Kitąmet 600 milijonų eurų skirs kovai su skurdu

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kitąmet valstybė daugiau kaip 600 mln. eurų skirs kovai su skurdu, socialinei atskirčiai mažinti, sekmadienį sakė premjeras Saulius Skvernelis.

„Gyventojų pajamų didinimas yra svarbiausias Vyriausybės tikslas ir jis aiškiai atspindimas siūlomuose teisės aktuose“, – pristatydamas rudens sesijos darbų programą teigė Vyriausybės vadovas.

„Daugiau nei 600 mln. eurų siūloma skirti kovai su skurdu, šeimų paramai, pensijoms didinti, socialinei atskirčiai mažinti. Tai rekordinė suma tiems, apie kuriuos kurį laiką buvome pamiršę“, – pabrėžė jis.

S.Skvernelis tvirtino, kad diskusijos, susijusios su pajamų didinimu, bus sudėtingas iššūkis.

„Tai diskusijos dėl minimalios algos didinimo, dėl neapmokestinamojo pajamų dydžio, papildomo neapmokestinamojo pajamų dydžio nustatymo. (…) Daug diskusijų sukėlė siūlymai pradėti skirti vadinamuosius vaiko pinigus. Pradedame nuo 30 eurų, tačiau jais tikrai neapsiribojame. (…) Valstybė tikrai šiuo metu negali skirti nei 100 eurų, nei 120 eurų, nei 150 eurų kiekvienam vaikui, kad ir kaip to norėtume. (…) Ateityje tikrai jie bus didinami“, – ne kartą akcentavo premjeras.

Pristatydamas Vyriausybės darbų programą jis taip pat minėjo etatinio mokytojų apmokėjimo sistemos įvedimą.

„Neatsisakome savo ketinimų nuo 2018 metų rugsėjo 1-osios įvesti etatinį apmokėjimą. Lėšos tam yra numatytos. Tik yra principinis pozicijų skirtumas – dalis spekuliuojančių šia tema asmenų tikisi, kad tiek, kiek yra mokytojų, automatiškai padarant lygiai tiek etatinių vienetų problema bus išspręsta ir etatinis apmokėjimas bus įvestas nepriklausomai nuo krūvio, nuo rezultatų siekiamų, nuo programų, galiausiai nuo gebėjimų ar kompetencijų, kurios suteikiamos mokyklose moksleiviams“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Iki gruodžio Vyriausybė žada pateikti ir įstatymų projektus, susijusius su aukštojo mokslo reforma. Bus teikiami siūlymai dėl finansavimo sistemos, kriterijų, pagal kuriuos valstybė su aukštosiomis mokyklomis sudarys sutartis ir pan.

„Matome, kad ne visos aukštosios mokyklos tuos kriterijus atitinka ir atitiks“, – teigė Vyriausybės vadovas.

Sekmadienį Seimas pradėjo eilinę rudens sesiją. Pagal Konstituciją, ji prasideda rugsėjo 10 dieną ir baigiasi gruodžio 23 dieną. Per šią rudens sesiją planuojama surengti 24 plenarinius posėdžius. Jos darbų programoje – apie 500 projektų.

80 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Ar gresia atsakomybė, jei nenurodysiu policijos pareigūnui, kas vairavo automobilį pažeidimo metu?

Iš pagrindinio šalies kelio iškeliami greičio matuokliai

Avarija Šančiuose: automobiliai susidūrė kaktomuša

Pasikeitimai: ruošiamas naujas sprendimas dėl mokesčių „Sodrai“

Namuose nukentėjo mažametis: motina atsidūrė areštinėje

Nelaimė naktiniame Kaune: pėsčiųjų perėjoje automobilis kliudė vyrą

Net ir be dviejų žaidėjų likę turkai nebijo „Žalgirio“: norime revanšo ir pergalės

Nauji Vyriausybės užmojai: siūlo receptinius vaistus parduoti internetu

Avarija magistralėje Kaunas-Klaipėda: uždarytas eismas viena puse (vaizdo įrašas)

Miestas padės atnaujinantiems daugiabučių kiemus: dengs iki pusės tvarkymo išlaidų