Kruviną išpuolį Kauno centre surengusių banditų biografijos kelia šiurpą: nužudymas degtukų fabrike, išprievartavimas, reketas | Kas vyksta Kaune

Kruviną išpuolį Kauno centre surengusių banditų biografijos kelia šiurpą: nužudymas degtukų fabrike, išprievartavimas, reketas

Lrytas.lt / Vygandas Trainys 2023/08/30 13:48
Muštynės Laisvės alėjoje / R. Tenio nuotr.

Tiriant mafijos klestėjimo laikus primenantį nusikaltimą Kauno centre esančioje Laisvės alėjoje, kuomet metaliniais strypais ir kastetais apsiginklavę 8 kaukėti smogikai praėjusį penktadienį užpuolė kavinės lauko terasoje pietavusius keturis vyrus ir moterį, paaiškėjo naujų detalių apie dalį suimtų įtariamųjų.

Vienas iš keturių suimtųjų, 27 metų Tadas Mučinskas anksčiau buvo teistas už žmogžudystę buvusiame Kauno degtukų fabrike, o jo 31 metų bendrininkas Lukas Ščerbinskas – už išprievartavimą ir seriją plėšimų.

Brutaliu užpuolimu Laisvės alėjoje įtariami kauniečiai L. Ščerbinskas, T. Mučinskas, Juozas Minkevičius ir Karolis Kavaliauskas šiuo metu yra suimti 3 mėnesiams.

Byloje figūruoja 9 įtariamieji – vienas jų, tiesiogiai nedalyvavęs išpuolyje, galimai yra nusikaltimo užsakovas. Kol kas sulaikyti tikrai keturi.

Viešai grasino užmušti

Trečiadienio rytą Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Reda Zarauskienė naujienų portalą lrytas.lt informavo, jog likę įtariamieji dar nesurasti, vyksta jų paieškos.

Pagal vieną pagrindinių versijų, užpuolikai surengė keršto akciją.

Liudininkų tvirtinimu, po smūgių kavinėje pasiliejus kraujui, vienas smurtautojų suriko: „Vis tiek aš tave užmušiu!“.

Po išpuolio trys sužaloti 50, 43 ir 26 metų vyrai atsidūrė ligoninėje, tačiau pavojus jų gyvybei negresia.

Tarp nukentėjusiųjų yra ir su Kauno „Agurkinių“ gauja sietas, už automobilių vagystes anksčiau teistas, artimas grupuotės vadeivos Sauliaus Velečkos-Agurko draugas 43 metų Rytis Sadauskas.

Pirminiais duomenimis, užpultieji su teisėsauga nebendradarbiauja ir detalių, susijusių su nusikaltimu, nėra linkę atskleisti.

Manoma, kad vyksta kruvina santykių aiškinimasis tarp nusikalstamo pasaulio atstovų.

Nužudė auką degtukų fabrike

Tuo tarpu portalui lrytas.lt pavyko sužinoti apie kai kuriuos įtariamuosius užpuolikus, kurių biografijos kelia šiurpą.

T. Mučinskas dar 2013 metais buvo nuteistas už žmogžudystę buvusiame Kauno degtukų fabrike Vilijampolėje. 2011 metų birželį auka buvo mirtinai sudaužyta nenaudojamose fabriko patalpose Raudondvario plente.

Kartu su T. Mučinsku teisiamųjų suole atsidūrė dar du jaunuoliai. Kadangi visi trys žudikai nusikaltimo padarymo metu buvo nepilnamečiai, jiems skirtos palyginti švelnios bausmės: T. Mučinską nuspręsta įkalinti 5 metams ir 6 mėnesiams, o jo bendrininkus – 5 metams.

2014 metų gruodį T. Mučinskas buvo nuteistas ir už vagystę. Išėjęs į laisvę, kaunietis nepasimokė ir pateko į kriminalistų akiratį dėl paskutinio smurtinio išpuolio Laisvės alėjoje.

Kalėjo už išprievartavimą

Tiriant pastarąjį užpuolimą, iškelta byla dėl sveikatos sutrikdymo ir viešosios tvarkos pažeidimo. Vienas T. Mučinsko bendrininkų L. Ščerbinskas taip pat puikiai žinomas teisėsaugai – paskui jį driekiasi brutalių nusikaltimų grandinė.

Šis kaunietis anksčiau buvo teistas net 11 kartų, tris iš jų – užsienyje. Lietuvoje jis buvo pripažintas kaltu dėl išžaginimo, nusikaltimą įvykdant bendrininkų grupėje, taip pat dėl keturių plėšimų, vagystės.

2019 metais už išprievartavimą Kauno apygardos teismas L. Ščerbinskui skyrė 4 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Išėjęs į laisvę, jis, panašu, ir toliau pasuko klystkeliais.

Kitų sulaikytųjų biografijos – taip pat kruvinos. Pasak Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Mindaugo Baršio, sulaikyti įtariamieji priklauso nusikalstamam pasauliui – visi jie anksčiau teisti už nužudymus, apiplėšimus, reketą ir kitus nusikaltimus.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA