Seimas nusprendė, jog vaistinėse nebus pardavinėjamos elektroninės cigaretės su receptu – Kas vyksta Kaune

Seimas nusprendė, jog vaistinėse nebus pardavinėjamos elektroninės cigaretės su receptu

BNS / Sniegė Balčiūnaitė 2024/04/16 18:33
Elektroninė cigaretė
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Seimas nepritarė iniciatyvai elektroninėmis cigaretėmis prekiauti tik vaistinėse su gydytojo receptu.

Seimas antradienį po svarstymo atmetė tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas: už balsavo 62 Seimo nariai, prieš buvo 30, o susilaikė 21.

Pataisas teikė kelios dešimtys parlamentarų, kuriuos įkvėpė Australijos pavyzdys, kur siekiant padėti žmonėms išsigydyti nuo priklausomybės tabakui leista e. cigaretėmis prekiauti tik vaistinėse ir paskyrus gydytojui.

Sveikatos reikalų komitete dirbantis Linas Slušnys tikino, kad priėmus tokią tvarką padidėtų šeimos gydytojų, kuriems reikėtų išrašinėti receptus, darbo krūvis: „Eiles padidinsime pas šeimos gydytojus“.

L. Slušnys pabrėžė, kad siekiant mažesnio tokių cigarečių prieinamumo būtų galima drausti jas rūkyti „patraukliose lankytojams vietose“.

Vienas pakeitimų iniciatorių „valstietis“ Aurelijus Veryga yra sakęs, kad mažinti e. cigarečių prieinamumą būtina, nes tai padėtų kontroliuoti tokiose cigaretėse esančių medžiagų vartojimą.

Pasak A. Verygos. dabar nėra galimybės kontroliuoti, kas yra pilama į e. cigarečių pildykles, ką rūkantysis, nusipirkęs prietaisą, paskui ten įsipila.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA