Už kyšininkavimą nuteisto buvusio Kauno valdininko V. Šiliausko byloje šalys skundų dar nepateikė | Kas vyksta Kaune

Už kyšininkavimą nuteisto buvusio Kauno valdininko V. Šiliausko byloje šalys skundų dar nepateikė

BNS 2023/11/27 09:27
Asociatyvi / V. Šiliausko teisiamasis posėdis / R. Tenio nuotr.

Sueinant apkaltinamojo nuosprendžio apskundimo terminui už kyšininkavimą nuteisto buvusio Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Viliaus Šiliausko byloje, šalys apeliacinių skundų kol kas nepateikė.

„Nuosprendis gali būti apskųstas per 20 dienų. Paskutinė diena apeliaciniam skundui paduoti yra lapkričio 27 diena, pirmadienis (26 diena buvo nedarbo, todėl persikelia į 27 dieną). Tačiau šalys gali skundą paduoti pašto tarnybai paskutinę dieną ir skundas ateis vėliau. Nuosprendis dar neįsiteisėjęs“, – BNS pirmadienį informavo Kauno apygardos teismo atstovė Milda Kryžė.

Apeliacinius skundus šioje byloje gali pateikti prokuratūra, nuteistasis V. Šiliauskas ir jo advokatas.

Lapkričio 6 dieną buvusiam Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriui V. Šiliauskui už korupcinius nusikaltimus buvo skirta 70 tūkst. eurų bauda. Įskaičius V. Šiliauskui sulaikyme praleistą laiką, jam reikės sumokėti 65 tūkst. eurų.

V. Šiliauskas nuteistas už tai, kad eidamas minėtas pareigas 2021–2022 metais savo naudai pats tiesiogiai reikalavo ir priėmė iš „Autokaustos“ vadovo Juozo Kriaučiūno kyšius, kurių bendra suma siekia 260 tūkst. eurų. Šie pinigai iš jo bus konfiskuoti.

Nuteistajam septyneriems metams uždrausta dirbti valstybės tarnyboje – tai maksimalus terminas tokiai baudžiamojo poveikio priemonei.

Teismas, kaip ir prašė kaltinamojo advokatas, perkvalifikavo baudžiamąją veiką ir vietoje aštuonių kyšininkavimo epizodų pripažino jį kaltu dėl vienos tęstinės veikos.

V. Šiliauskas teisme visiškai pripažino savo kaltę – tai, kaip ir jo gailėjimasis, teismo pripažinta lengvinančiomis aplinkybėmis.

Teisėjo teigimu, skiriant bausmę įvertinta ir tai, jog jo išsamių parodymų pagrindu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sisteminės korupcijos Kauno miesto savivaldybėje.

Prokuroras siūlė V. Šiliauskui skirti 30 tūkst. eurų baudą bei šešerius metus nelaisvės, tačiau, teismo vertinimu, tai nebūtų teisinga bausmė vedusiam, dirbančiam, vaikų turinčiam asmeniui, kuris iki tol nebuvo teistas ir nekelia pavojaus visuomenei.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA