Kaune jau stovi pirmasis sektorinis greičio matuoklis – Kas vyksta Kaune

Kaune jau stovi pirmasis sektorinis greičio matuoklis

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Trečiadienį vairuotojai pastebėjo prie vieno stulpo K. Baršausko gatvėje plušančius darbininkus. Netrukus brigada persikėlė į nuokalnę, prie rekonstruojamo pėsčiųjų viaduko. Apie 2 km ilgio Tunelio gatvės atkarpoje pastatytas pirmasis mieste sektorinis greičio matuoklis.

Kas vyksta Kaune“ grupės nariai ties K. Baršausko gatvės 45-uoju pastatu įrangą montuojančius darbininkus pastebėjo šiandien, apie 10 val. Popiet analogiška kamera su skydine buvo konfigūruojama Tunelio gatvės papėdėje, prie posūkio į Girstupio gatvę.

K. Baršausko gatvėje įrengiama sektorinio matuoklio kamera / „Kas vyksta Kaune“ grupės nuotr.

Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius naujienų portalui patvirtino, kad sektorinis greičio matuoklis jau pastatytas – šiuo metu jis testuojamas, žiūrima, ar įrenginys funkcionuoja.

Visiškai veikiančią ir pažeidėjus fiksuojančią sistemą, jeigu neiškils nenumatytų trukdžių, planuojama turėti balandžio viduryje. Daugiau vidutinio greičio matavimo ruožų Kaune įrengti kol kas neketinama, tačiau, pažymėjo M. Matusevičius, bus statomi nauji stacionarūs matuokliai.

Pagal pernai spalį su UAB „Fima“ sudarytą 92 tūkst. eurų vertės sutartį Kaune suplanuota įrengti dar du stacionarius greičio matavimo prietaisus. Konkreti jų vieta neįvardijama, dokumentuose pateikiamos keturios gatvės „pretendentės“: Neries kr., Užnemunės g., Šiaurės pr. ir Taikos pr.

Ta pati bendrovė, kaip skelbta anksčiau, už daugiau kaip 42 tūkst. eurų įrengė ir naująjį vidutinio greičio matavimo ruožą, Tunelio gatve besitęsiantį nuo Žuvinto iki Girstupio gatvės.

Sistemos veikimas pagrįstas automatinio numerių atpažinimo kameromis, kurios montuojamos ruožo pradžioje ir pabaigoje bei fiksuoja abejomis kryptimis judančias transporto priemones. Automobiliui pravažiavus postą nustatomas įvažiavimo ir išvažiavimo iš ruožo laikas, paskaičiuojamas vidutinis greitis ruože, užfiksuojami pažeidimui nustatyti ir įforminti būtini duomenys.

UAB „Fima“ viešojo pirkimo sutartimi įsipareigojo sumontuoti du komplektus vidutinio greičio matavimo sistemos postų ir įdiegti programinę įrangą su licencijomis ne mažiau kaip trims vidutinio greičio ruožams.

Kaip naujienų agentūrai BNS pernai rugsėjį nurodė M. Matusevičius, toks vidutinio greičio matuoklis yra pirmas Kaune. Tunelio gatvė jam parinkta, nes savivaldybės duomenys rodo, jog čia „vairuotojai nevengia viršyti leistino greičio“.

Tai pagrindžia skaudžios per pastarąjį penkmetį šioje vietoje įvykusios avarijos. Prieš pat naujuosius metus, 2022-ųjų gruodžio 30 d. į stulpą Tunelio gatvėje įsirėžus „BMW“, žuvo 19-metė mergina. Kone ten pat 2017-ųjų kovą stulpo tvirtumą išbandžius „Mercedes-Benz“, du žmonės atsidūrė ligoninėje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA