„Nemuno žiedo“ laukia pokyčiai: ieškoma galinčiųjų parengti architektūrinę rekonstrukcijos idėją – Kas vyksta Kaune

„Nemuno žiedo“ laukia pokyčiai: ieškoma galinčiųjų parengti architektūrinę rekonstrukcijos idėją

BNS / Augustas Stankevičius 2024/05/05 17:17
Nemuno žiedas
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Ruošiantis atnaujinti Kauno rajone, Kačerginėje, esančią „Nemuno žiedo“ lenktynių trasą, Lietuvos sporto centras ieško galinčiųjų parengti architektūrinę rekonstrukcijos idėją.

Pasak centro vadovo, praėjusių metų pabaigoje ir šių metų pradžioje išasfaltuotos „tragiškos būklės“ trasos dalys, atlikti kiti saugumą didinantys darbai, tačiau „Nemuno žiedui“ reikia visa apimančios rekonstrukcijos.

„Mes tikimės, kad projektas bus parengtas pilna apimtimi. Turiu galvoje, kad turi būti ne tik trasa, bet ir infrastruktūra: vadinamieji boksai ir taip toliau. (…) Norime turėti tokį paruoštuką, kad jei pavyktų gauti pinigų, galėtume žinoti iš karto, ką daryti“, – BNS šią savaitę sakė Linas Tubelis.

Pasak jo, trasos rekonstrukcijos planas turėtų būti suskirstytas etapais. Jau dabar aišku, kad „Nemuno žiede“ reikės koreguoti kai kuriuos posūkius, nes trasa yra per greita.

„Šiai dienai aš matau du galimus finansavimo šaltinius – valstybės lėšos ir koncesininko įtraukimas, kuris galėtų ne tik priimti operuoti trasą, bet ir ją sutvarkyti“, – sakė L. Tubelis.

Pasak jo, 2020 metais skaičiuota, kad „Nemuno žiedo“ trasos sutvarkymui reikėtų apie 8 mln. eurų, tačiau dabartinę galimą projekto vertę kol kas sunku įvertinti.

Vienintelė Lietuvoje automobilių ir motociklų žiedinė trasa „Nemuno žiedas“ įrengta 1961 metais, nuo 1987 metų ji renovuota fragmentiškai.

Praėjusį pavasarį tarpinstitucinį memorandumą dėl trasos rekonstrukcijos pasirašė Švietimo, Susisiekimo ministerijos, Kauno rajono savivaldybė ir Lietuvos techninio sporto federacijų asociacija.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA