Vyčio skulptūros atidengimo ceremonija prie Kauno pilies (tiesioginė transliacija)

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Štai ir išmušė ta diena – iš Vilniaus pasukusi į Kauną, pasileidusi Ukrainon ir grįžusi atgal, Vyčio skulptūra „Laisvės karys“ pasirodys kauniečiams ir miesto svečiams visu gražumu. Kviečiame stebėti tiesioginę skulptūros atidengimo transliaciją iš Kauno pilies prieigų portale „Kas vyksta Kaune“.

Liepos 5 d., Valstybės dienos išvakarėse, 18.30 val., Kauno pilies kieme prasidės iškilminga paminklo „Laisvės karys“ atidengimo ceremonija. Jeigu atvykti negalėsite, stebėkite renginį portale „Kas vyksta Kaune“.

Tiesioginės transliacijos pradžia nuo 18 val.

Atidarymo iškilmėse sveikinimo žodį tars Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, savo įžvalgomis dalinsis skulptūros autoriai: Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas prof. Arūnas Sakalauskas, skulptoriai iš Ukrainos Oles Sydoruk ir Boris Krylov.

O specialią staigmeną atidarymo proga renginio dalyviams padovanos „Kauno aeroklubas“, kuriam priklausantys lakūnai danguje atliks nepaprastą skrydį ir sukurs iškilmingą reginį. Taip pat vyks apdovanojimų ceremonija.

Po skulptūros atidengimo renginio kauniečiai bus pakviesti į Kauno pilies lomoje vykstantį festivalio „Operetė Kauno pilyje“ koncertą „Pilies muzika“, kuriame skambės išskirtinai lietuviška muzika.

Vyčio skulptūros „Laisvės karys“ kelias į Kauną

Portalo skaitytojams primename, kad Vilniuje, Lukiškių aikštėje, turėjusį iškilti „Laisvės karį“, kuris tik per plauką pralaimėjo partizanų bunkerio pavidalo paminklui, išskėstomis rankomis pasitiko Visvaldas Matijošaitis, o šią idėją labai palaikė Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, kuris taip pat yra kaunietis.

2017-ųjų pabaigoje Vyčio paramos fondas, skulptūros autorius Arūnas Sakalauskas ir Kauno meras sukirto rankomis – oficialiai paskelbta, kad Vytis stos piestu Laikinojoje sostinėje.

Ukrainoje pradėta ruoštis paminklo liejimo darbams – Kaune tuo metu spręsta, kur skulptūra turėtų iškilti. Miestiečiai, galėję rinktis tarp Nemuno salos, Santakos parko ir Kauno pilies prieigų, nusprendė, kad geriausiai raitelis „jaustųsi“ prie pilies.

Gegužę Kaune pradėta įrenginėti paminklo vieta, o maždaug 7 metrų aukščio bronzinį „Laisvės karį“ pavyko išlieti laiku ir birželio pabaigoje kūrinys atvežtas prie seniausių miesto mūrų, kur užbaigti jo montavimo darbai. Realistinės figūratyvinės stilistikos skulptūra prie Kauno pilies įkurdinta ant tamsaus granito šešių metrų skersmens sferos.

33 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Įspėjimas mažiesiems kauniečiams ir tėvams: piktavaliai siekia, kad vaikai susižalotų

Kauno valdininkai automobilius rinkosi skrupulingai: galingi varikliai, odiniai salonai ir reguliuojama važiuoklė

Jaunimo čempionato finiše emocijų netrūko - iš aikštės išvytas jaunasis žalgirietis

„Megoje“ vyriško lytinio organo kostiumu apsirengęs vyras: būkime atviresni

Lėktuvo avarija prie Akademijos miestelio: į ligoninę išvežtas užsienietis (papildyta)

Nesibaigianti kova su Sosnovskio barščiais: Kaunas rikiuojasi prie lyderių

Nesėkmingas iškvietimas: Aleksote avariją sukėlė policijos ekipažas

Lietuviai šluoja automobilius JAV: baiminasi, kad kainos gali šokti aukštyn

K. Kemzūros prognozė „Žalgirio“ sirgaliams nepatiks: tiesiog sporte taip yra

Kauniečiai niršta: visą karštą šeštadienį teko praleisti be vandens