Nauji darželiai Kauno rajone jau ruošiasi įkurtuvėms: priims 780 vaikų – Kas vyksta Kaune

Nauji darželiai Kauno rajone jau ruošiasi įkurtuvėms: priims 780 vaikų

Kauno rajono darželiai / Kauno rajono nuotr.

780 – tiek naujų vietų darželinukams šiemet pasiryžusi sukurti Kauno rajono savivaldybė. Iššūkis didelis, todėl meras Valerijus Makūnas savo automobilyje jau kurį laiką vežiojasi statybininko šalmą, kurio prireikia statybvietėse. Administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius ir jo pavaduotojas Mantas Rikteris į statybas vyksta net po keletą kartų per savaitę. Antradienį prie komandos prisijungė ir vicemeras Paulius Visockas.

Pirmiausiai automobiliai pasuko Garliavos link. Jonučiuose iškilo beveik 2 tūkst. kv m. pastatas, kuriame įsikurs net 12 darželinukų grupių. „Įspūdinga, bet augančiai seniūnijai šito neužteks“, – atsiduso V. Makūnas. Ateityje reikėtų ir pradinės mokyklos, todėl savivaldybės vadovai su verslininkais aptarė galimybes statyti ugdymo įstaigą greta darželio esančiame sklype, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Vėliau su Garliavos kultūros ir sporto centro direktoriumi Mariumi Norvaiša diskutuota apie priestatą su atskira sale kultūros renginiams.

Noreikiškių NOA kvartalo vystytojai savivaldybės vadovus pasitiko šypsodamiesi: „Raktus nuo darželio galėtume atiduoti jau kitą savaitę“. Naujasis statinys spalvingas tiek išore, tiek vidumi, patalpos erdvios ir šviesios. Baigiamas tvarkyti kiemelis irgi turėtų būti jaukus. Naujajame darželyje įrengta 10 grupių.

Mastaičiuose UAB „Conresta“ statybininkai iš karto ėmėsi dviejų objektų: baseino rekonstrukcijos ir pradinės mokyklos statybos. Maloniai nustebino darbų organizavimas ir pavyzdinė tvarka statybvietėse. „Darbų frontas vyksta pagal planą: ardome šiaurinę baseino sieną, netrukus statysime vitrinas, o pirmadienį pradėsime lieti mokyklos pamatus“, – raportavo statybos darbų vadovai.

„Conresta“ taip pat rekonstruoja Kačerginės mokyklą, šalia kurios suplanuota pastatyti sporto salę su biblioteka ir laisvalaikio erdvėmis. Darbai įsisiūbavo ir Kluoniškių kaime, kur rekonstruojama ir modernizuojama Zapyškio pagrindinė mokykla.

Visa tai – viešojo ir privataus sektorių partnerystės pagrindu vystomas projektas, kurio vaisius bus galima skinti kitąmet. Kauno rajono savivaldybei įgyvendinti tikslus padeda partneriai – didžiausio Baltijos šalyse privataus fondų valdytojo „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“, su kuriuo savivaldybė pasirašė 15 metų sutartį.

„Tai prioritetinis projektas. Jei viskas pasiseks, pagal šį modelį ateityje galėtume pastatyti dar keletą mokyklų, darželių“, – kalbėjo V. Makūnas.

Gyventojų skaičius Kauno rajone jau perkopė 103 tūkstančius. Daugiausiai čia kuriasi jaunos šeimos, kurių lūkesčiai susiję su geresne gyvenimo kokybe. Sparčiai augančios Kauno rajono savivaldybės vadovai viliasi ir Vyriausybės paramos, tačiau kol kas tenka verstis beveik tik savo biudžeto resursais.

Meras minėjo, kad šiemet septynių papildomų darželių grupių taip pat gali tikėtis Domeikavos ir Užliedžių, dviejų – Samylų ir vienos Lapių gyventojai. Darželių ir mokyklų statybų tempai neturėtų sulėtėti ir kitąmet.

2020 metais Kauno rajono savivaldybė darželiuose sukūrė 1028 naujas vietas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.