Skaitytojo nuomonė: kodėl verta referendume balsuoti už atominės elektrinės statybas? – Kas vyksta Kaune

Skaitytojo nuomonė: kodėl verta referendume balsuoti už atominės elektrinės statybas?

Ne vieną mėnesį tęsiasi aršios diskusijos, reikia mums tos naujos atominės elektrinės Visagine, ar ne. Vargais negalais buvo išprašyta galimybė Tautai nuspręsti, tačiau Tauta dvejoja, Tauta dar tiksliai nežino. Dar blogiau tai, kad valdantieji nežino, ką pasirinks Tauta, ir kad būtent iš jų buvo atimta šventa teisė priimti šį itin svarbų visiems sprendimą. Taip, labai apmaudu, kad štai taip į kadencijos pabaigą, gali būti pakišta koja “šimtmečio” projektui, kurio iniciatorius geruoju minės ne viena ateities karta.

Kadangi diskusijos vyko labai ilgai, ne visi spėjo susipažinti su abiejų pusių argumentais, šio rašinėlio skaitytojui pasistengsiu padėti, ir jei jis kiek atsilikęs nuo įvykių, papasakosiu, kodėl verta referendume pasisakyti už atominės elektrinės statybas Lietuvoje. Maža kas – gal skaitytojas buvo išvykęs į užsienį, gal neturi televizoriaus, o gal neperka „Lietuvos ryto“.

Kalbant, kodėl reikėtų pasisakyti už, visų pirma derėtų pradėti nuo paties referendumo. Kodėl mums jo nereikia ir niekada nereikėjo. Taigi, šis referendumas mums visiškai nereikalingas, nes Tauta, t. y., Jūs ir aš ir šiaip visi Lietuvos gyventojai nieko neišmanom. Na, iš kur mums žinoti, reikia tos atominės elektrinės, ar ne. Tam mes turime tuos, kuriuos prieš 4 metus išsirinkome rinkimuose. Tai — savo sričių specialistai, na, gal skirtingų specialybių, bet labai atsidavę ir pasišventę vieninteliam tikslui – mūsų visapusiškai gerovei. Mes, būdami Tauta, esame labai pažeidžiami, mumis labai lengva manipuliuoti spalvingais paveikslėliais, reklama per televizorių ir taip toliau, todėl geriau visus svarbiausius sprendimus perleisti mūsų išrinktiesiems, kurie, kaip jau minėjau, nieko daugiau neveikia, tik trokšta mums visokeriopos laimės.

Be to, referendumas yra labai brangus malonumas. Besiruošdami “šimtmečio” statyboms, mes turime kiek susiveržti diržus. Tiesa, ne pats referendumas brangus, kiek brangūs tie spalvingi paveiksliukai ir reklama per televizorių skirta tam, kad Tauta priimtų tą vienintelį teisingą sprendimą. Sklinda kalbos, kad mums gero nelinkintys kaimynai iš Rytų taip pat sukišo nemažai pinigų paveikslėliams, lankstinukams ir pasisakymams su klaidinančia informacija. Niekas jų nematė, bet tikriausiai čia tas klasikinis atvejis, kuomet nematomas priešas yra pats pavojingiausias.

Tačiau ne viskas prarasta, išmintingi valdantieji visgi įtaisė saugiklį, šioje pavojingoje referendumo schemoje. Šis referendumas yra patariamasis, tai reiškia, kad esant kritinei situacijai, jei netyčia Tauta pasirinktų neteisingai, visuomet galima į tą pasirinkimą nekreipti dėmesio. Bet tai jau tik pačiu blogiausiu atveju. Kol kas turėtų užtekti gerai žinomų veidų televizoriaus ekrane, spalvingų lankstinukų bei žurnaliukų ir milžiniškų straipsnių su užsakomaisiais numeriais atspausdintų pagal VRK įkainius. Tikėkimės užteks.

Bet kuriuo atveju, norėčiau pasakyti, kad kiekvienas pilnametis Lietuvos pilietis visgi turėtų pasinaudoti proga ir sudalyvauti. Juk ne kiekvieną dieną taip arti prisiartiname prie tos tikrosios demokratijos. Be to, turime parodyti užsienio investuotojams, kad esame subrendusi atsakingiems sprendimams Tauta. Kokia būtų gėda, „Lietuva – drąsi šalis“, o taikaus atomo išsigando!

Taigi, pagrindiniai argumentai, dėl ko kiekvienas turėtume balsuoti, kad pritariame atominės elektrinės statybai Lietuvoje:

Elektros kaina

Nors dar nėra iki galo aiški paties projekto kaina, bet jau yra paskaičiuota, kad elektra kainuos 18ct/kWh. Kas išties nėra daug. Na bet kuriuo atveju, jei kainuos ir daugiau, juk mes būsime energetiškai nepriklausomi! Laisvė, dalykas kurio už kažkokius centus nenusipirksi, tai reikėtų čia visų pirma ne apie kainas galvoti, kad ir 75ct/kWh – vistiek apsimoka!

Energetinė nepriklausomybė

Nesvarbu, kad galios bendrai bus 1358MW, iš kurių mes gausime tik 500MW, kas nėra daug tikrai, tačiau taip mes parodysime visam pasauliui, kad mokame tvarkytis su rimtais stambaus mąsto projektais ir kada panorėję galėsim dar pasistatyti! Skeptikai sako, kad kol nesusitvarkysime su šilumos ūkiu, jokių energetinių nepriklausomybių nebus, bet aš į tai galiu atsakyti, kad galime visi ir elektra šildytis, arba blogiausiu atveju visai nesišildyti – kiek čia tos žiemos.

Tai madinga!

Ar žinote, kokios nuomonės apie Visagino AE yra šiuo metu itin populiarus viešojo maitinimo įstaigų kritikas Andrius Užkalnis? O komikas, šokėjas ir šiaip, Kultūros žmogus, Algis greitai? Laikraštinis eruditas, televizinis išminties šviesulys Algimantas Čekuolis? Be jokios abejonės tik teigiamos. Kam tie skaičiavimai, kam tos nykios diagramos, tie pilki specialistai, kai mes turime tokių šokių projektų dalyvių, internetinių dienoraščių rašinėtojų, kurie mums viską taip paprastai, suprantamai paaiškina. Joks argumentas niekada nebus toks geras, kaip kad anekdotais paramstyta teisybė, kad ir nuvalkiotais, išsikvėpusiais, bet svarbiausia – lengvai virškinamais.

1 2
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA