R. Požėla užsiminė apie naują priemonę kovai su narkotikais | Kas vyksta Kaune

R. Požėla užsiminė apie naują priemonę kovai su narkotikais

ELTA 2023/12/08 13:22
Renatas Požėla / R. Tenio nuotr.

Kovai su narkotikų vartojimu bus pasitelkta dar viena priemonė – nauja telefono linija, skirta perduoti informaciją apie neleistinų medžiagų platinimą, praneša policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

„Artimiausiu metu planuojame atidaryti naują telefono liniją, komunikacinę liniją, per kurią žmonės anonimiškai galės pranešti apie visas problemas, susijusias su narkotikais – apie platinimą, apie taškus, visą kitą naudingą informaciją“, – viešėdamas Rietave žurnalistams užsiminė R. Požėla.

Daugiau informacijos apie naująją telefono liniją generalinis komisaras pateiks pirmadienį, Vidaus reikalų ministerijoje.

Ši telefono linija bus dar viena priemonė kovojant su narkotikų vartojimu ir plitimu ne tik naktinio gyvenimo vietose, bet ir mokyklose.

Lietuvoje pastaruoju metu stebimas nepilnamečių narkotikų vartojimo didėjimas. 2023 m. sausio-rugpjūčio mėn. registruoti 75 nepilnamečiai, įtariami padarę nusikalstamas veikas, susijusias su disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis ir jų kontrabanda, o 2022 m. tuo pačiu laikotarpiu – 66 nepilnamečiai.

Didėja ir administracinių nusižengimų skaičius, kuriuos dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo padaro nepilnamečiai iki 16 m., negalintys būti traukiami administracinėn atsakomybėn dėl savo amžiaus. 2022 m. per visus metus tokių nepilnamečių buvo nustatyta 94, o per šių metų nepilnus 9 mėn. – 121.

Penktadienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir generalinis komisaras R. Požėla lankosi Rietave ir Šilalėje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA