Kaunietė: jeigu būtų mano valia, į pilies žiedą automobiliai nesugrįžtų – Kas vyksta Kaune

Kaunietė: jeigu būtų mano valia, į pilies žiedą automobiliai nesugrįžtų

Pilies žiedo rekonstrukcija
Kauno pilies žiedo rekonstrukcija / R. Tenio nuotr.

Remontui uždarius Kauno pilies žiedinę sankryžą, į centrą važiuojantys vairuotojai priversti sukti ratus ir deginti minutes spūstyse, tačiau ne visiems gyventojams šie pokyčiai kelia problemų. Viena „Kas vyksta Kaune“ skaitytoja net visai neprieštarautų, kad žiedas liktų uždarytas – anot moters, leisti laiką čia daug maloniau kai nėra intensyvaus eismo.

„Neseniai teko važiuoti pro pilies žiedą dviračiu, nes, kaip žinome, kitaip ten dabar nepravažiuosi. Tai, žinot, pagalvojau, kad reikia kiekvienam kauniečiui parekomenduoti prasukti dviračiu, paspirtuku ar pėsčiomis, nes toks geras jausmas ten dabar! Aišku, kai nedirba technika.

Bet šis uždarytas tikrai bene judriausias Kauno transporto mazgas be automobilių keliamo triukšmo ir užterštumo yra geras pavyzdys, koks jaukus ir draugiškas būtų miestas žmonėms, jei atsirastų daugiau vietų, kur nevyktų ar būtų stipriai ribojamas automobilių eismas.

Būtų mano valia – visada palikčiau šią miesto dalį be automobilių, atverčiau žmonėms, aktyvioms pramogoms. Tikrai per daug Kauno atiduota automobiliams“, – malonia nuostaba dalijosi veidą pakeitusiame transporto mazge apsilankiusi kaunietė.

Primename, kad Kauno pilies žiedinė sankryža visiškai uždaryta gegužės 17 dKaip skelbta anksčiau, čia bus remontuojamos P. Vileišio (Vilijampolės) tilto deformacinės siūlės, atnaujinamos žiedo, Šauklių bei Šv. Gertrūdos gatvių važiuojamosios dalys ir šaligatviai, keičiamas kontaktinis troleibusų tinklas.

Suplanuota papildomą viešojo transporto juostą įrengti dar prieš įvažiuojant į Šauklių ir Šv. Gertrūdos gatvės sankryžą – dėl to autobusams ir troleibusams nereikės stovėti vienoje eilėje su automobiliais. Kauno pilies stotelė taps erdvesnė viešajam transportui ir keleiviams, bus padidintos saugumo salelės. Visus darbus planuojama baigti iki rugsėjo 1 d.

Tiesa, neaišku, kaip skrupulingai šio plano pavyks laikytis, mat įsibėgėjus požeminių komunikacijų remontui, atverti seni mūrai, kuriems prireikė papildomų archeologinių tyrimų. Dėl sienų fragmentų sprendimus priims Kultūros paveldo departamentas, o nuo archeologo projekto nukrypusioms bendrovėms gali grėsti baudos.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.