Šiaurės prospekte išdygo naujas greičio matuoklis: kauniečiai suka galvas dėl vieno dalyko | Kas vyksta Kaune

Šiaurės prospekte išdygo naujas greičio matuoklis: kauniečiai suka galvas dėl vieno dalyko

/ R. Tenio nuotr.

Kauniečiai savaitgalį pastebėjo, jog Šiaurės prospekte sumontuotas naujas greičio matuoklis, tačiau kilo klausimų ar jis jau veikia ir fiksuoja pažeidėjus. Tiesa, šis greičio matuoklis ypatingas, nes bus mobilus ir vis keis savo vietą. Kaune atsirado du tokio tipo greičio matuokliai ir netrukus pradės fiksuoti pažeidėjus. Kauniečius neramina vienas klausimas – jei greičio matuoklis bus mobilus, ar jis bus paženklintas įspėjamaisiais ženklais?

„Šiaurės pr. prieš „ČIA“ į stulpą pakabintas radaras. Įdomu ar jau veikia?“ – „Kas vyksta Kaune“ grupėje teiravosi skaitytojai.

Internautai diskutavo, jog radaras jau veikia ir vairuotojai gauna baudas, kiti teigė, jog matuoklis yra testuojamas, o baudos dar neišrašomos. Kilo klausimas ir dėl matuoklio ženklinimo, mat savaitgalį ženklų, pranešančių apie greičio matuoklį, dar nebuvo.

Greičio radaras Šiaurės pr.
Greičio matuoklis Šiaurės pr. / R. Tenio nuotr.

Kaip metų pradžioje komentavo Kauno savivaldybės administracijos Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius, naujieji radarai bus kitokie, nei dabar naudojami greičio matuokliai, nes jie bus mobilūs ir bus galima lengvai pakeisti jų buvimo vietą.

„Nauji greičio matuokliai bus mobilesni, nereikalaujantys papildomų elektros įvadų įrengimo darbų naujoje vietoje. Pagal poreikį juos nesunkiai bus galima perkelti į bet kurią vietą, kur yra gatvių apšvietimas“, – tuo metu komentavo jis.

Pasiteiravus apie pradėtus montavimo darbus, paaiškėjo ir antrojo greičio matuoklio vieta bei numatytas radarų ženklinimas.

„Greičio matuokliai bus įrengti Užnemunės gatvėje ir Šiaurės prospekte. Jie bus pažymėti kelio ženklais ir kilnojami pagal poreikį, atsižvelgiant į eismo įvykių analizę, pastebėjimus, trikojų matuoklių duomenis“, – teigė M. Matusevičius.

Matuoklių sutarties vertė – apie 92 tūkst. eurų su PVM. Juos prižiūrės „Kauno gatvių apšvietimas“.

Pirmasis vidutinio greičio matuoklis Kaune jau sumontuotas ir pradės veikti artimiausiu metu. Be naujųjų radarų Kaune veikia dar šeši stacionarūs greičio matuokliai, kurie fiksuoja pažeidėjus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA