Nauji darželiai Kauno rajone jau ruošiasi įkurtuvėms: priims 780 vaikų | Kas vyksta Kaune

Nauji darželiai Kauno rajone jau ruošiasi įkurtuvėms: priims 780 vaikų

Kauno rajono darželiai / Kauno rajono nuotr.

780 – tiek naujų vietų darželinukams šiemet pasiryžusi sukurti Kauno rajono savivaldybė. Iššūkis didelis, todėl meras Valerijus Makūnas savo automobilyje jau kurį laiką vežiojasi statybininko šalmą, kurio prireikia statybvietėse. Administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius ir jo pavaduotojas Mantas Rikteris į statybas vyksta net po keletą kartų per savaitę. Antradienį prie komandos prisijungė ir vicemeras Paulius Visockas.

Pirmiausiai automobiliai pasuko Garliavos link. Jonučiuose iškilo beveik 2 tūkst. kv m. pastatas, kuriame įsikurs net 12 darželinukų grupių. „Įspūdinga, bet augančiai seniūnijai šito neužteks“, – atsiduso V. Makūnas. Ateityje reikėtų ir pradinės mokyklos, todėl savivaldybės vadovai su verslininkais aptarė galimybes statyti ugdymo įstaigą greta darželio esančiame sklype, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Vėliau su Garliavos kultūros ir sporto centro direktoriumi Mariumi Norvaiša diskutuota apie priestatą su atskira sale kultūros renginiams.

Noreikiškių NOA kvartalo vystytojai savivaldybės vadovus pasitiko šypsodamiesi: „Raktus nuo darželio galėtume atiduoti jau kitą savaitę“. Naujasis statinys spalvingas tiek išore, tiek vidumi, patalpos erdvios ir šviesios. Baigiamas tvarkyti kiemelis irgi turėtų būti jaukus. Naujajame darželyje įrengta 10 grupių.

Mastaičiuose UAB „Conresta“ statybininkai iš karto ėmėsi dviejų objektų: baseino rekonstrukcijos ir pradinės mokyklos statybos. Maloniai nustebino darbų organizavimas ir pavyzdinė tvarka statybvietėse. „Darbų frontas vyksta pagal planą: ardome šiaurinę baseino sieną, netrukus statysime vitrinas, o pirmadienį pradėsime lieti mokyklos pamatus“, – raportavo statybos darbų vadovai.

„Conresta“ taip pat rekonstruoja Kačerginės mokyklą, šalia kurios suplanuota pastatyti sporto salę su biblioteka ir laisvalaikio erdvėmis. Darbai įsisiūbavo ir Kluoniškių kaime, kur rekonstruojama ir modernizuojama Zapyškio pagrindinė mokykla.

Visa tai – viešojo ir privataus sektorių partnerystės pagrindu vystomas projektas, kurio vaisius bus galima skinti kitąmet. Kauno rajono savivaldybei įgyvendinti tikslus padeda partneriai – didžiausio Baltijos šalyse privataus fondų valdytojo „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“, su kuriuo savivaldybė pasirašė 15 metų sutartį.

„Tai prioritetinis projektas. Jei viskas pasiseks, pagal šį modelį ateityje galėtume pastatyti dar keletą mokyklų, darželių“, – kalbėjo V. Makūnas.

Gyventojų skaičius Kauno rajone jau perkopė 103 tūkstančius. Daugiausiai čia kuriasi jaunos šeimos, kurių lūkesčiai susiję su geresne gyvenimo kokybe. Sparčiai augančios Kauno rajono savivaldybės vadovai viliasi ir Vyriausybės paramos, tačiau kol kas tenka verstis beveik tik savo biudžeto resursais.

Meras minėjo, kad šiemet septynių papildomų darželių grupių taip pat gali tikėtis Domeikavos ir Užliedžių, dviejų – Samylų ir vienos Lapių gyventojai. Darželių ir mokyklų statybų tempai neturėtų sulėtėti ir kitąmet.

2020 metais Kauno rajono savivaldybė darželiuose sukūrė 1028 naujas vietas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA