Prokuratūra dėl A. Anušausko paskelbtos informacijos pradėjo ikiteisminį tyrimą – Kas vyksta Kaune

Prokuratūra dėl A. Anušausko paskelbtos informacijos pradėjo ikiteisminį tyrimą

BNS 2023/08/07 15:11
Arvydas Anušauskas / DELFI nuotr.

Generalinė prokuratūra pirmadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko po Valstybės gynimo tarybos (VGT) paskelbtos informacijos apie tankų pirkimą.

Generalinė prokuratūra, nagrinėdama Seimo narės Agnės Širinskienės pareiškimą dėl galimo tarnybos paslapties atskleidimo, priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą“, – sakoma pranešime.

Pasak prokuratūros, toks sprendimas priimtas norint surinkti daugiau duomenų, kurių gavimas yra susijęs su papildomomis procedūromis. Ikiteisminį tyrimą pavesta atlikti Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentui.

Prokuratūra pranešė, kad bus atliktos procedūros, susijusios su tarnybos paslapties tvarkymu VGT veikloje, taip pat informacijos bus kreiptasi į kitas institucijas.

„Išsamesnė informacija apie šio ikiteisminio tyrimo eigą bei rezultatus visuomenei bus pateikta, kai tik tai bus galima nepakenkiant tyrimui“, – sakoma pranešime.

A. Anušauskas sulaukė prezidento ir dalies kitų politikų kritikos, kai po VGT posėdžio viešai paskelbė informaciją, susijusią su ketinimais įsigyti tankų Lietuvos kariuomenei.

Praėjusią savaitę prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad A. Anušausko paviešinta informacija apie svarstymus pirkti vokiškų „Leopard“ tankų turėjo riboto naudojimo žymą.

Savo ruožtu pats ministras kartojo neviešinęs įslaptintos informacijos iš Valstybės gynimo tarybos, tačiau teigė, kad ji galėjo būti panaši į tokią. Premjerė Ingrida Šimonytė patvirtino ministru pasitikinti, ji sakė, kad VGT sprendimas dėl divizijos kūrimo, kaip ir planai tame kontekste įsigyti tankus, yra žinomi viešai.

Dėl A. Anušausko pasisakymo po VGT į Generalinę prokuratūrą kreipėsi opozicijos parlamentarė A. Širinskienė, ji prašė įvertinti, ar ministras neatskleidė įslaptintos informacijos.

Ministras patvirtino, kad sulaukta atitinkamos Generalinės prokuratūros užklausos. Medžiagą iš VGT posėdžio prokuratūrai perdavė bei į jos klausimus antradienį atsakė ir Prezidentūra.

Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė specialiai BNS duotame interviu sakė, kad prokuratūros sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl A. Anušausko paskelbtos informacijos apie tankų pirkimą savaime nereiškia jo kaltės.

Tyrimai gali nuvesti labai įvairiais keliais ir tyrimo išvados gali būti labai įvairios“, – pirmadienį teigė premjerė.

Pats A. Anušauskas prokuratūros sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl jo paskelbtos informacijos apie tankų pirkimą vertina „kaip normalų žingsnį“ ir tikisi objektyvumo, išsamaus situacijos nagrinėjimo. Vis dėlto ministras pabrėžė, jog tai daryti gali būti sunku dėl politinio spaudimo.

„Vertinu kaip normalų žingsnį, jei išties siekiama objektyviai ir išsamiai išnagrinėti situaciją. Žinoma, tai nelengva daryti esamo politinio spaudimo sąlygomis, kai dalis politikų jau sau surado neginčytinus atsakymus ir kaltuosius“, – komentare BNS pirmadienį sakė A. Anušauskas.

Generalinei prokuratūrai pradėjus tyrimą dėl krašto apsaugos ministro A. Anušausko paskelbtos informacijos apie tankų pirkimą, dalis opozicijos politikų ragina ministrą trauktis, svarstoma apkaltos galimybė.

„Visų pirma visi laukia garbingo ministro sprendimo ir pasitraukimo iš Vyriausybės, nes kada pirmą kartą istorijoj ministrui pradedamas ikiteisminis tyrimas ir ne dėl bet ko, o dėl galimo tarnybos paslapties atskleidimo, vargu, ar būtų garbinga toje Vyriausybėje tęsti darbą“, – pirmadienį BNS sakė Seimo narių Mišrios grupės seniūnė, prokuratūrai pareiškimą pati pateikusi A. Širinskienė.

Primename, kad A. Anušauskas į Seimą 2020-ųjų rinkimuose pateko vienmandatėje Kalniečių rinkimų apygardoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA