Kaunietis E. Matakas tapo Europos žmonių su negalia plaukimo čempionu – Kas vyksta Kaune

Kaunietis E. Matakas tapo Europos žmonių su negalia plaukimo čempionu

paralympics.lt 2021/05/17 10:52
Edgaras Matakas / P. Vasconcela nuotr.

Edgaras Matakas tapo Portugalijos saloje Madeiroje prasidėjusio Europos žmonių su negalia plaukimo čempionato nugalėtoju. Regėjimo negalią turinčiam 22-ejų kauniečiui niekas neprilygo 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi rungtyje. Ramūno Leono auklėtiniui šis Senojo žemyno čempiono titulas – pirmas karjeroje. Anksčiau paralimpietis šioje rungtyje yra iškovojęs pasaulio čempionato auksą.

E. Matakas rimtą paraišką į Europos čempionato auksą Funšalio baseine pateikė dar sekmadienio rytą, kai S11 negalios klasės atrankoje pagerino asmeninį rekordą – 25.89 sek. Po finišo emocijų neslėpęs kaunietis vos 0.07 sek. atsiliko nuo Europos rekordo, dar 2008 m. Pekine užfiksuoto ispano Enhamedo Enhamedo, rašoma Lietuvos paralimpinio komiteto pranešime žiniasklaidai.

Finale E. Matakas startavo ketvirtame takelyje – kaip ir priklauso greičiausiam atrankos plaukikui. Lemiama kova dėl aukso priklausė sportininkui iš Lietuvos, kuris finišą pasiekė per 26.05 sek. Vienintelis priekaištas, kurį kaunietis turėjo sau – nepagerintas Senojo žemyno rekordas. Šis planas atidedamas ateičiai.

„Esu patenkintas. Tik gaila, kad prieš finalą užsitęsė buvimas laukimo kambaryje. Ryte per atranką buvau šviežesnis. Nesitikėjau, kad plauksiu tokiais greičiais ir būsiu arti Europos rekordo. Labai tuo džiaugiuosi. Bet ką, dabar reikia atidėti planus tolimesnius šioje rungtyje, stengiantis pagerinti Europos rekordą.

Labai džiaugiuosi, iš tikro esu dėkingas savo šeimai, savo treneriui, su kuriuo atliekame nuostabų darbą. Tikiu, kad Tokijo paralimpinėse žaidynėse plauksiu dar greičiau“, – po finišo sakė E. Matakas.

Edgaras Matakas / P. Vasconcela nuotr.

Antra vieta ir sidabras atiteko lenkui Vojciechui Makovskiui (26.90 sek.) trečias liko ir bronza pasipuošė ukrainietis Mychailo Serbinas (27.70 sek.)

E. Matako Portugalijoje laukia dar du startai: antradienį kaunietis plauks 100 metrų krūtine, o ketvirtadienį varžysis 100 metrų laisvu stiliumi distancijoje.

Kauniečiui šis Europos čempionato medalis – pirmasis karjeroje. 2017 m. paralimpietis užkopė į viršūnę planetos pirmenybėse, kuriose ibuvo nepralenkiamas 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje. Dvigubai ilgesnėje distancijoje tuo pačiu stiliumi Lietuvos atstovas Meksikoje nuskynė bronzos apdovanojimą.

2016 m. E. Matakas, dar būdamas 17-metis, debiutavo Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse.

Sekmadienį Madeiroje startavo dar viena Lietuvos paralimpinės rinktinės plaukikė Gabrielė Čepavičiūtė, kuri S6 klasės 100 metrų nugara finale užėmė šeštą vietą tarp aštuonių dalyvių. Jos laikas – 1 min. 32.25 sek. Europos čempione šioje distancijoje tapo šveicarė Nora Meister (1 min. 7.28 sek.).

Lietuvai Europos čempionate atstovauja ir 2017 m. pasaulio čempionato prizininkas Mindaugas Dvylaitis, kuris penktadienį varžysis S11 klasės 100 metrų plaukimo nugara rungtyje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.