Prezidentūra: naujas sveikatos ministras privalo turėti krizės valdymo patirties – Kas vyksta Kaune

Prezidentūra: naujas sveikatos ministras privalo turėti krizės valdymo patirties

BNS / Ramūnas Jakubauskas 2020/11/30 17:42
DELFI nuotr.

Prezidentūra teigia, kad naujasis sveikatos apsaugos ministras turi turėti krizės valdymo įgūdžius ir tokią patirtį.

Tokią poziciją prezidento Gitano Nausėdos atstovas žiniasklaidai išsakė po šalies vadovo susitikimo su kandidatu į sveikatos apsaugos minstru Arūnu Dulkiu.

„Matome, kad pastaruoju metu užsikrečiančių žmonių skaičiai nemažėja, todėl natūralu, kad ši ministerija, kuri lyderiauja sprendžiant šią krizę, reikalauja vadovo, kuris turėtų stiprius krizės valdymo ir pokyčių įgyvendinimo įgūdžius ir tokią patirtį“, – sakė A. Bubnelis.

A. Bubnelio teigimu, su A. Dulkiu buvo kalbėta ir apie COVID-19 pandemiją, ir apie kitas sveikatos apsaugos srities problemas.

Prezidento atstovas spaudai kandidato į sveikatos apsaugos ministrus nevertino. Jo teigimu, G. Nausėda tą padarys antradienį susitikime su paskirtąja premjere Ingrida Šimonyte.

A. Dulkys: pokalbis šiltas ir dalykiškas

Kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus A. Dulkys sako su prezidentu aptaręs tiek koronaviruso krizės suvaldymo planą, tiek sveikatos sektoriaus problemas, tiek gyvenimiškus klausimus.

„Tai buvo dalykiškas, šiltas susitikimas, palietėme ne tik pandemijos klausimus, ne tik sveikatos apsaugos sistemą, bet ir apsimainėme keletu asmeninių žinučių apie savo vaikystės vietas“, – po susitikimo žurnalistams sakė A. Dulkys.

Jis teigė prezidentui pristatęs koronaviruso krizės suvaldymo planą ir būsimą politinę komandą.

„Susitikime su prezidentu, visų pirma, buvo galimybė pristatyti pandemijos suvaldymo planą, antras dalykas – mes aptarėme sveikatos apsaugos sistemą iš paukščio skrydžio ir jos ilgalaikius tikslus, prezidentui taip pat papasakojau apie savo būsimą, galimą komandą“, – teigė kandidatas į ministrus.

Jo teigimu, plane – virš 130 priemonių, tačiau kol kas jos neviešinamos.

„Planas gavosi gana ilgas – virš 130 skirtingų priemonių, tačiau jos dar nėra viešinamos. Vėliau planas bus viešinamas, bet jam dar trūksta kai kurių sudedamųjų dalių, nes norint, kad jis būtų pilnas, reikia turėti visą informaciją“, – kalbėjo A. Dulkys.

Kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus teigė, kad dabar reikėtų „harmonizuoti“ visas koronaviruso valdymo struktūras, įvertinti „tikrąją situaciją“ su duomenimis, rezervais.

A. Dulkys taip pat neigiamai įvertino žmonių būriavimąsi prie Kalėdų eglučių.

„Tai, kas vyksta su kalėdinėmis eglutėmis, mūsų tikrai nepuošia, bet aš šiandien nesiruošiu nieko kaltinti, aš galbūt paprašyčiau tų žmonių, kurie dar ruošiasi važiuoti ir sudaryti kamščius link kalėdinių eglučių, pabandyti ir kartu savo šeimose su vaikais įsigilinti į tų švenčių esmę, pajausti jų tikrąjį dvasinį turinį ir galbūt padaryti tokį dalyką – prieš išvažiuojant iš namų parašyti du laiškus“, – kalbėjo A. Dulkys.

„Vieną laišką – mūsų medikų bendruomenei, nes jie kiekvieną dieną mato mirštančius žmones. O kitą laišką parašyti tam įsivaizduojamam vaikui, kurio jau galbūt tėvai, o gal seneliai negali atvežti prie eglutės, nes jie mirę“, – sakė jis.

Kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus taip pat teigė nematantis reikalo atpalaiduoti įvestas koronaviruso valdymo priemones.

„Priemonės turėtų būti parenkamos pagal situaciją ir duomenis ir mūsų pasiektus kaip visuomenės rezultatus. Šiai dienai prognozuočiau ir nematyčiau pagrindo atsipalaidavimui, nes šalyse, kuriose situacija yra tris, keturis kartus geresnė, apie priemonių švelninimą net ir nekalba“, – teigė A. Dulkys.

Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė interviu BNS yra sakiusi, kad nepartinis A. Dulkys buvo jos pirmas pasirinkimas į sveikatos apsaugos ministrus.

A. Dulkys 2015-2020 metais vadovavo Valstybės kontrolei, tačiau prezidentas G. Nausėda šiemet nusprendė neteikti jo antrai kadencijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.