Kauno rajone dar daugiau žalumos: Giraitėje pasodinta 100 liepų alėja

Kauno rajono savivaldybės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Kur tas Jokūbas su vandeniu!“, „Atvaryk karutį“, „Tiesinam liepą, tiesinam, rišam prie kuoliuko!“ – aidėjo Užliedžių seniūnijoje, Giraitės kaime, kur per penkias dešintis talkininkų sodino jaunas liepaites.

Giraitės bendruomenės, Užliedžių seniūnijos ir Kauno rajono savivaldybės jungtinės pajėgos iš 100 jaunų savivaldybės dovanotų liepaičių suformavo 200 metrų alėją.

„Tarp medelių, alėjos viduriu, eis pėsčiųjų takas. Mamos galės stumti vežimėlius, vaikai – važinėtis paspirtukais, – piešė būsimosios žaliosios zonos viziją Irmantas Šumskas, Užliedžių seniūnas.

Čia atsikėlusiems gyventi žmonėms, tarp kurių daug jaunų šeimų, labai trūksta žalumos, poilsio zonų, vietų žaisti vaikams. O Giraitės bendruomenės gausėjimas stulbinamas, kas savaitę čia gyvenamąją vietą deklaruoja apie 30 naujakurių, sakė jis.

„Giraitės bendruomenė galėtų būti pavyzdžiu visiems, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, trumpam įsmeigęs į žemę kastuvą, kuriuo pylė žemę ant liepos sodinuko šaknų. – Ši bendruomenė išsiskiria tuo, kad žmonės, užuot skundęsi, dejavę ir vien tik reikalavę, patys siūlo sprendimus, darbus, kuriuos galima daryti drauge su savivaldybe, pasitelkus į pagalbą seniūniją. Ir Giraitės bandruomenės žmonės visada pasirengę prisidėti prie savo aplinkos gražinimo. Idėjomis, pasiūlymais, talkomis.“

„Būtent tokia ir buvo šios liepų alėjos pradžia“, – šypsojosi V. Makūnas.

„Giraitės bendruomenė, – pastebėjo meras, – ateina su projektais, su konkrečiais pasiūlymais dėl vaikų žaidimų aikštelių, rekreacijos zonų, apželdinimo, apšvietimo. Jie siūlo savo viziją, rodo iniciatyvą ir norą gyventi gražiau, jaukiau. Taip geri dalykai ir prasideda – nuo savo kiemo, savų namų, kuriuose ne lauki, kol kažkas ateis ir padarys, o visų pirma rodai iniciayvą pats. Tada jau savivaldybė, seniūnija ieško galimybių padėti žmonėms įgyvendinti jų gražesnės, jaukesnės, patogesnės gyvenvietės viziją.“

„Netrukus švęsime mūsų bendruomenės pirmąsias metines, – paaiškino Giraitės bendruomenės valdybos pirmininkė Edita Gedgaudė, ant rankų nešina dvimečiu talkos dalyviu Daugirdu. – Kai prieš metus pirmąsyk nuėjome pas merą V.Makūną, mūsų bendruomenę sudarė šeši žmonės. O dabar pažiūrėkit, kiek aktyvių bendruomenės narių sodina liepas.“
„Giraitėje žmonių tankis gyvenamosiose zonose šiuo metu lygiai toks, kaip Vilniuje, – sakė E.Gedgaudė.

Tai itin sparčiai auganti gyvenvietė, joje daug jaunų kūrybingų žmonių, ir mums visiems katastrofiškai trūksta žalumos. Namai pastatyti plynuose laukuose, nėra medžių, nėra pavėsio. Mes mąstome, kaip galėtume sau padėti, darome vizualizacijas, einame į Kauno rajono savivaldybę ir tikrai sulaukiame demesio, paramos, pagalbos. Net neabejojame, kad bendromis jėgomis netrukus Giraitėje gyventi bus nepalyginti gražiau ir jaukiau, – kalbėjo pirmininkė.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Būkite atidūs: Vilijampolėje lengvojo automobilio ir motociklo susidūrimas

Kauno apskrities politikos neramumų priešakyje – nepasitikėjimas vadovais

100-mečio motorizmo ralio dalyviai finišuoja Birštone (tiesioginė transliacija)

Kauno policijos viršininkas „Kasko“ atsisakymo nedramatizuoja

Prašo kauniečių pagalbos: atskrido į Vilniaus oro uostą, tačiau namų nepasiekė

Svetimo šuns apkandžiotą kaunietę nustebino pareigūnų paskirta bauda

Fiksuoja kauniečiai: į miestą užklydo žiauriu elgesiu garsėjantis vabzdys

Kauno policija ieško moterį požeminėje perėjoje apiplėšusio vyro

Populiariame Kauno paplūdimyje atlikti papildomi vandens tyrimai

Išskirtinis susitikimas Kaune: stos prieš pramogų pasaulio žvaigždes iš Vilniaus