Kaune atidaryta unikali lenktyninių automobilių ir motociklų paroda – Kas vyksta Kaune

Kaune atidaryta unikali lenktyninių automobilių ir motociklų paroda

/ Kauno „Akropolio“ nuotr.

Birželio 26-ąją Kauno „Akropolyje“ atidaryta unikali lenktyninių automobilių ir motociklų paroda. Daugiau kaip 10 eksponatų vertė siekia virš 1.5 mln. eurų – organizatoriai teigia, kad tiek arklio galių po vienu stogu Kaunas seniai nėra matęs, rašoma Kauno „Akropolio“ pranešime žiniasklaidai.

Savaitę laiko laikinojoje sostinėje besisvečiuosianti išskirtinė nugalėtojų ir čempionų technika atnešė daugybę trofėjų, garsindama Lietuvos vardą tarptautinėse varžybose.

Ekspozicijos lankytojai galės susipažinti su gamykloje lenktynėms ruoštais automobiliais ir kolekciniais motociklais, kurių gatvėje paprastai sutikti nepavyktų.

„Ši paroda puikiai iliustruoja, kiek daug yra pažengęs Lietuvos autosportas – mūsų technika ženkliai tobulėja, jos kokybė kasmet gerėja. Tai atsispindi ir šioje parodoje, kurioje po vienu stogu telpa vieni geriausių Lietuvos sportinių automobilių“, – teigė automobilių varžybų organizatorė bei lenktynių komandos vadovė Inga Juškevičiūtė-Kačinskienė.

Automobilių sporto entuziastė priduria, kad šiuo metu automobilių sportas išgyvena pakilimą ir kartu su futbolu matuojasi antro pagal populiarumą titulą Lietuvoje, užleisdamas vietą tik jo didenybei krepšiniui. Lankytojų domėjimąsi automobiliais pastebi ir parodos organizatorių Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė.

„Jau ne vienerius metus stebime tendenciją, kad transporto priemonių parodos kaskart sulaukia itin didelio prekybos centro lankytojų ir miesto svečių susidomėjimo. Jos mūsų erdvėse organizuojamos ne pirmą kartą: 2019 m. lankytojai galėjo iš arčiau apžiūrėti istorinius, o 2022 – itališkus automobilius ir motociklus. Kas kartą stengiamės pasiūlyti išskirtinių ir unikalių ekspozicijų, ne išimtis – ir ši sportinių automobilių bei motociklų paroda“, – sako Kauno „Akropolio“ atstovė.

Galimybė pamatyti unikalius modelius

Atidarytoje ekspozicijoje po vienu stogu bus galima apžiūrėti skirtingus modelius – tiek kolekcinius automobilius ir motociklus, tiek ir skirtingų automobilių sporto disciplinų techniką – „drago“ (traukos lenktynių), „drifto“, žiedinėse bei ralio lenktynėse besivaržančius automobilius.

Vienas unikaliausių parodos eksponatų – lenktynėse dalyvaujantis „Porsche“ 911 GT3 Cup (992) 2022. Jį vairuojantis profesionalus lenktynininkas, išmėginęs daugelį greičiausių ir įdomiausių F1 trasų bei lentynose sunkiai talpinantis trofėjus – Aurelijus Rusteika – džiaugiasi galimybe šį modelį pristatyti visuomenei.

„Sportinį automobilį pamatyti iš arti – reta galimybė. Šie automobiliai lenktyniauja trasose, didžiuliu greičiu pralekia pro šoną, tad žmonėms gerai juos apžiūrėti nėra paprasta. Be to, šioje parodoje surinkti automobiliai turi aukštą vertę ne tik dėl savo kainos, bet ir dėl pergalių bei laimėtų trofėjų: lenktyniniai automobiliai skirti varžyboms, tad jų vertė priklauso ir nuo pelnytų apdovanojimų. Su šiuo „Porsche“ mūsų komanda pernai laimėjo pirmą vietą savo klasėje ir trečią vietą absoliučioje įskaitoje „Aurum 1006 km powered by Hankook” lenktynėse. Šiemet taip pat su šiuo „Porsche“ stovėsime prie starto linijos“, – pasakoja A. Rusteika.

/ Kauno „Akropolio“ nuotr.

Tarp eksponatų puikuosis ir tikra superautomobilių klasika „Lamborghini Huracan EVO“ bei „Ferrari Testarossa“. Pastarasis modelis – tai privačios kolekcijos 1989 m. eksponatas, kurio dizainą kūrė garsioji italų Pininfarina komanda.

Taip pat parodoje bus galimybė pamatyti lenktynininko Benedikto Čirbos vairuojamą „BMW Eurofighter“, kuris yra atstovavęs Lietuvai aukščiausio rango tarptautinėse varžybose „FIA Motorsport Games“, dar vadinamomis autosporto olimpiada. Kartu su Benediktu Čirba šis BMW yra tapęs Lietuvos „drifto“ čempionu, Baltijos šalių čempionu ir Europos „drifto“ čempionato bronzos laimėtoju metinėje įskaitoje. Tai išskirtinė ir paskutinė galimybė išvysti šį automobilį, nes jis jau parduotas ir po parodos iškeliauja į Taivaną.

„Nenuskriausti liks ir motociklų gerbėjai – ekspozicijoje bus galima palyginti, kuo skiriasi sportiniai lenktyniniai motociklai nuo vadinamųjų „gatvinių“. Taip pat bus galimybė išvysti vieną iš kolekcinių motociklų „Ducati Panigale V2 Bayliss“, kuris buvo konstruotas legendinio lenktynininko Troy Bayliss garbei“, – sako I. Juškevičiūtė-Kačinskienė.

/ Kauno „Akropolio“ nuotr.

Organizatoriai teigia, kad vasara – pats varžybų sezono įkarštis, todėl ši paroda – tai ypatinga proga pamatyti eksponatus prieš jiems stojant prie starto linijos.

„Vienos komandos po Joninių savaitgalio lenktynių nuplovė automobilius ir atgabeno juos tiesiai į Kauno „Akropolį“, o kiti iškart po parodos ima savo techniką ir keliauja tiesiai į varžybas – kas į užsienį, kas į lenktynes Palangoje. Todėl parodos laikas – labai ribotas“, – priduria organizatoriai.

Paroda vyks iki liepos 2 dienos, Kauno „Akropolio“ Renginių aikštėje, trečiame aukšte. Paroda nemokama.

Daugiau informacijos rasite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA