Kauno senjorai nenuobodžiauja – kartu eina į teatrą, kepa šašlykus, keliauja prie jūros – Kas vyksta Kaune

Kauno senjorai nenuobodžiauja – kartu eina į teatrą, kepa šašlykus, keliauja prie jūros

Ponia Vladislava/ R. Tenio nuotr.

Vis dar gajus įsivaizdavimas, kad garbaus amžiaus sulaukę žmonės gyvenimo saulėlydį leidžia nuobodžiai, vienišaudami ir dažniausiai stebėdami gyvenimo vyksmą pro langą. Tačiau tik ne VšĮ Senjorų dienos centro „Keturlapis Dobilas“ bendruomenė! Užsukus čia prašvinta visa diena: senoliai šypsosi, džiaugiasi laisvalaikiu kartu ir ragina prisijungti naujus narius, tiesa, ne surūgėlius, nes „liūdėti čia nėra kada!“, – choru išpyškina susirinkusieji. Portalas „Kas vyksta Kaune“ kalbina šio centro vadovę Dianą Žukauskienę ir bendruomenės narius.

Gyvena aktyviai

Trečius metus Kaune gyvuojantis senjorų dienos centras įsikūręs Girstupio gatvėje, priešais Stoties gėlių turgų. Idėją įsteigti dienos centrą garbaus amžiaus žmonėms iš Vokietijos parsivežė centro vadovė D. Žukauskienė, dirbusi ten panašų darbą.

„Vaikai sugalvojo parsivilioti mane namo ir pasiūlė panašią įstaigą įkurti Lietuvoje. Taip atsirado „Keturlapis dobilas“, kur praleisti dienos renkasi pensinio amžiaus žmonės, vyriausiam šiuo metu 87-eri“, – pasakoja D. Žukauskienė.

Dienos centro „Keturlapis dobilas“ bendruomenė./ R. Tenio nuotr.

Bendruomenė susitinka apie dešimt kartų per mėnesį, kartu švenčia gimtadienius, vyksta prie jūros, eina į teatrą, kavinę, važiuoja kepti šašlykų, keliauja po šalį. Įprastą dieną prie arbatos susirenka pasišnekučiuoti, pasidomėti kaip kam sekasi, kartu gamina rankdarbius, piešia, mezga kojines, planuoja ateities išvykas bei sulaukia svečių: jau buvo apsilankę šokėjai Jūratė ir Česlovas Norvaišos, akordeonistas Martynas Levickis, studentai ir kt.

„Esame kaip šeima, renkamės čia kaip į šventę. Šiame centre visi senjorai energingi, savarankiški, tad daug keliaujame“, – pažymi D. Žukauskienė ir priduria: „Socialinės integracijos institutas atliko tyrimą, kurio metu išsiaiškinta, kad 99 proc. lankytojų yra vieniši, jiems labai trūksta bendravimo, tad dienos centras puiki išeitis nuo liūdesio. Labai džiaugiuosi, kad pavyko įgyvendinti šią idėją, o senjorai bendrauja ir už dienos centro ribų“, – kalbėjo Diana Žukauskienė.

Pasak jos, karantino metu dauguma senolių atviravo kone „einantys iš proto“, jiems gelbėjo, kad galėjo vienas kitam paskambinti, žinojo kas, ką veikia, kam sunku, organizavosi pagalbą. „Aš važiuodavau pagelbėti, prie langų pastovėti, pamojuoti, kad slogutis neapniktų“, – sakė centro vadovė.

VšĮ „Keturlapis dobilas“ vadovė D. Žukauskienė./ R. Tenio nuotr.

