Daugiau kaip pusėje Kauno neformaliojo vaikų švietimo įstaigų rasti pažeidimai

Interneto archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai šiais metais Kauno mieste ir rajone patikrino 26 neformaliojo vaikų švietimo programas vykdančias įstaigas. Kaune net 15-oje objektų rasta higienos normos pažeidimų, rašoma kaunovsc.sam.lt.

Keturiose tikrintose įstaigose nebuvo dalies arba kai kurių vaikų sveikatos pažymėjimų ar jų kopijų. Higienos norma nurodo, kad neformaliojo vaikų švietimo mokyklą mokiniai iki 18 metų gali lankyti tik pasitikrinę sveikatą ir pateikę vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a), išduotą ne anksčiau kaip prieš metus, ar jo kopiją. O mokiniai, lankantys organizuotas kūno kultūros ir sporto pratybas bei dalyvaujantys varžybose, sporto mokymo įstaigų mokiniai turi būti pasitikrinę sveikatą Sportuojančių asmenų sveikatos tikrinimo tvarkoje nustatytu periodiškumu ir pateikę sportuojančiojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą (forma Nr. 068/a) ar sportininko sveikatos stebėjimo kortelę (forma Nr. 061/a) arba jos kopiją.

Kasmetinis vaiko sveikatos patikrinimas yra labai svarbus, per kurį gydytojai gali laiku diagnozuoti ligas ir imtis veiksmų, kai dar nėra vėlu. Gydytojas taip pat pateikia rekomendacijas dėl vaiko galimybių dalyvauti mokyklos vykdomoje ugdymo veikloje, įskaitant kūno kultūros ugdymą, o tai svarbu pedagogams parenkant krūvius.

Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokyklos, kito švietimo teikėjo, vykdančio neformaliojo vaikų švietimo programas, darbuotojai, laisvasis mokytojas, vykdantis neformaliojo vaikų švietimo programas, turi dirbti pasitikrinę sveikatą bei turėti sveikatos žinių pažymėjimus, patvirtinančius įgytas žinias sveikatos klausimais, o pedagoginiai darbuotojai dar ir pirmosios medicinos pagalbos teikimo klausimais. Viename objekte nustatyta, kad darbuotojai dirba nepasitikrinę sveikatos ir neturėdami sveikatos žinių pažymėjimų, patvirtinančių įgytas žinias sveikatos klausimais.

Patikrinimų metu nustatyta, kad ne visose neformaliojo vaikų švietimo programas vykdančiose mokyklose į tualetų prausyklas yra galimybė tiekti karštą vandenį.

Už pažeidimus atsakingiems asmenims surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolai.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Ryto“ sirgalius supykdžiusius „Žalgirio“ fanus susėmė sostinės policija (atnaujinta)

Įsibėgėjęs „Žalgiris“ pervažiavo Vilniaus „Rytą“

Galutinai apribota prekyba alkoholiu skandalingame Palangos restorane

Didžiausios Baltijos šalių karjeros dienos auga: virš 140 įmonių ir daugiau nei 10 tūkst. lankytojų

Netoli Kauno apvirtus lėktuvui, pilotai skubiai išvežti į ligoninę

Motinos atakos dėl Kauno klinikų klaidos sulaukęs R. Kėvalas: tarsiuosi su advokatu

V. Matijošaičio sprendimas tėvus įvarė kampą: jaučiasi tapę įrankiais

Planuose - dar griežtesnė alkoholio prekybos kontrolė: nebereikėtų nė policijos

Premjera Kaune pritraukė būrį žinomų žmonių

Girtas jaunuolis vyrą vienu smūgiu pasiuntė į Kauno klinikas