Devynių mėnesių dukrą į Rusiją išvežęs tėvas už akių pripažintas įtariamuoju | Kas vyksta Kaune

Devynių mėnesių dukrą į Rusiją išvežęs tėvas už akių pripažintas įtariamuoju

BNS / Ingrida Steniulienė 2023/08/30 16:38
Algirdas Švanys / Asmeninio archyvo, DELFI nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorės nutarimu į Rusiją savo dukrą neteisėtai išvežęs uostamiesčio rajone gyvenantis A. Š. pripažintas įtariamuoju dėl vaiko pagrobimo bei neteisėto valstybės sienos perėjimo.

„Vaiko pagrobimu bei neteisėtai jį į Rusiją valtimi išplukdžiusiam vyrui paskelbta paieška ir sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės paskyrimo jam nedalyvaujant“, – trečiadienį pranešė prokuratūra.

Žiniasklaida skelbia, kad įtariamas vaiko pagrobėjas yra Algirdas Švanys.

Ikiteisminis tyrimas dėl vaiko pagrobimo pradėtas po to, kai sekmadienį Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavo moters pranešimą apie tai, kad 37 metų A. Š. paėmė jų mažametę dukrą ir jos sutartu laiku negrąžino.

Kaip skelbia prokuratūra, Kauno apylinkės teismas, nagrinėdamas civilinę bylą dėl bendravimo tvarkos su nepilnamečiu vaiku nustatymo, įvertino A. Š. charakterizuojančius duomenis ir birželio 23 dienos nutartimi taikė laikinąsias apsaugos priemones. Minėta nutartimi buvo nustatyta A. Š. bendravimo su dukra tvarka. Vadovaujantis ja, A. Š. turėjo teisę praleisti su mažamete tris valandas per dieną savaitgaliais.

Atliekant paiešką gauta duomenų, jog tą pačią dieną vyras su dukra valtimi perplaukė Šilutės rajone tekančią Skirvytės upę ir taip kirto Lietuvos ir Rusijos valstybinę sieną.

Turimais duomenimis, vyras ir devynių mėnesių mergaitė šiuo metu yra Rusijos teritorijoje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinė pradėjo tyrimą ir dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo. Abu nusikalstamos veikos epizodai bus sujungti į vieną ikiteisminį tyrimą. Tyrimas, kurį atlieka Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai, tęsiamas. Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad, jei tėvas, motina ar artimasis giminaitis, pagrobęs savo ar savo artimųjų vaiką iš vaikų įstaigos arba asmens, pas kurį vaikas teisėtai gyveno, griežčiausiai gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki dvejų metų. Tas, kas perėjo Lietuvos valstybės sieną, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Rusija atsisako išduoti vaiką ir vyrą, nurodydama, kad šis be Lietuvos pilietybės turi ir Rusijos pilietybę.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino šalies institucijas daryti viską, kad iš mamos pagrobtas vaikas būtų grąžintas į Lietuvą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA