiluvos bazilikoje, kulminacija bus antroji Velykų diena – balandžio 13-ąją (Marijos dieną) bazilikoje 12 val. šv. Mišiose už pandemijos paliestuosius ir medikus, Dievo gailestingumui patikėdamas mirusiuosius, melsis vyskupas Algirdas Jurevičius, o 19 val. Apsireiškimo koplyčioje Eucharistiją švęs paskirtasis Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas.

Šv. Velykų sekmadienio rytą varpai nuskambės iš visų arkivyskupijos bažnyčių, pranešė Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Per parą Lietuvoje patvirtinta 11 naujų koronaviruso susirgimų atvejų

Neeilinis Lietuvos šaulių sąjungos suvažiavimas – svarbų sprendimą priims nuotoliniu būdu

Kaune startavo nauja kūrybiška pramoga vaikams – leido lieti fantaziją ant automobilio

Galimai vogtu automobiliu bandę pasidžiaugti jaunuoliai toli nenuvažiavo

Kviečia prisijungti prie pasaulinės iniciatyvos – šį savaitgalį traukite į gamtą

„Air Baltic“ ketina atnaujinti skrydžius į Londoną, Dubliną ir Dubrovniką

Į Kauno „Žalgirio“ komandos gretas sugrįžo T. Dimša

Iki gyvos galvos nuteistas žudikas iš Kauno prašosi į laisvę: gyvens pas mamą ir susiras darbą

Maudynių sezonas jau atidarytas: kauniečiai gali atsigaivinti keturiuose oficialiuose paplūdimiuose

Unikalus kauniečio tikslas: sieks per savaitę įveikti visas Kauno maratono distancijas