Netikėtas posūkis Klaipėdoje: dviejų pratęsimų kovoje „Žalgiris“ krito prieš „Neptūną“ | Kas vyksta Kaune

BC Kauno „Žalgiris“ nuotr.

Nutrūko Kauno „Žalgirio“ (22-3) komandos pergalių serija „Betsafe-LKL“ čempionate. Andrea Trinchieri auklėtiniai išvykoje po 2 pratęsimų nusileido Klaipėdos „Neptūno“ (14-12) krepšininkams 112:114 (19:19, 21:19, 11:23, 36:26, 14:14, 11:13).

Laurynas Birutis dėjimu ir Edgaras Ulanovas puskabliu pelnė pirmuosius rungtynių taškus (4:0), bet po to ilgą laiką žalgiriečiai pasižymėjo tik nuo baudų metimo linijos – 10:19. Susiėmę kėlinio pabaigoje po Luko Lekavičiaus ir Brady Maneko tritaškių bei Edmondo Sumnerio baudų svečiai lygino rezultatą – 19:19.

Spurtą iki 14:0 pratęsė L. Lekavičiaus baudos metimas ir B. Maneko tritaškis – 23:19. E. Sumnerio prasiveržimas, dar vienas B. Maneko tolimas šūvis, E. Ulanovo tritaškis iš kampo ir Rolando Šmito dvitaškis greitoje atakoje augino skirtumą iki 8 taškų (33:25). Visgi „Neptūnas“ nesutriko ir L. Biručio, E. Sumnerio ir E. Ulanovo taškai išlaikė „Žalgirį“ priekyje minimalia persvara – 40:38.

K. Evansas pelnė pirmuosius savo taškus iš žaidimo ir perdavė kamuolį Kevarriuso Hayeso dėjimui, bet varžovai perėmė iniciatyvą – 44:48. Per likusią trečiojo kėlinio dalį skirtumas dar labiau išaugo, nes žalgiriečiams taškus rinko tik E. Sumneris ir B. Manekas – 51:61.

Ketvirtąjį kėlinį K. Evansas pradėjo 6 taškais, 5 pridėjo E. Sumneris, kamuolį perėmęs ir įdėjęs E. Ulanovas mažino atsilikimą iki 3 taškų (64:67). „Neptūnas“ vėl atsiplėšė (68:77), todėl iniciatyvos ėmėsi 7 taškus rinkęs K. Evansas, kamuolį perėmė Dovydas Giedraitis, kuris pelnė taškus ir vėliau atliko perdavimą L.Biručiui – 77:79. K. Evansas tritaškiu persvėrė rezultatą ir po krepšiu surado L. Birutį, taip pat sumetė baudas (85:81), bet du tritaškius pataikę klaipėdiečiai išplėšė pratęsimą – 87:87.

K. Evansas užbaigė ataką „2+1“, bet pats prasižengė penktąjį kartą. Iš jo estafetę perėmė 7 taškus iš eilės pelnęs R. Šmitas, kuris netrukus irgi turėjo palikti aikštę – 97:99. Rezultatą lygino L. Birutis ir baudas pataikęs E. Ulanovas, o nuo paskutinės šeimininkų atakos apsigynęs „Žalgiris“ turėjo žaisti antrąjį pratęsimą – 101:101.

Antrajame pratęsime E. Sumneris startavo su 6 taškais, bet irgi prasižengė penktąjį kartą – 107:104. Taškus pelnęs L. Birutis irgi buvo eliminuotas iš rungtynių, penktoji pražanga buvo užfiksuota ir D. Giedraičiui. Lengvus taškus progą gavę rinkti klaipėdiečiai išsiveržė į priekį, tačiau iš toli rezultatą lygino L. Lekavičius – 112:112. Visgi, kai rodėsi, kad reikės žaisti trečiąjį pratęsimą, šeimininkai gavo teisę ir vėl mesti baudas, po kurių L .Lekavičiaus tritaškis skriejo pro šalį – 112:114.

„Žalgiris“: K. Evansas 26 (6 rez. perd.), E. Sumneris 21 (2 per. kam.), L. Birutis 15, E. Ulanovas 14, B. Manekas 11, R. Šmitas 11 (2 per. kam.), L. Lekavičius 9 (4 rez. perd.), K. Hayesas 3 (16 atk. kam., 2 blk.), D. Giedraitis 2, D. Lavrinovičius 0, D. Butka 0, N. Montvila 0.

„Neptūnas“: M. Girdžiūnas 28 (5 rez. perd.), Ž. Janavičius 22 (6 atk. kam., 11 rez. perd., 3 per. kam.), T. Rutherfordas 17, Ą. Tubelis 16 (10 atk. kam.), D. Gailius 13 (5 atk. kam., 6 rez. perd.).