Laisvėjant suvaržymams dviratininkai poilsiui renkasi Gdanską – Kas vyksta Kaune

Laisvėjant suvaržymams dviratininkai poilsiui renkasi Gdanską

„Eurolines“ kelionė į Gdanską / Organizatorių nuotr.

Gdanskas, dažnai įvardinamas kaip Lenkijos dviratininkų sostinė, šį sezoną pasitinka atsinaujinęs. Nauji pažintiniai maršrutai pėstiesiems ir dviratininkams, aktyviam poilsiui pritaikyta infrastruktūra kiekvienais metais aptarnauja beveik milijoną dviratininkų iš Lenkijos bei aplinkinių šalių.

Apie aktyvų poilsį, su dviračiais lankant Gdansko tripolį, pasakoja patyręs keliautojas ir tarptautinių kelionių autobusu organizatoriaus „Eurolines“ vadovas Edmundas Pavlovas, atkreipdamas dėmesį, kad nenorintiems su dviračiu skirtis ir atostogų metu, čia pat, kaimyninėje šalyje, galima rasti vaizdingiausius maršrutus aktyviam poilsiui vienam ar su šeima.

Verta pamatyti: architektūriniai šedevrai

Viena gražiausių Gdansko arterijų, Karališkojo kelio pavadinimu žinoma gatvė Dluga – gausi architektūrinių šedevrų. Keliaujant šia gatve galima pamatyti miesto širdį – Rotušę. Priešais pastatą galima išvysti ir miesto lobį – Neptūno fontaną, kurį lenkai taip saugojo, kad karo metu jį išmontavo ir paslėpė nuo okupantų.

Keliaujant Motlavos upės pakrante, prieiname vieną iš didžiausių miesto simbolių – Gdansko kraną, kuris pastatytas dar XV amžiuje. Senajame miesto uoste šį įrenginį, krovinių iškėlimui, „užkurdavo“ bausmes atliekantys nusikaltėliai.

Auksinis namas – dar vienas netikėtas atradimas susipažįstant su Gdansku. Išvydus šį statinį, dėmesį prikausto Kleopatros, Edipo, Achilo ir Antigonės statulos. Lankant tripolio miestą Sopotą verta pasigrožėti ilgiausia Europoje medine prieplauka, kuri siekia 511 metrų.

„Eurolines“ kelionė į Gdanską / Organizatorių nuotr.

Verta patirti

Gdanskas – miestas apsuptas vandens, todėl vienas iš įdomiausių būdų visapusiškai pažinti šią vietovę bei pajusti jos dvasią – leistis į kruizą. Įspūdžiai neapleis ilgai, jei keliautojai į šį nuotykį leisis su senovine galera. Šios ekskursijos pradžia – Karališkoji laivų statykla, kurioje galima išvysti vis dar klestinčią laivų pramonę, kyšančius Gdansko kranus, įvairiausio tipo laivus.

Turistinis maršrutas veda pro Motlavos upę į jūrą, praplaukiant Teutonų pilies griuvėsius, uosto vartus ir Olowiankos salą, kurioje įsikūrusi filharmonija ir Nacionalinis jūrų muziejus.

Sopote nepailstantys nuotykių ieškotojai gali leistis net į 300 km. ekskursiją vandens keliais. Maršrutas apima šiame regione tekančias upes, lagūnas bei įlankas.

Restoranai ir naktinis gyvenimas

Vakarienė seniausiame restorane. Nors restoranų verslas laikomas vienu rizikingiausių, Gdanske iki šiol veikia užeiga, kurios gyvavimo istorija siekia 100 metų. Menantis Laisvojo Danzingo miesto laikus, II pasaulinį karą ir komunizmą, Kubicki restoranas svečius priima ir šiandien. Tai – jauki vieta, puikiai tinkanti romantiškam pasimatymui. „Vietą šiame restorane, ypač savaitgaliais, reikia rezervuoti iš anksto“, – patarė patyręs keliautojas.

Saulei nusileidus, turistai, nestokojantys energijos po dienos nuotykių, gali atrasti įtraukiantį naktinį gyvenimą. Senosios architektūros pastatuose randasi gausybė barų, pub‘ų bei klubų. Dauguma vietų yra įsikūrusios gretimai. Vasaros metu Gdanske, naktinis gyvenimas daugiausiai verda lauko erdvėse.

Vaikams draugiškas miestas

Kiekvienas vaikas svajoja apie nuotykius. Juos galima atrasti Gdansko jūreivystės centre. Lankantis muziejuje atsiveria platus vandenynų, piratų bei laivų pasaulis. Muziejus vykdo interaktyvias programas: pasidabinus kapitono kepure ir ant peties nutūpusia papūga lankytojai susipažins su įtraukiančiu vandenynų pasauliu bei patirs daug įsimintinų akimirkų.

