Išrinktas naujasis Darbo partijos pirmininkas – Kas vyksta Kaune

Išrinktas naujasis Darbo partijos pirmininkas

BNS 2022/09/04 17:06
Andrius Mazuronis / DELFI nuotr.

Darbo partijos pirmininku sekmadienį Kėdainiuose vykusiame partijos suvažiavime išrinktas Seimo narys Andrius Mazuronis.

Jo kandidatūrą palaikė 252 dalyvavę partijos nariai iš 393 balsavusių.

„Nuoširdžiai tikiu, kad tai, ką aš kalbėjau prieš rinkimus, bus ta darbotvarkė, ta programa, pagal kurią aš, įsivaizduoju, turėčiau vykdyti savo darbus. Tai ir bus tai, kad komanda, apie kurią aš kalbėjau, man atrodo ir bus tas pagrindas, kuris turi būti sėkmingo mūsų tolesnio judėjimo į priekį pagrindas“, – teigė išrinktas partijos vadovas.

A. Mazuronis partijai vadovaus artimiausius dvejus metus.

Vadovauti partijai pretendavo ir parlamentaras Aidas Gedvilas bei advokatas Marijus Velička.

Jiems atiteko atitinkamai 48 ir 93 balsai.

Partijos skyriai taip pat buvo pasiūlę laikinai partijai vadovaujančio Viktoro Fiodorovo, Ievos Kačinskaitės-Urbonienės, Valentino Bukausko, Vigilijaus Juknos, Vaidos Giraitytės-Juškevičienės ir Prano Jurkaičio kandidatūras, tačiau jie suvažiavimo metu paskelbė pirmininko rinkimuose nedalyvausiantys.

Naujas partijos lyderis išrinktas vietoj birželį atsistatydinusio partijos steigėjo Viktoro Uspaskicho.

Ilgametis Darbo partijos vadovas V. Uspaskichas birželio viduryje paskelbė pasitraukiantis iš pareigų, nes nori „suteikti partijai naują impulsą, naujų idėjų, jaunatviškumą“. Jis sakė liekantis aktyviu partijos nariu, toliau atstovaus partijai Europos Parlamente.

Darbo partijos įkūrėjas V. Uspaskichas su pertraukomis jai vadovavo nuo 2003-iųjų, pastarąjį kartą jis į pirmininko postą išrinktas 2018 metais ir perrinktas pernai lapkritį.

Opozicinė Darbo partija Seime turi devynių narių frakciją, partija turi apie 10 tūkst. narių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA