„Ekologistikos“ netikrinusiems ugniagesiams siūlomos dešimttūkstantinės baudos | Kas vyksta Kaune

„Ekologistikos“ netikrinusiems ugniagesiams siūlomos dešimttūkstantinės baudos

BNS / Ingrida Steniulienė 2023/12/03 15:42
DELFI / Kiril Čachovski nuotr.

Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininką Algirdą Bautronį ir šios tarnybos vyriausiąjį specialistą Saulių Mockevičių prokurorė prašo teismo pripažinti kaltais dėl tarnybos pareigų neatlikimo, susijusio su gaisru padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“.

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė per baigiamąsias kalbas Alytaus apylinkės teisme A. Bautroniui paprašė skirti 25 tūkst. eurų baudą, o S. Mockevičiui – 27,5 tūkst. eurų baudą.

„Pilnai pasitvirtino kaltinimas“, – BNS sakė N. Urbonavičienė. Tiek A. Bautronis, tiek S. Mockevičius savo kaltę neigia.

Abu pareigūnai yra nušalinti nuo pareigų iki baudžiamojo proceso pabaigos Vidaus tarnybos statuto pagrindu, BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Vida Šmigelskienė.

Didelis gaisras Pramonės mikrorajone esančioje padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ kilo 2019 metų spalio 16-osios naktį, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę. A. Bautronis vadovavo gaisro gesinimui.

Prokuratūros teigimu, dėl Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų neveikimo nesiimta priemonių, galėjusių užkirsti kelią šiam gaisrui.

Tyrimo duomenimis, kaltinamieji nepriskyrė šios bendrovės tikrintinų objektų grupei ir neįtraukė jos į metinius planinius priešgaisrinių techninių patikrinimų planus. Taip nebuvo sudarytos sąlygos identifikuoti gaisrą, lokalizuoti jį pirminėje stadijoje ir užkirsti kelią jam plisti.

„Gaisras „Ekologistikos“ patalpose buvo kilęs 2018 metų birželio 1 dieną, likus metams iki šio gaisro. Šį gaisrą gesino Alytaus priešgaisrinės pareigūnai, apie šį gaisrą žinojo ir S. Mockevičius. Pareigūnai konstatavo, kad gaisras kilo nuo įrenginio ir po to nesiėmė jokių veiksmų“, – BNS sakė prokurorė.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad pastatų komplekse nuo 2012-ųjų buvo kilę devyni gaisrai, apie kuriuos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai taip pat žinojo.

Baigiamąją kalbą byloje pasakius prokurorei, gruodžio 20 dieną vyksiančiame posėdyje pasisakys A. Bautronio advokatas.

2020 metais perduodant bylą teismui prokuratūra teigė, kad nuo 2016 metų gruodžio mėnesio kaltinamiesiems A. Bautroniui ir S. Mockevičiui buvo žinoma „Ekologistikos“ veikla – 25 tūkst. tonų naudotų padangų perdirbimas per metus, tačiau nebuvo imtasi jokių veiksmų sumažinti gaisro pavojų.

Dėl 2019 metų spalį kilusio gaisro dėl oro užterštumo nedirbo ir aplink degusią gamyklą Alytaus mieste esančios įmonės, į Pramonės rajoną nekursavo viešasis transportas, taip pat kai kuriems Alytaus rajono ūkininkams buvo uždrausta tiekti pieną.

Ši byla atskirta iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl 2019 metų spalį Alytaus įmonėje „Ekologistika“ kilusio gaisro. Byla dėl gaisro įmonėje taip pat nagrinėjama Alytaus teisme, vyksta apklausos.

Šioje byloje kaltinimai pareikšti septyniems fiziniams ir juridiniams asmenims, tarp jų – „Ekologistikos“ vadovas Juozas Cicėnas ir du darbuotojai bei pati bendrovė.

Jie kaltinami sistemingu aplinkos apsaugos priežiūros ir naudojimo taisyklių pažeidimu bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. J. Cicėnas bei juridinis asmuo taip pat kaltinami turto sunaikinimu dėl neatsargumo, o vadovas – ir dokumento suklastojimu.

Teismui perduotoje byloje Kauno apygardos prokuratūra yra pateikusi daugiau kaip 5 mln. eurų dydžio civilinį ieškinį dėl valstybės patirtų išlaidų gesinant gaisrą. Bendra civilinių ieškinių suma šioje byloje siekia daugiau kaip 12 mln. eurų.

Pagal taršos leidimą įmonės patalpose galėjo būti ne daugiau kaip 1,9 tūkst. tonų padangų. Gaisro dieną jų buvo virš 5 tūkst. tonų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA