Kaunietis drebina Europą: E. Matakas plaukimo čempionate iškovojo antrą aukso medalį – Kas vyksta Kaune

Kaunietis drebina Europą: E. Matakas plaukimo čempionate iškovojo antrą aukso medalį

paralympics.lt 2021/05/19 10:46
paralympics.lt nuotr.

Lietuvos paralimpietis Edgaras Matakas iškovojo antrą medalį Portugalijoje vykstančiame Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate. Regėjimo negalią turintis 22-ejų kaunietis antradienį buvo nepralenkiamas S11 klasės 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje, kurioje nuskynė auksą. Ramūno Leono auklėtiniui tai – antras aukso apdovanojimas šiose Senojo žemyno pirmenybėse.

E. Matako ketinimai taikytis į aukščiausią apdovanojimą tapo aiškūs ryte vykusioje atrankoje, kurioje kaunietis finišo sienelę palietė pirmas, distanciją įveikęs per 1 min. 18.65 sek. Nepaisant užsitikrinto ketvirto takelio finale, nei pats plaukikas, nei jo treneris džiaugsmu nespinduliavo, nes šis rezultatas buvo beveik dviem sekundėmis prastesnis nei asmeninis Lietuvos paralimpiečio rekordas.

Finale E. Matakas įjungė aukštesnę pavarą ir distanciją įveikė greičiau – per 1 min. 16.35 sek. Asmeninio rekordo užteko, kad lietuvis finišuotų pirmas ir aplenktų antroje vietoje likusį nukarūnuotą 2018 m. čempioną ukrainietį Viktorą Smyrnovą (1 min. 16.87 sek.). Trečia vieta ir bronza atiteko ukrainiečiui Mychailo Serbinui (1 min. 18.69 sek.), rašoma Lietuvos paralimpinio komiteto pranešime žiniasklaidai.

„Sunku net kažką pasakyti… galvojau, kad numirsiu. Per greitai startą pasiėmiau, o antrą pusę tik valios pastangomis tikriausiai baigiau. Atrodė kartais, kad vietoje plaukiau. Džiaugiuosi, aišku, bet labai sunku dabar. Iš kur ta valia? Nežinau, nenorėjau pralaimėti. Esu geriausios formos savo karjeroje ir nenorėjau praleisti progos pasiimti šioje rungtyje aukso medalį. Žinojau, kad bus sunku, bet dabar žiauriai sunku kažką pasakyti, nes viską skauda“, – vos atgaudamas kvapą po finišo kalbėjo E. Matakas.

„Viską lėmė Edgaro sunkus darbas. Užsispyrimas ir sunkus darbas niekada nenueina veltui. Emocijos yra puikios ir nuostabios, labai džiaugiuosi. Vasara laukia sunki ir darbinga, ruošimės paralimpinėms Tokijo žaidynėms ir tikiuosi, kad suspindėsime dar labiau“, – sakė plaukiko treneris R. Leonas.

E. Matakui tai – antras aukso medalis Senojo žemyno pirmenybėse Portugalijoje. R. Leono treniruojamas sportininkas sekmadienį triumfavo 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi rungtyje, o šios rungties atrankoje vos 0.07 sek. Lietuviui pritrūko iki Europos rekordo, gyvuojančio jau 13 metų.

E. Matako ketvirtadienį Portugalijoje laukia paskutinis startas 100 metrų laisvu stiliumi rungtyje. 2017 m. pasaulio čempionate Meksikoje lietuvis šioje distancijoje iškovojo bronzos medalį, o perpus trumpesnėje atkarpoje tapo planetos čempionu.

Europos čempionate Portugalijoje Lietuvai atstovauja dar du plaukikai: Mindaugas Dvylaitis ir Gabrielė Čepavičiūtė. 15-metė kaunietė G. Čepavičiūtė jau pirmą čempionato dieną S6 klasės 100 metrų plaukimo nugara finale pagerino asmeninį rekordą ir užėmė šeštą vietą tarp aštuonių varžybų dalyvių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.