Atnaujintame Dubravos arboretume lankytojus džiugina nauji gyventojai – Kas vyksta Kaune

Atnaujintame Dubravos arboretume lankytojus džiugina nauji gyventojai

/ Valstybinių miškų ūrėdijos nuotr.

Pirmadienį vykusiame renginyje pristatyti Dubravos arboretumo atnaujinimo darbai – vykdant projektą arboretumo kolekcija papildyta 750 naujų augalų, imta kurti nauja arboretumo ekspozicija, apjungianti buvusį senąjį kolekcinį skyrių ir pušūnų bei erikinių augalų kolekciją, ir iki šiol nenaudotą, apleistą 1,4 ha plotą, pašalinti pasenę, negyvybingi, menkaverčiai medžiai bei krūmai.

„Lietuva didžiuojasi ne vienu botanikos sodu, ir Dubravos arboretumas savo kolekcija lygiuojasi su jais. Tai iš tiesų įspūdinga vieta, kurta daugiau nei 60 metų, todėl dėkoju visiems, kurie prisidėjo ją puoselėjant“, – sakė Aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė teigė, kad Dubravos arboretumas tapęs traukos vieta ne tik vietos bendruomenei, bet ir užsienio svečiams iš visos Europos, besidomintiems retais ir įspūdingais augalais. „Didžiuojamės, kad mes, miškininkai, rūpinamės ne tik miškais, bet ir tokiais išskirtiniais objektais kaip Dubravos arboretumas, suteikiančiais visuomenei galimybę susipažinti su vertingais bei unikaliais augalais“, – sakė V. Kaubrė.

„Džiaugiuosi, kad dirbant Valstybinių miškų urėdijos Dubravos regioninio padalinio vadovu pavyko prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo ir gera matyti, kokia ši vieta svarbi miškininkų ir vietos bendruomenei“, – sakė Seimo narys Justinas Urbanavičius.

Vykdant projektą atlikti svarbiausi infrastruktūros atnaujinimo darbai, įrengti pėsčiųjų takai, kuriais galima patogiai pasiekti įdomiausius, vertingiausius augalus, pamatyti gražiausius vaizdus, taip pat įrengtos atokvėpio vietos, suoliukai. Tvora aptvertas ypatingai vertingų augalų plotas, įrengti įvažiavimo vartai ir varteliai lankytojams.

Ant augalų sukabintos etiketės su augalų aprašymais bei išleisti lankstinukai ir atviručių komplektai su trumpa informacija apie arboretumą, taip pat skaitmeninis leidinys „Dubravos arboretume augančių augalų sąrašas“, kurį sudaro Dubravos arboretume augančių augalų nuotraukos ir trumpas aprašymas apie augalus.

Dubravos arboretumas – tai išskirtinė mokslo, pažintiniu ir dendrologiniu požiūriu vertingų augalų dendrologinė kolekcija, kurioje priskaičiuojama daugiau kaip 2000 augalų rūšių, tarp kurių yra unikalių – labai retų atvežtų, nebūdingų Lietuvos gamtai medžių ir krūmų. Šio objekto tikslas kaupti, saugoti, tirti ir eksponuoti savaiminius bei atvežtinius sumedėjusius augalus sudaryti sąlygas moksliniams tyrimams ir švietimui.

Valstybinių miškų urėdijos Dubravos arboretumas įkurtas 1958 metais kaip Dubravos miškų tyrimo stoties padalinys. Pradžioje jo veiklos tikslas buvo tik medelyno asortimento padidinimas, bet netrukus augalų kolekcija pagausėjo ir buvo naudojama studentų mokymui, visuomenės poilsiui ir švietimui, augalų dauginamosios medžiagos platinimui.

Šiuo metu arboretumas yra vienas svarbiausių sumedėjusių augalų tyrimo centrų greta keturių botanikos sodų Lietuvoje. 2000 m. jam suteiktas dendrologinės kolekcijos statusas ir arboretumas paskelbtas valstybės saugomu gamtos paveldo objektu (botaniniu objektu). Keliolika vertingiausių, beveik 51,5 ha plote auginamų įvairių rūšių, porūšių, formų ir veislių medžių ir krūmų, įtraukta į Lietuvos nacionalinių genetinių išteklių sąrašą.

Arboretumo atnaujinimo projektas pradėtas vykdyti 2016 m., ES fondų lėšomis.

Dubravos arboretumo lankymas nemokamas, pagrindinė parko teritorija lankoma bet kada, tik „Retųjų medžių“ ir „Pušūnų ir erikinių“ kolekciniai skyriai lankomi darbo dienomis, darbo valandomis. Adresas: Liepų g. 12, Girionys, Kauno r.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.