VDU patalpose įkurtas L. Donskio kabinetas

J. Petronio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) Kaune ketvirtadienį bus atidarytas Leonido Donskio kabinetas. Jame pristatoma jo asmeninių knygų kolekcija ir autoriaus kūrybinis palikimas, pranešė universitetas.

„Ši mažoji akademinė studija, kuri įsikurs profesoriaus vardo bibliotekoje, bus atvira švietimo bendruomenei, miestui ir jo svečiams. Profesorius tikėjo, kad būtina sugrąžinti lėtą geros literatūros skaitymą nuolat sugrįžtant prie didžiųjų tekstų; spektaklių ir filmų pakartotinį žiūrėjimą; muziejų lankymą ir lėtą bendravimą su draugais ir šeima. Kabineto idėja tęsia ir įprasmina šias jo mintis“, – teigiama VDU pranešime.

Kabineto atidarymui rengtasi beveik dvejus metus – 90 dėžių knygų čia atkeliavo iš Leonido ir Jolantos Donskių namų.

L. Donskio paskaita moksleiviams apie Šekspyrą / VDU nuotr.

„Tiems, kurie vertina knygą, ši erdvė yra tarsi užburtas pasaulis: keliaujant per lentynas čia gali rasti ne tik įvairių „Don Kichoto“, „Guliverio kelionių“ ar V. Šekspyro kūrinių leidimų, bet ir persų poezijos, žydiškojo humoro, Stendalio darbų ar Italijos meistrų freskų, kuriomis Leonidas paskutiniu metu ypač domėjosi, albumų“, – sakė J. Donskienė.

L. Donskio kabinete knygos bus sudėtos pagal tematikas, išskirtos filosofo mylimos knygos. Taip pat prieinama bus didelė „The New York Review of Books“ laikraščių, kuriuos L. Donskis ypač vertino, kolekcija.

Šiame kabinete bus galima rasti ir visas profesoriaus parašytas knygas lietuvių ir anglų kalbomis bei jų vertimus į beveik 20 pasaulio kalbų: nuo korėjiečių iki olandų.

Šalia knygų, meno albumų, svarbiausių šalies bei tarptautinių apdovanojimų lankytojai galės susipažinti ir su L. Donskio Vilniaus universitete (1990 m.) ir Helsinkio universitete (1999 m.) apgintų disertacijų originalais.

Filosofas, mokslininkas, laidų vedėjas, buvęs europarlamentaras L. Donskis staiga mirė Vilniaus oro uoste 2016 metais. Per savo mokslinę karjerą jis dirbo JAV, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Suomijos, Estijos ir Vengrijos universitetuose, parašė daugiau kaip 40 knygų ir daugiau nei 500 straipsnių.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Didžiausią Lietuvos oranžeriją užlies muzikos garsai ir įspūdingas spalvų šou

„Žalgiris“ po dramatiškos kovos krito Atėnuose

Policija nutraukė tyrimą dėl dingusios mergaitės: pagrobimo nebuvo

Paskelbti M.A.M.A 2019 ceremonijos vedėjai ir kitos šou naujienos

Kauniečiai pažėrė reikalavimų „Rail Baltica“ statytojams

Išradingumo viršūnė: kauniečiai policijos „trikojus“ parduoda „eBay“

Konfliktas Kauno rajone baigėsi mirtimi: įtariamiesiems paskirta griežčiausia kardomoji priemonė

Pasikeitimai nedarbo dienų sąraše: vieną siūloma įtraukti, kitą išbraukti

Stano ir D. Zvonkus grįžta su trenksmu: pristato dainą apie „FSG“ lyderio meilės istoriją (atnaujinta)

Kauniečiams patarė, ką pasibaigus šventėms daryti su kalėdinėmis dekoracijomis