Gdanske daug maršrutų nuveda link vieno iš svarbiausių miesto simbolių – krano. Šiose apylinkėse galima išvysti miesto istorinius objektus bei patirti įspūdžių kupiną nuotykį – leistis į odisėją piratų laivu. Uoste prisišvartavę net keletas tokių laivų: „Juodasis perlas“ ir „Liono Galeonas“. Laive veikia restoranas ir baras. „Kelionės metu, išplaukus į jūrą, aplankomas Helo pusiasalis“, – pasakojo E. Pavlovas.

„Eurolines“ kelionė į Gdanską / Organizatorių nuotr.

Vaizdingiausi Gdansko maršrutai dviračiais

Patyręs keliautojas pasakojo, kad Gdanske kiekvienais metais atsiranda tūkstančiai naujų dviračių maršrutų, kurių galima rasti apie 335 tūkst. Toliau pateikiame kelis populiariausius dviratininkų maršrutų pasirinkimus lankant Gdanską.

1. Kelionė prasideda greta senamiestyje stūksančių Brama Wyżynna vartų, nuo kurių važiuojant pro Ujeścisko, Zakoniczyn, Szadółki rajonus pasiekiame kaimą prie Otomin ežero. Šalia šio vandens telkinio yra ir gamtos rezervatas. Norint pasiekti ežero krantą bei maloniai pailsėti, grožintis atsiveriančiais peizažais ar net susirengti pikniką, laukia 4–5 val. kelionė.

2. Mažiau patyrusiems dviratininkams miestas siūlo ir trumpesnius maršrutus, savo vaizdingumu nė kiek nenusileidžiančius tolimoms distancijoms. 15-os kilometrų takas veda per istorinį Jelitkowo parką, Brzeźno prieplauką ir gintarinį stadioną į pačią Gdansko širdį, istorinį centrą.

Čia galima pamatyti Šv. Marijos bažnyčią, miesto Rotušę, Gdansko istorijos muziejų. Važiuojant ramiu tempu ir skiriant laiko trumpiems sustojimams, įveikti šį maršrutą galima per 3 valandas.

3. Vienas iš ilgiausių maršrutų Gdanske tęsiasi 46 kilometrus, o įveikti jį trunka 6–7 valandas. Pasak E. Pavlovo, šį kelią verta įveikti vien dėl vietų, pro kurias jis veda. Vaizdingas maršrutas pradedamas riedant palei jūrą.

Maršrute pamatysime daug įstabių miesto architektūros objektų, pavyzdžiui – Sopoto hipodromą, Ergo areną, Brezno prieplauką, Europos solidarumo centrą, Wisłoujście fortą. Kelionės pabaigoje atsidursime tokiose įstabiose vietose, kaip Westerplatte pusiasalis bei paminklas, skirtas pakrantės gynėjams.

„Eurolines“ kelionė į Gdanską / Organizatorių nuotr.

Patraukli kaina

Kaip vieną iš priežasčių, kodėl tautiečiai vis dažniau renkasi aplankyti šį miestą, E. Pavlovas įvardina kainos ir kokybės santykį, kuris čia yra iš ties palankus. Už verslo klasės apartamentus, net ir sezono metu, keliautojai sumokės ženkliai mažiau nei kituose turistiniuose kurortuose už ekonominį apgyvendinimo variantą.

„Kaip ir likusioje Lenkijos dalyje, ne išimtis ir Gdanske, turistus pasitinka patrauklios būtiniausių reikmenų bei maisto kainos“, – pasakojo „Eurolines“ vadovas ir patyręs keliautojas Edmundas Pavlovas.

Saugi kelionė

„Eurolines“ vadovas pažymėjo, jog prieš ir po kiekvienos kelionės, autobusai yra dezinfekuojami bei vėdinami. Keleivių saugumui įrengti dezinfektoriai, vairuotojai – aprūpinti visomis reikalingomis priemonėmis, siekiant užtikrinti saugų ir malonų keliavimą.

Visuose autobusuose keleiviai ras rasti nemokamą internetą, nemokamų filmų, elektros lizdus. Taip pat galima pasinaudoti galimybe transportuoti dviratį už patrauklią kainą – vos 3 €. Kasmet įsigyjama vis daugiau dviračių laikiklių, o dėl nuolatos augančios paklausos atsirado netgi išankstinės dviračio vežimo vietos rezervacijos paslauga“, – pasakojo E. Pavlovas, būsimiems keliautojams linkėdamas neišdildomų įspūdžių lankant Gdanską.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.