Vieniši, bet laimingi

Šnektelime su senjorų dienos centro „Keturlapis dobilas“ lankytojais. P. Vladislava atviravo lankanti dienos centrą nuo pat pradžių, pasikvietė ir draugių. „Randu čia viską, ko reikia: nuoširdžius draugus, naudingą laisvalaikį, gerą nuotaiką. Nereikia net psichologo. Namuose gyvenu viena, tad užklupus sunkiems buities darbams, tarkim, prireikus išvežti sugrėbtus lapus, į pagalbą ateina centro bičiuliai Algirdas ar Vytautas.“

P. Genovaitė džiaugėsi turiningomis ekskursijomis, ypač apsilankymu „MO“ muziejuje, LR Seime, operoje „Bohema“. „Su vyru gyvenau 54 metus, paskui likau viena. Turiu du vaikus, keturis anūkus, tačiau jie visi turi savo gyvenimus, dirba, nori pailsėti. O man dar ne ruduo! Džiaugiuosi gyvenimu.

Vakar visą dieną šnekėjau telefonu – įdomu, kaip kam sekasi, žinome apie šeimas, pasidžiaugiam anūkų gimimu. Turim 2 narius vyrus, jie nuveža, kur reikia: Vytautas vasarą aprodė ežerus prie Igliaukos. Ir pražydo visos moterys, kaip rožės! Liūdesį reikia palikti namuose, negi ateisi ir liūdėsi? Juk liūdesys persiduoda“, – įsitikinusi p. Genovaitė.

Centro lankytojai: kairėje – p. Vytautas, dešinėje – p. Algirdas./ R. Tenio nuotr.

P. Algirdas atviravo, kad kai nėra kur dėtis, ateinantis čia. Jis išryškino garbaus amžiaus žmonių problemą: „Trūksta darbo, tai didžiausia problema. Kodėl mus nurašo anksčiau laiko, jei dar esame darbingi? Jaustis nurašytu labai negera… Norim sąžiningai užsidirbti, bet galimybių nėra“, – iš patirties kalbėjo p. Algirdas ir komentarą užbaigė nuotaikingai: „Mes visi čia esame jauni ir perspektyvūs – pirmą šimtą einantys.“

P. Marytė į dienos centrą atėjo perskaičiusi skelbimą ir norėdama išginti vienatvę. „Daugelį metų gyvenau Anglijoje, Amerikoje, sugrįžus norėjosi sukurti socialinį ratą. Nežinau, kaip būtų buvę su sveikata, jei ne dienos centras… Kai gerai nusiteiki, tai ir sveikata pagerėja“, – sakė pašnekovė.

Bendruomenės narės./ R. Tenio nuotr.

Dienos centro vadovę D. Žukauskienę stebina lankytojų energija ir užsidegimas: „Tiek gyvenimo džiaugsmo, tiek „parako“ labai retas jaunas žmogus turi. Jie visko nori! Tik spėja po ekskursijos išlipti iš autobuso ir iškart klausia: „Kada sekantį kartą važiuojam?“. Neįtikėtina!“, – stebėjosi D. Žukauskienė.

Centro lankytoja p. Marytė./ R. Tenio nuotr.

Kviečia prisijungti

Centro vadovė sako nebijanti konkurencijos ir norėtų, kad tokių centrų Kaune būtų kuo daugiau. „Visuomenė sensta, vienišų žmonių daugėja, norėčiau, kad valdžia atsižvelgtų į panašių įstaigų reikalingumą“, – teigė pašnekovė.

Ji tikino, kad čia ateina tik tie, kurie neliūdi, arba liūdi ir ieško kaip tai pakeisti. „Jei vaikai suranda skelbimą ir liepia garbaus amžiaus tėvams atvykti, jie neina, nes to reikia vaikams, o ne jiems patiems. Žmonės turi patys norėti pakeisti savo kasdienybę“, – teigė ji.

Senjorų dienos centras „Keturlapis dobilas“ nuolat laukia naujų narių – senjorų, kurie jaučiasi vieniši ne tik todėl, kad jų vaikai dirba ir gyvena atskirai ar užsienyje, bet ir todėl, kad baigus darbinę veiklą nutrūksta socialiniai ryšiai. Daugiau informacijos el. paštu: senjoraidobilas@gmail.com arba telefonu: +370 610 77227.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.