Tunelius atvėręs VIII fortas virto viduramžiškos misterijos vieta – Kas vyksta Kaune

Tunelius atvėręs VIII fortas virto viduramžiškos misterijos vieta

D. Biržiečio nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Kauno tvirtovės VIII fortas tapo viduramžių teatro scena, o vėsius įtvirtinimų tunelius iš tamsos išplėšė šviesos instaliacijos. Šilainiškių puoselėjamoje, bet daug kam neatrastoje vietoje įvyko spektaklio „Aitvaras – mitinė būtybė“ premjera. Šiandien tarp forto kalvelių ir po žeme kauniečių laukia dar turtingesnė meninė ir laisvalaikio programa.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ po premjeros ketvirtadienį sakė VšĮ „Kultūros dirbtuvė“ vadovė ir viena renginio organizatorių Evelina Šimkutė, Kaune viduramžiškam spektakliui kūrybines jėgas sujungė jauni žmonės iš trijų šalių: Švedijos, Norvegijos ir Lietuvos.

„Švedų atlikėjai yra iš dviejų skirtingų akrobatikos ir cirko mokyklų, daugelis jų dalyvauja teatro „De Munnfulle“ veiklose, tai galbūt būsimi aktoriai. Iš Lietuvos taip pat prisijungė labai įvairus jaunimas, kuriems įdomu teatras. Kai kurie spektaklyje vaidino pirmą kartą, tad tikrai daug nervų ir labai intensyvus kūrybinis procesas nuo praeito šeštadienio“, – pasakojo E. Šimkutė.

Atlikėjai vientiso spektaklio dalimi tapo per penkias darbo dienas. Kostiumai, dekoracijos, scenarijus buvo ruošiami nuo pavasario, bet repetuoti į vienkiemį Lietuvoje visi suvažiavo praėjusią savaitę.

„Buvome gamtoje, nes reikėjo didžiulės erdvės, mokėmės vieni iš kitų, šaunu, kad viskas pavyko. Susirinko labai skirtingi jauni žmonės, kalbėjau su viena dalyve iš Švedijos, kuri sakė, kad būdama čia tik antrą dieną jau susirado draugų, bendrauti lengva. Kažkas pirmą kartą išbandė akrobatinius triukus, buvo įdomi patirtis“, – vaisingu pasiruošimu džiaugėsi pašnekovė.

Penktadienį, 20 val., VIII forte spektaklis „Aitvaras – mitinė būtybė“ bus rodomas antrą kartą, o po to trupė spektaklį veš į viduramžių festivalį Gotlando saloje. Dar vyks ekskursija po įtvirtinimus, „Šilainių sodų“ atidos seansas – pusantros valandos trukmės meditacinis užsiėmimas.

19 val. šokio pasirodymą pristatys choreografė iš Japonijos Sayoko Onishi ir prancūzų muzikantas, kompozitorius Emmanuelis Fleitzas. Tuo pačiu metu, pažymėjo E. Šimkutė, forto tuneliuose vyks garso ir muzikos eksperimentas aštresnių garsinių pojūčių mėgėjams.

„Taip pat galima užeiti ir pamatyti tunelius, kurie čia pas mus yra šimtą metų ir šitaip apšviečiami būna tik kartą metuose. Įdomu tiesiog ateiti, pasivaikščioti, paiškylauti, pabūti gamtoje ir geroje kompanijoje“, – šypsojosi viena vyksmo organizatorių.

Penktadienį VIII forte rengiamose dirbtuvėlėse iš perdirbto popieriaus bus galima pasigaminti atvirukų, vokų, knygų skirtukų, vyks antrinių medžiagų panaudojimo, Kauno m. Santakos PK bendruomenės pareigūnų edukacijos, „Pelėdų kava“ vaišins gilių kava – tik atsineškite savo puodelį!

Išsamią renginio programą rasite čia.

Teatro dirbtuvėms vadovauja ir spektaklį „Aitvaras – mitinė būtybė“ režisuoja teatro „De Munnfulle“ įkūrėja, aktorė ir teatro pedagogė Anja Boman. Šio teatro trupė specializuojasi istorinėse ir mitologinėse temose. Kuriant spektaklius suburiami įvairūs atlikėjai, todėl neapsiribojama viena teatro disciplina, dažnai įpinami dainavimo, akrobatikos, žongliravimo ugnimi, šokio ir lėlių teatro elementai.

Kaip minėjo E. Šimkutė, pristačius spektaklį Kaune, komanda keliaus į Gotlando saloje esantį miestelį Visbį, kur kasmet vyksta viduramžių festivalis „Medeltidsveckan 2022“. Šis festivalis, organizuojamas nuo 1984 m. kasmet sutraukia tūkstančius viduramžių kultūros entuziastų ir tyrinėtojų iš viso pasaulio. 2019 m. renginyje apsilankė 40 tūkst. žmonių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA