Kauno tarnybos šoko ant kojų dėl radiacijos

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sekmadienio pavakarę „Kas vyksta Kaune“ pasiekė informacija apie specialiųjų tarnybų sujudimą Islandijos plento garažuose. Skaitytojos teigimu, čia dėl radiacijos išvedami žmonės.

Kaip po 19 val. pasakojo kaunietė, Islandijos pl. 181 esančiuose garažų masyvuose galėjo pasklisti radioaktyvios medžiagos. „Mes ten dirbome ir likome išprašyti policijos dėl radioaktyvių medžiagų“, – teigė moteris.

Jos teigimu, čia pasirodė policijos ekipažai, ugniagesių ir greitosios pagalbos medikų pajėgos. Pareigūnai uždarė pravažiavimą ir liepė žmonėms apleisti teritoriją.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojas „Kas vyksta Kaune“ patvirtino, kad pranešimas apie galimą radioaktyviųjų medžiagų nuotėkį gautas dar 17.30 val. Pareigūnai dirba įvykio vietoje, laukia, kol ugniagesiai atliks radiacijos tyrimus.

Garažuose, anot pašnekovo žmonių nedaug, jeigu kas nors ir dirbo prie automobilio, dėl jų pačių saugumo buvo išprašyti, o toliau situaciją aiškinasi gaisrininkai, kurie gali išmatuoti radiaciją.

Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties medikai sakė, kad pranešimas apie radiaciją nepasitvirtino, tačiau su ugniagesių Operacinio vadovavimo skyriaus (OVS) atstovais susisiekti portalo žurnalistams dar nepavyko.

Papildyta 20.06 val.

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos OVS specialistas „Kas vyksta Kaune“ nurodė, kad teritorijoje radiacijos norma neviršyta, tačiau viename garaže rastas radiacijos šaltinis, viršijantis leistiną normą.

Kol kas neaišku, koks tai šaltinis, kokia medžiaga skleidžia pavojingą spinduliuotę. Teritorija šiuo metu yra švari, garažas užplombuotas ir perduotas policijos apsaugai. Tyrimą toliau atliks Radiacinės saugos centro specialistai.

Garaže buvęs žmogus tyrimams išvyko į Kauno klinikas, evakuoti dar keturi tame pačiame garažų masyve buvę asmenys.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Prie avaringos Kauno sankryžos partrenktas dviratininkas

„Kauniečio testas“: nuo patyčių iki melagysčių

Sunku patikėti: į kaunietės automobilį magistralėje parskriejo elektrinis įrankis

Šilainiškiai būrėsi į atnaujinto parko atidarymą

Situaciją Kaune ėmėsi spręsti nacionaliniu mastu: A. Kupčinskas siūlo keisti įstatymą

Paskutinį mėnesio sekmadienį - priminimas kauniečiams

Garsus mokslininkas pamokė, kaip atsikirsti Lietuvos vakcinų priešininkams

Kauniečiai išskyrė 10 priežasčių, kodėl Kaunas – geriausias Lietuvoje

Kaune sekmadienį atidaromas atnaujintas Santarvės parkas

„Laisvės pikniko“ diskusija: ar Kauno meras vykdo duotus pažadus?