Transporto tunelis po Pilies žiedu: ar jau atsisakyta senos idėjos? – Kas vyksta Kaune

Transporto tunelis po Pilies žiedu: ar jau atsisakyta senos idėjos?

Pilies žiedo rekonstrukcija
Kauno pilies žiedo rekonstrukcija / R. Tenio nuotr.

Didėjantys transporto srautai mieste, užterštumas ir triukšmas – ne vien šių laikų, bet ir praeities Kauno skauduliai. Šiuo metu vykstanti Pilies žiedo rekonstrukcija priminė kauniečiams seną planą vieno labiausiai apkrauto Kauno transporto mazgo problemas spręsti įrengiant požeminį tunelį.

Dar tarpukariu buvo svarstyta įrengti tunelį tarp tuomečio Seimo (dab. Gimnazijos) ir Jonavos gatvių. Vėliau planas atnaujintas jau sovietmečiu, bet jam pasipriešino Pelėdų kalno papėdės gyventojai. Šiuo metu vykstanti Pilies žiedo rekonstrukcija rodo, kad požeminio tunelio galutinai atsisakyta, nors diskusijos apie tai tebevyksta.

„Įsivaizduokit, kokia rami, jauki ir graži erdvė atsivertų, jei nebeliktų transporto Pilies žiede, nes automobiliai skrietų po žeme“, – retoriškai socialiniuose tinkluose užvirusioje diskusijoje klausė internautai. Kiti diskusijos dalyviai spėliojo, kad tokio tunelio įrengimas labai brangiai kainuotų, būtų reikalingi archeologiniai kasinėjimai, tektų griauti nemažai pastatų, o nauda greičiausiai nebūtų labai didelė.

„Tunelio idėja man skamba nerealiai. Pirma kiek namų reiktų nugriauti, kiek jų sutvirtinti, kad atlaikytų gręžimo darbus“, – spėliojo kitas kaunietis. Galiausiai, diskusijos dalyviai nutarė, kad gal šis projektas ir buvo realus, kai miestas dar tik kūrėsi, bet pernelyg sunkiai įgyvendinamas šiame laikmetyje.

Panašiai pakomentavo iš Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras, teigęs, kad šis projektas savivaldybei yra žinomas. „Tunelio idėja gera, tačiau šiuo metu projektas yra gerokai per brangus. Dėl to ir buvo siūloma alternatyva – Kėdainių tiltas. Jis galėtų tapti mažuoju miesto aplinkkeliu ir juo būtų galima apvažiuoti miesto centrą“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo P. Keras.

Architekto Vaido Petrulio teigimu, tunelis tarp tuomečio Seimo (dab. Gimnazijos) ir Jonavos gatvių, siekiant pagerinti susisiekimą tarp miesto centrinės dalies ir Vilijampolės yra vienas įdomiausių tarpukario laikotarpio Kauno miesto infrastruktūros tobulinimo planų.

Architektūros ir urbanistikos centro duomenimis, tokio tunelio idėja susiformavo apie 1930-tuosius metus, statant Petro Vileišio tiltą per Nerį, tačiau tuo metu labiau akcentuoti Neryje kylančių potvynių nepatogumai, kai pravažiavimai būdavo užliejami vandens.

Netrukus nuo šio sumanymo buvo griebtasi ir konkrečių darbų – buvo atlikti grunto tyrimo darbai, po kurių prieita išvados, kad gruntas tokiam projektui yra tinkamas, ir, kad „tunelio skliautai bus smėlio, o apatinė dalis molio“ (šaltinis „Dienos naujienos“). Visgi, nepaisant to, kad buvo ištirtas gruntas, paruoštas inžinieriaus M. Vilkelio projektas bei numatyta detali tunelio statybos sąmata, įspūdingų užmojų projektas nebuvo įgyvendintas.

Senieji Kauno gyventojai prisimena, kad kiek pakoreguotu, atviro tunelio pavidalu, ši mintis atgimė ir vėlyvuoju sovietmečiu, tačiau jam labai aktyviai pasipriešino Pelėdų kalno papėdės ir šlaitų gyventojai, nes įrengiant tunelį buvo planuojama nukasti dalį šlaito bei nugriauti nemažai gyvenamųjų namų.

Daugiau apie požeminio tunelio idėją galite skaityti čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.