Skaitytojai fiksuoja užterštumą Kauno santakoje: viskas dideliu greičiu teka į Nemuną (dar papildyta) | Kas vyksta Kaune

Skaitytojai fiksuoja užterštumą Kauno santakoje: viskas dideliu greičiu teka į Nemuną (dar papildyta)

Skaitytojų nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Šeštadienį ekologine nelaime pakvipo Neries ir Nemuno santakoje. „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai praneša, kad čia dvokia naftos produktais, Neries vandenys teršalus neša į Nemuną.

Kaip pasakojo kauniečiai, ties santaka sklinda baisus kvapas, Neryje matyti naftos dėmės. Liudininkų teigimu, netoli Petro Vileišio tilto smirda dyzelinu ar mazutu.

„Kas vyksta Kaune“ pasiekusioje vaizdo medžiagoje matyti, kaip Neries krantą Senamiesčio pusėje skalauja rusvas vanduo, jo paviršių padengusi naftos produktams būdinga plėvelė. „Viskas baisiu greičiu teka į Nemuną!“ – tvirtino skaitytojai.

Pirmieji taršos požymiai užfiksuoti apie 15 val., tačiau po 16 val. į Nerį vis dar bėgo neaiškios kilmės medžiagos – nemalonus kvapas šeštadienio popietę atkreipė ne vieno santakoje buvusio kauniečio dėmesį.

Apie 16.30 val. skaitytojai teršalus fiksavo ir nuo Varnių tilto. Žmonės apie incidentą Neryje teigia pranešę bendruoju pagalbos numeriu 112.

Kauno savivaldybė socialiniame tinkle skelbia esanti informuota apie Nerimi tekančias įtartinas teršalų dėmes ir dėkoja apie situaciją pranešusiems miestiečiams.

„Šiuo metu įvykio vietoje dirba aplinkosaugininkai ir ugniagesiai. Specialistai aiškinasi, kas atsitiko ir bando nustatyti taršos šaltinį. Sulaukę daugiau žinių, būtinai pasidalinsime“, – nurodoma savivaldybės „Facebook“ puslapyje.

Papildyta 18.07 val.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, aptiktas nuotekų vamzdis, kuriuo teršalai tekėjo į upę. Jų plitimas sustabdytas specialiomis užtvaromis, į Nerį taip pat purškiamos naftos produktus skaidančios medžiagos.

Kauno aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausioji specialistė Rasa Žitkevičiūtė naujienų portalui lrt.lt teigė, kad teršalai į Nerį pateko per „Kauno vandenų“ lietaus išleistuvą. Įtariama, kad taršos šaltinis – degalinė „Jozita“.

Pranešimas apie įvykį gautas 13.39 val., ugniagesiai nurodo, kad teršalų sklidimas sustabdytas 15.18 val. Incidentas užfiksuotas Jonavos g. 45B – čia veikiančioje degalinėje, pirminiais duomenimis, kilo gedimas, dėl kurio į upę pasipylė dyzelinas.

Aplinkosaugininkai vertins gamtai padarytą žalą. Ugniagesių žiniomis, naftos produktai galėjo pasklisti 5 km pasroviui, tačiau užteršimas gali būti ir didesnis.

Papildyta 20.11 val.

Kauno savivaldybė savo „Facebook“ puslapyje 19.35 val. papildė, kad ugniagesiai sugaudė įtariamus naftos produktus operatyviai pastatę bonines užtvaras ir panaudoję specialius sorbentus.

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, padedami avarinės tarnybos darbuotojų, aptiko galimą taršos vietą ties degaline Jonavos gatvės gale.

Anot savivaldybės, ekspertai paėmė nuotekų mėginius – juos ištyrus tikimasi tiksliai identifikuoti teršėjus. Aplinkosaugininkai skaičiuos gamtai padarytą žalą ir artimiausiu metu spręs, kas už tai atsakys. Įtarimams pasitvirtinus, degalinės atstovai teigia bendradarbiausiantys šalinant avarijos pasekmes.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA