G. Jakštas: dėl rugsėjį planuojamo mokytojų streiko pralaimėsime visi | Kas vyksta Kaune

G. Jakštas: dėl rugsėjį planuojamo mokytojų streiko pralaimėsime visi

BNS / Greta Zulonaitė 2023/08/24 19:52
Gintautas Jakštas / ELTA, D. Labučio nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas sako manantis, kad dėl rugsėjo viduryje planuojamo mokytojų streiko pralaimės visi.

„Manau, kad iš šito streiko pralaimėtojais išeisime visi, dėl to labai tikiuosi, kad pavyks susitarti. Mes esame visada atviri pokalbiams“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė G. Jakštas.

Jis pridūrė manantis, kad streikas nėra geriausias pasirinkimas.

„Aš labai tikiuosi, kad mokytojai supras ir išgirs, kad tie reikalavimai, kurie yra keliami, jų siekinys ir laikas yra tiesiog neįmanomas, nepriklausomai kas streikuotų, kiek streikuotų“, – tvirtino ministras.

Ministras kartojo manantis, kad Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjungos reikalavimai yra nerealūs.

Profesinė sąjunga reikalauja, kad per vienerius metus pradinėse klasėse mokinių mažėtų nuo 24 iki 18, o vyresnėse – nuo 30 iki 24.

Ji taip pat teigė, kad iš 20 reikalavimų sąrašo derybose per pusę metų nebuvo sutarta dėl 17, todėl bandyta derinti pozicijas Ginčų komisijoje.

Tuo metu G. Jakštas sakė, kad kolektyvinė sutartis buvo pasirašyta pernai kovą, o naujų 20 reikalavimų sąrašo ministerija sulaukė šį vasarį, taigi, beveik po metų. Sutartis galioja iki 2024 metų pabaigos.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga trečiadienį paskelbė pasitraukianti iš kolektyvinės sutarties su ministerija, o diena anksčiau pranešė apie planuojamą streiką.

Įspėjamasis mokytojų streikas vyks rugsėjo 15 dieną, o nesulaukus norimų rezultatų, rugsėjo 29-ąją bus surengtas ir tikrasis streikas.

Sąjunga sakė esanti pasiruošusi siekti kompromiso, tačiau jeigu susitarimai bus nepriimtini, neatmeta galimybės streikuoti neterminuotą laikotarpį.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA