L. Lekavičius ištraukė pergalę Kauno „Žalgiriui“ – Kas vyksta Kaune

L. Lekavičius ištraukė pergalę Kauno „Žalgiriui“

delfi.lt 2023/09/23 18:46

Pergalingu akordu draugišką keturių Eurolygos komandų turnyrą Kipro sostinėje Nikosijoje užbaigė pajėgiausias Lietuvos klubas Kauno „Žalgiris“.

Antrą dieną iš eilės be kelti sparnus į Graikiją pasiruošusio Igno Brazdeikio žaidę žalgiriečiai 85:84 (14:21, 27:16, 28:25, 16:22) įveikė Adrijos lygos vicečempionę Belgrado „Crveną zvezdą“.

Nugalėtojams Edgaras Ulanovas surinko 16, Arnas Butkevičius – 12, Laurynas Birutis – 11 (12 atk. kam.), o Lukas Lekavičius ir Rolandas Šmitas – po 8 taškus.

CZ gretose rezultatyviausias buvo Rokas Giedraitis, finišavęs su 19 taškų (29 min. 3/3 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 4/4 baudos, 5 atk. kam., 4 rez. perd.). 18 taškų pridėjo Mike’as Tobey, 13 – Nemanja Nedovičius.

Netaikliais metimais susitikimą pradėję kauniečiai, prametę visus 7-is pirmus savo tritaškius, atsiliko dviženkliu skirtumu (7:18, 14:25), tačiau dar iki didžiosios pertraukos ne tik panaikino visą deficitą, bet ir išsiveržė į priekį – 41:37.

Iniciatyva Kazio Maksvyčio auklėtinių rankose išliko ir po didžiosios pertraukos – žaliai-balti netgi susikrovė 15 taškų persvarą (69:54). Visgi Duško Ivanovičias kariauna, kurią traukė viską pataaikęs Rokas Giedraitis, nepasidavė ir ketvirtame kėlinyje persvėrė rezultatą savo naudai – 73:75.

Pradėjus tiksėti paskutinei minutei Kauno ekipa atsiliko 81:84, tačiau vieną baudą realizavo kapitonas Edgaras Ulanovas, o Lukas Lekavičius įmetė dvitaškį su pražanga – 85:84.

Primename, kad penktadienį „Žalgiris“ 72:75 nusileido Pirėjo „Olympiakos“, o CZ po dviejų pratęsimų 109:112 nusilenkė Tel Avivo „Maccabi“.

Šeštadienio vakarą OLY su „Maccabi“ išsiaiškins šio turnyro nugalėtojus. Naujojo Eurolygos sezono pradžia – spalio 5 dieną.

Žalgiriečiai startuos maču svečiuose su Bolonijos „Virtus“, o jau antrajame ture spalio 13 d. „Žalgiris“ namuose priims tą pačią „Crveną Zvezdą“.