Kaunietis E. Matakas – triskart Europos čempionas – Kas vyksta Kaune

Kaunietis E. Matakas – triskart Europos čempionas

paralympics.lt 2021/05/21 11:55
Edgaras Matakas / paralympics.lt nuotr.

Lietuvos paralimpietis Edgaras Matakas trečią kartą tapo Portugalijoje vykstančio Europos žmonių su negalia Europos čempionu. Regėjimo negalią turinčiam 22-ejų kauniečiui ketvirtadienį nebuvo lygių S11 klasės 100 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Ramūno Leono treniruojamas sportininkas namo į Lietuvą grįš iš viso net su trimis aukso medaliais.

E. Matakas savo varžovus Funšalio baseine turėjo gerokai įbauginti jau atrankoje kai uraganiniu greičiu įveikė distanciją ir užfiksavo asmeninį bei Lietuvos žmonių su negalia rekordą – 59.73 sek. Artimiausią varžovą iš Ispanijos Elvirą Canterą lietuvis aplenkė daugiau nei dviem sekundėmis ir laimėjo atranką, rašoma Lietuvos paralimpinio komiteto pranešime žiniasklaidai.

Finale E. Matakas pademonstravo dar didesnį tempą ir antrą kartą per dieną pagerino asmeninį savo rekordą – 58.83 sek. Nė vienas varžovas neprilygo lietuviui, kuris iškovojo aukso apdovanojimą.

Sidabras atiteko ukrainiečiui Mychailo Serbinui (1:00.19 sek.), o bronza pasipuošė lenkas Vojciechas Makovskis (1:00.77 sek.).

Ramūno Leono auklėtiniui tai jau trečias auksas šiame Europos čempionate. Pirmąją varžybų dieną lietuvis buvo greičiausias 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje ir rimtai kėsinosi į Senojo žemyno rekordą. Antradienį E. Matakasį visus varžovus paliko už nugaros plaukdamas 100 metrų krūtine.

„Važiuodamas čia tikrai nesitikėjau trijų aukso medalių. Tikslas buvo pasigerinti asmeninius rezultatus ir priartėti prie paralimpinių žaidynių. Jau tie pirmi du aukso medaliai buvo kažkas neįtikėtino. Bet kai šį rytą per atranką pirmą kartą praplaukiau greičiau nei per minutę, tada užsinorėjau daugiau, nenorėjau praleisti tokios progos laimėti Lietuvai dar vieną aukso medalį“, – įspūdžiais dalijosi E. Matakas.

E. Matako trofėjų kolekcijoje yra ir pasaulio čempionato auksas, 2017 m. iškovotas Meksikoje plaukiant 50 metrų laisvu stiliumi bei bronza 100 metrų laisvu stiliumi distancijoje.

Ketvirtadienį Funšalio baseine startavo dar viena Lietuvos paralimpinės rinktinės plaukikė Gabrielė Čepavičiūtė. Judėjimo negalią turinti Rasos Mažutaitienės auklėtinė S6 klasės 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje užėmė šeštą vietą – 44.17 sek. Tai – asmeninis plaukikės ir Lietuvos žmonių su negalia rekordas.

Lietuvos plaukikų pasirodymą Portugalijoje penktadienį baigs 2017 m. pasaulio čempionato prizininkas Mindaugas Dvylaitis. Regėjimo negalią turintis kaunietis startuos S11 klasės 100 metrų nugara rungtyje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.