Į Nerį pasipylus srutoms – įspėjimas kauniečiams – Kas vyksta Kaune

Į Nerį pasipylus srutoms – įspėjimas kauniečiams

Stopkadras

Vėlų trečiadienio vakarą Neryje ties Vilijampole pasklido nosį riečiantis kanalizacijos kvapelis. Trūkus nuotekų vamzdžiui, į upę pradėjo tekėti užterštas vanduo – „Kauno vandenys“ teigia dedantys visas pastangas, kad avarija būtų kuo greičiau likviduota.

Kaip pasakojo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas, kanalizacijos vanduo į Nerį tekėti pradėjo ties Jonavos gatvės ir Šiaurės prospekto sankryža, už parduodamo sklypo. „Vieta sunkiai prieinama, todėl sunku pastebėti. Tačiau aiškiai teršiama Neries upė“, – buvo įsitikinęs kaunietis.

Gamtos apsaugos patrulių, trečiadienį vėlai vakare tvirtino skaitytojas, nesimato, o avarijos pasekmės neprognozuojamos. Smarvė čia nosį rietė ir šiandien. Pasirodo, lietaus neatlaikė Vilijampolėje prieš tris dešimtmečius paklotas vamzdynas.

„Panerių gatvėje užfiksuota mišrių nuotekų tinklų avarija. Trūkus susidėvėjusiam vamzdžiui mestos gausios rangovų pajėgos, pristatytos reikalingos medžiagos bei technika“, – ketvirtadienį apie vidurdienį nurodė „Kauno vandenys“. Tiesa, kauniečiai toje vietoje, kur nešvarus vanduo bėga į upę po vidurdienio darbininkų sakė nematantys.

Bendrovės pateiktame komentare teigiama, kad sustabdžius tekėjimą trūkimo vietoje buvo išpjauta 5 metrai sulūžusio plieninio vamzdžio – 30 metų tarnaujantis tinklas neatlaikė gausaus kritulių kiekio. Šiuo metu yra virinama simetriško vamzdžio dalis ir atliekamas sujungimas. Pilnai užbaigti darbus rangovai numatę ketvirtadienio pavakarę.

„Iš patirties galime pasakyti, kad tokie darbai užtrunka, kadangi tik atkasus trūkimo vietą galima nustatyti problemos apimtis“, – įmonės pranešime cituojamas „Kauno vandenų“ direktorius Ramūnas Šulskus.

„Visa miesto infrastruktūra per ilgus metus buvo gerokai apleista. Mes dabar ją nuosekliai atnaujiname. Rugsėjį baigsime nuo Panerių iki Brastos gatvės einančios naujos trasos tiesimą. Trasą lygiagrečiai įrenginėja trys rangovai. Liko pakloti maždaug 80 metrų vamzdyno. Tikimės, per kelias ateinančias savaites pavyks paleisti naują trasą ir panašios problemos šioje vietoje nepasikartos“, – pridūrė R. Šulskus.

Nuo Šilainių mikrorajono link Vilijampolės nutiesta nauja buitinių nuotekų tinklo linija, anot „Kauno vandenų“, tarnaus ilgai, specialistų apskaičiavimu – iki 100 metų.

Bendrovės planuose – rekonstruoti ir nuo Šiaurės prospekto link Jonavos gatvės besidriekiančią buitinių nuotekų liniją. Bendrai įmonės strategijoje suplanuota nutiesti 18,27 km naujų vandentiekio ir 34,79 km naujų nuotekų tinklų bei rekonstruoti 17,61 km esamų vandentiekio ir beveik 9 km nuotekų tinklų.

Dėl galimai padidėjusios taršos Neries atkarpoje ir Nemune ties santaka rekomenduojama vengti maudynių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
  1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
  2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
  3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
  4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
    • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
    • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
    • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
  5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
  6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
  7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
  8. Prizai:
    • Šunų kategorija:
      • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
      • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
      • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
      • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
      • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
    • Kačių kategorija:
      • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
      • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
      • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
      • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
      • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
  9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
  10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
  11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
  12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
  13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
  14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
  15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
  16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
  17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
  18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
  19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
  20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
  21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
  22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.