Dar vienas siūlymas dėl draudimo rūkyti daugiabučiuose: siekia keisti galiojančią tvarką – Kas vyksta Kaune

Dar vienas siūlymas dėl draudimo rūkyti daugiabučiuose: siekia keisti galiojančią tvarką

ELTA / Jadvyga Bieliavska 2024/05/19 11:21

Seimo Darbo partijos frakcijos nariai siūlo atsisakyti šiuo metu galiojančios tvarkos, pagal kurią daugiabučių namų balkonuose, terasose draudžiama rūkyti, kai bent vienas namo gyventojas tam prieštarauja.

„Darbiečių“ įregistruotos pasiūlymas numato, kad norint padaryti daugiabutį rūkymo zoną, tam turi pritarti daugiau kaip pusė namo gyventojų. Jei tiek gyventojų pritaria, draudimas rūkyti galėtų būti atšauktas Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka.

Šį pasiūlymą parlamentarai teikia, reaguodami į Seimo vicepirmininko socialdemokrato Juliaus Sabatausko užregistruotas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, pagal kurias daugiabučiuose būtų draudžiama rūkyti tik tuo atveju, jeigu tam pritartų daugiau kaip pusė namo gyventojų.

„Mes manome, kad rūkorių gyvenimą palengvinančios pataisos prieštarauja visuomenės interesui, o pagal jas būtų leidžiama rūkyti visuose daugiabučiuose, mat surinkti daugiau kaip pusę gyventojų parašų, norint padaryti namą nerūkymo zona, yra sunkiai, o kai kuriais atvejais – visiškai neįgyvendinama užduotis. Daugiabučių gyventojai turi teisę gyventi švarioje ir sveikoje aplinkoje, o mes šią teisę norime apginti. Draudimas rūkyti daugiabučiuose galioja ne vienus metus ir, manau, Lietuva jau pribrendo jo pakeitimui, siekiant labiau apsaugoti žmones“, – sako Seimo pirmininko pavaduotojas, Darbo partijos lyderis Andrius Mazuronis.

Pasiūlymą įstatymo projektui pasirašė 6 Seimo Darbo partijos frakcijos nariai.

ELTA primena, kad J. Sabatauskas siūlo palikti draudimą rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, tačiau tik tais atvejais, kai tokį sprendimą palaiko daugiau nei pusė namo gyventojų.

Šiuo metu draudžiama rūkyti daugiabučių balkonuose, kai bent vienas gyventojas prieštarauja rūkymui.

Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas įregistravęs J. Sabatauskas siekia ištaisyti, jo nuomone, teisės ir demokratinių principų neatitinkančią normą, kuomet vienas asmuo gali nuspręsti už visus daugiabučio butų savininkus. Jis pabrėžia, kad tokį draudimą visam namui gali inicijuoti ne tik buto savininkas, bet ir buto nuomininkas, deklaravęs jame savo gyvenamąją vietą.

Seimo nario J. Sabatausko nuomone, galiojanti įstatymo nuostata dėl draudimo rūkyti daugiabučių balkonuose yra ne tik nedemokratiška, bet ir praktiškai neveikianti.

Siūloma, kad įstatymo pataisos įsigaliotų 2025 sausio 1 d.

2020 metų spalio 1 d. Seimas uždraudė rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA