Kauno garaže pažeistas konteineris su radioaktyviomis medžiagomis (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Kauno garaže pažeistas konteineris su radioaktyviomis medžiagomis (papildyta)

BNS 2019/07/22 09:26
Asociatyvi / Kaunas.lt nuotr.

Pirmadienio rytą policija naujienų agentūrai „BNS“ patvirtino, kad Kauno garaže pažeidus konteinerį su radioaktyviomis medžiagomis, jo savininkas nuvežtas į ligoninę apžiūrai.

Pažeidus konteinerį, į vietą atvyko radiacinės saugos specialistai. Jie nustatė, kad garažo rūsio patalpoje spinduliuotė normą viršija penkis kartus, tačiau aplink garažą aplinka neužteršta.

Kaip vakar skelbė „Kas vyskta Kaune“ incidentas įvyko sekmadienį popiet Islandijos plente.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojas „Kas vyksta Kaune“ patvirtino, kad pranešimas apie galimą radioaktyviųjų medžiagų nuotėkį gautas dar 17.30 val. Įvykio vietoje dirbo pareigūnai ir ugniagesiai.

Garaže buvęs vyras, gimęs 1953 metais, tyrimams išvyko į Kauno klinikas, evakuoti dar keturi tame pačiame garažų masyve buvę asmenys.

Daugiau apie įvykį skaitykite čia.

Papildyta 13 val. 21 min.

Kaip pirmadienį BNS sakė Radiacinės saugos centro vadovės pareigas einanti Ramunė Stasiūnaitienė, vyras turėjo lėktuvų priešapledėjimo šaltinį, jis iškrito ir sudužo apvalkalas, o radioaktyvios medžiagos išsibarstė.

Anot R. Stasiūnaiteinės, vyras paaiškino, kad sovietmečiu remontavo lėktuvus ir vieną tokių šaltinių nusprendė priglausti garaže.

Žmogus nusimanė apie radiacinę saugą, visas radioaktyvias medžiagas surinko, pasikeitė drabužius, tad jis taršos neišplatino.

Šis radiacinis šaltinis naudotas lėktuvuose, kad skrydžio metu neužšaltų sparnai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA