Klaipėdoje užgimęs Aludarių festivalis atšvęstas jau 7-ą kartą: linksminosi net prie 4 scenų – Kas vyksta Kaune

Klaipėdoje užgimęs Aludarių festivalis atšvęstas jau 7-ą kartą: linksminosi net prie 4 scenų

Aludarių diena Klaipėdoje / Organizatorių nuotr.

Šeštadienį pajūrį užliejo jūra lankytojų, tačiau garsiausiai nugriaudėjo Aludarių dienos festivalis Klaipėdoje. 6 tūkst. pramogų išsiilgusių ir šventiškai nusiteikusių festivalio svečių mėgavosi netylančia muzika, žvalgėsi po alaus daryklos gamybos užkulisius bei brandinimo rūsius ir ragavo išskirtinių maisto patiekalų bei gėrimų.

Tarptautinę Aludarių dieną švente ir Lietuvoje pavertę Klaipėdos aludariai sako, kad jiems ši diena ypatingai svarbi.

„Kiekvienas iš mūsų jaučiamės ir vadinamės aludariais – nesvarbu, dirbame gamyboje ar pardavimuose, kuriame etiketes ar receptus, verdame ar pristatome alų. Visi prisidedame prie alaus, kuris perkeltine prasme yra mūsų kraujyje, gimimo, ir nešame aludarių vėliavą.

Mums tai didžiulė garbė ir todėl ši diena mums svarbesnė nei net daryklos gimtadienis, nes šiandien švenčiame pačius žmones, tai mūsų visų gimtadienis. Šio festivalio atmosfera niekur kitur neatkartojama, todėl labai džiaugiamės galėdami šia diena pasidalinti su tiek daug žmonių, kiek jų čia kasmet susirenka“, – sako festivalį sugalvoję aludariai.

Išskirtinai festivalio dalyviams subrandinti eksperimentai

Kaip visada, Aludarių diena buvo minima „Švyturys Bhouse“ teritorijoje ir aplinkinėse gatvėse. Alaus, gastronomijos ir alternatyvios muzikos kultūras sujungęs ir įkūnijęs renginys subūrė virš 6 tūkst. lankytojų, suvažiavusių iš visų Lietuvos kampelių. Festivalio svečius džiugino net virš 20-ies maisto vagonėlių kulinariniai šedevrai, derinami su dar daugiau įvairiausių alaus rūšių.

Aludarių diena Klaipėdoje / Organizatorių nuotr.

Klaipėdos aludarių, taip pat ir jų seserinių daryklų iš Norvegijos ir Švedijos palapinėse alaus ambasadoriai vedė degustacijas ir supažindino su išskirtinėmis alaus rūšimis, jų istorija ir aromatinėmis savybėmis. Kai kurie čia degustuoti gėrimai buvo skirti išskirtinai tik šiai progai – tai riboto leidimo šalia esančioje darykloje subrandinti eksperimentai ir savo rūgštesnių skonių balansu nustebinusios užsienio daryklų lauktuvės.

Išskirtinės patirtys laukė ir pačioje festivalio organizatorių darykloje, kuri paprastai yra atvira visiems smalsuoliams. Tačiau festivalio metu išskirtinių ir ypač greitai užsipildžiusių ekskursijų dalyviai per ištiestą ranką prisilietė prie gamybos proceso ir pamatė visą kelią, kaip keturi ingredientai virsta jau visiems pažįstamu alumi.

Aludarių dieną vykstančios ekskursijos ypatingos ir tuo, jog tęsiasi į pro stiklines „Švyturys Bhouse“ gastrobaro grindis atsiveriantį alaus brandinimo rūsį. Čia esančiose ąžuolinėse statinėse net iki kelių metų bręstantis alus įgauna prieš tai jose brandintų tauriųjų gėrimų kvapus ir aromatus, o festivalio dalyviai turėjo galimybę šiuos eksperimentus įvertinti patys.

Aludarių diena Klaipėdoje / Organizatorių nuotr.

Ypatingas dėmesys – muzikinei programai

Be abejo, Aludarių dienos festivalis garsėja ir čia susirenkančiais populiariausiais alternatyvios muzikos atlikėjais. Keturiose aplink daryklą ir jos viduje išdygusiose scenose šįkart pasirodė „Garbanotas“, „Solo Ansamblis“, „Free Finga“, „Planeta Polar“, „Baltasis Kiras“, „Jauti“, „Flash Voyage“, „Vilniaus Energija“, „Baltic Balcan“, Kristijonas Ribaitis.

Stand-up komedijos pasirodymus surengė „Šventinis Bankuchenas“ ir Markas su Viktoru, o vakarėlį tęsė didžėjai Tomas Boo, Audrius Kaštonas, DJ Kelmas ir Lukas Feser.

„Nuo tada, kai prieš 8 metus lietuviams pristatėme Aludarių dieną, kartelę sau keliame vis aukščiau. Dedame dideles pastangas sudarant ne tik alaus pažinimo, bet ir muzikinę programą – festivalio dalyviams tai irgi svarbu. Todėl kviečiamės ryškiausius alternatyvios muzikos pasaulio atlikėjus, kurių muzika ir mums patiems arčiausiai širdies.

Stengiamės atliepti visus šiuolaikinių gyventojų lūkesčius ir poreikius, todėl dar vienas sprendimas, kuriuo didžiuojamės – daugkartinės festivalio taurės. Tokį ekologišką ir simbolišką festivalio suvenyrą šiemet palikome visiems 6 tūkst. dalyvių“, – pasakoja renginio organizatoriai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.