Nacionalinis konferencijų biuras likviduojamas, savivaldybė „į balą” išmetė apie 100 tūkst. lt – Kas vyksta Kaune

Nacionalinis konferencijų biuras likviduojamas, savivaldybė „į balą” išmetė apie 100 tūkst. lt

Prieš daugiau nei metus Kauno miesto taryba priėmė sprendimą tapti viešosios įstaigos Nacionalinis konferencijų biuras dalininke ir kaip viena iš steigėjų įnešė 70 tūkst. litų. Tuomet buvo neabejojama, jog Nacionalinio konferencijų biuro veikla didins tiek Lietuvos, tiek ir Kauno miesto žinomumą, konkurencingumą, formuos teigiamą miesto įvaizdį, pritrauks daugiau tarptautinių renginių.

Tačiau Lietuvoje pasikeitus valdžiai ir politiniams vėjams, ūkio ministerija nusprendė naikinti šią naujai įkurtą organizaciją ir jos darbus patikėti Vilniaus konferencijų biurui ir Valstybiniam turizmo departamentui, kurių darbas jau anksčiau buvo rūpintis konferencinio turizmo pritraukimu į šalį.

Į pernai metais Ūkio ministerijos paskelbtą kvietimą tapti Nacionalinio konferencijų biuro dalininkėmis atsiliepė Kauno, Vilniaus, Druskininkų, Birštono ir Neringos savivaldybės.

„Pastebime, kad tarptautinių renginių organizatoriai ieško naujų įdomių vietų, naujos aplinkos konferencijoms ir parodoms. Todėl Nacionalinio konferencijų biuro įsteigimas parodys mūsų dėmesingumą šiai pelningai turizmo sričiai”, – tuomet teigė Miesto įvaizdžio ir turizmo skyriaus vedėjo pavaduotojas Romutis Navardauskas Palaima.

Skaičiuojama, jog į konferencijas ar panašaus pobūdžio renginius atvykstantys vadinamieji dalykiniai turistai išleidžia vidutiniškai 4 kartus daugiau pinigų už paprastus, savo laisvalaikį užsienyje leidžiančius turistus.

„Sulaukus kitų miestų savivaldybių tarybų sprendimų, pirmą dalininkų susirinkimą kovo mėnesį rengsime Kaune. Realu, kad jis čia ir įsikurs, nes kaštai ir sąnaudos mūsų mieste yra mažesnės. Su biuro veikla galėtume sieti Kongresų rūmų steigimą, o ateityje šis biuras gali išaugti ir į Nacionalinį konferencijų centrą”, – praėjusiais metais sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Kaip viešosios įstaigos dalininkė Kauno miesto savivaldybė skyrė 70 tūkst. litų įnašą. Vilniaus miesto savivaldybė prisidėjo 100 tūkst. litų, Druskininkų savivaldybė – 25 tūkst. litų, Birštono savivaldybė – 20 tūkst. litų, o Neringos savivaldybė – 10 tūkst. litų. Ūkio ministerijos įnašas siekė apie 100 tūkst. litų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA