Per išpuolį Afganistane sužeista lietuvė – Kas vyksta Kaune

Per išpuolį Afganistane sužeista lietuvė papildyta

BNS 2024/05/18 11:06

Per šaudymą Afganistano Bamijano provincijoje penktadienį žuvo trys turistai ir afganistanietis, tarp sužeistųjų yra ir lietuvė, pranešė vietos ir užsienio pareigūnai.

Afganistano vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai Abdulas Mateenas Qani (Abdulas Matinas Kanis) naujienų agentūrai AFP teigė, kad žuvo keturi žmonės per šaudymą penktadienio vakarą Bamijano mieste.

Jis pridūrė, kad dar keturi užsieniečiai ir trys afganistaniečiai buvo sužeisti.

Ispanijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad trys iš žuvusiųjų buvo Ispanijos turistai, ir patvirtino, kad dar bent vienas Ispanijos pilietis buvo sužeistas.

Preliminariais ligoninių duomenimis, kuriuos gavo AFP, sužeistieji buvo iš Lietuvos, Norvegijos, Australijos ir Ispanijos.

Lietuvos užsienio reikalų ministro patarėja Paulina Levickytė BNS teigė, kad ministerija gavo informaciją iš Europos Sąjungos delegacijos Afganistane apie sužeistą lietuvę ir tvirtino, kad jos gyvybei pavojus negresia.

„ES atstovė bendravo su piliete, jos būklė stabili, sužeidimas nekelia pavojaus asmens gyvybei, ji sąmoninga“, – sakoma URM komentare.

„LR URM Konsulinis departamentas palaiko nuolatinį ryšį su ES Delegacijos Afganistane atstove“, – teigiama jame.

Lietuvos URM rekomenduoja nevykti į Afganistaną dėl itin nestabilios šalies saugumo padėties ir didelės teroristinių atakų tikimybės.

Turistas: „Išgirdau kelis šūvius iš eilės“

Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas (Pedras Sančesas) socialiniame tinkle „X“ rašė esąs „priblokštas žinios apie ispanų turistų nužudymą Afganistane“.

ES atstovai griežčiausiai pasmerkė šį išpuolį.

„Mūsų mintys yra su aukų šeimomis ir artimaisiais, kurie žuvo ir buvo sužeisti per šį išpuolį“, – sakoma bloko pareiškime.

Afganistano vidaus reikalų ministerijos atstovas A. M. Qani teigė, kad vietos saugumo pajėgos sulaikė keturis susijusius su išpuoliu asmenis, bet nepaminėjo, kiek buvo šaulių.

Talibano vyriausybė „griežtai smerkia šį nusikaltimą, reiškia gilius jausmus aukų šeimoms ir užtikrina, kad visi nusikaltėliai bus surasti ir nubausti“, – sakoma A. M. Qani pareiškime.

Vienas vietos gyventojas, kuris nenorėjo būti įvardytas, AFP sakė: „Išgirdau kelis šūvius iš eilės, o miesto gatves, vedančias į įvykio vietą, iš karto užblokavo saugumo pajėgos.“

Bamijanas yra turistų lankoma vieta Afganistane dėl retų Budos skulptūrų griuvėsių. Skulptūros 2001 metais buvo susprogdintos Talibano.

Talibano vyriausybės dar oficialiai nepripažino nė viena šalis, tačiau ji priima užsienio turistus.

Penktadienio vakarą į vakarinę Herato provinciją atvykęs vienas užsienio turistas programėlės „WhatsApp“ grupėje, skirtoje keliautojams po Afganistaną, parašė, kad jį ir kitus sustabdė Talibano valdžia ir pasakė, kad „dėl įvykių Bamijane mes nebesame saugūs“.

Bamijano regione daugiausia gyvena šiitų hazarų bendruomenės nariai.

Istoriškai persekiojama religinė mažuma ne kartą tapo grupuotės „Islamo valstybė“ (IS), kuri juos laiko eretikais, taikiniu.

Sprogdinimų ir mirtininkų sprogdintojų išpuolių skaičius Afganistane smarkiai sumažėjo po to, kai 2021 metų rugpjūtį Talibanas, užgrobęs valdžią ir nušalinęs JAV remiamą vyriausybę, nutraukė sukilimą.

Tačiau kelios ginkluotos grupuotės, įskaitant IS regioninį skyrių, tebekelia grėsmę.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA