Kauno apskrityje - vėl didžiausias naujų COVID-19 užsikrėtimų skaičius - Kas vyksta Kaune

Kauno apskrityje – vėl didžiausias naujų COVID-19 užsikrėtimų skaičius

BNS 2020/08/09 12:09
Asociatyvi / V. Balkūno nuotr.

Didžioji dalis per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų registruota Kauno apskrityje, dažniausia susirgimo priežastis – kontaktas su užsikrėtusiais asmenimis, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

NVSC duomenimis, per vakarykštę parą patvirtintas dvidešimt vienas COVID-19 atvejis, iš jų 14 registruoti Kauno apskrityje, 5 – Vilniaus, 2 – Utenos. Trys iš šių atvejų yra įvežtiniai – asmenys grįžo iš Prancūzijos, Baltarusijos, Anglijos, likusieji susirgo po kontakto su užsikrėtusiais asmenimis.

Beveik visi užsikrėtę asmenys jaučia simptomus, besimtome ligos forma serga tik 3 iš naujai patvirtintų asmenų. Dešimt praėjusią parą patvirtintų atvejų yra siejami su jau tiriamais židiniais. Penkių susirgusių asmenų užsikrėtimo aplinkybės kol kas nenustatytos.

Užsikrečiama tiek šeimose, tiek viešose vietose

Nemaža dalis susirgusiųjų asmenų virusu užsikrėtė nuo sergančių artimųjų arba kolegų, kai kurie jų – lankydamiesi viešuose renginiuose.

Du iš Kaune patvirtintų atvejų yra susiję su ekskursija „Išlaužas Tauragė“, su kuria iš viso jau siejama 13 atvejų. Vienas asmuo yra įmonėsKauno autobusai“ susirgusio darbuotojo šeimos narys, dar vienas atvejis, registruotas Kaune, susijęs su stalo teniso turnyru – tai jau trečiasis su šiuo objektu susijęs atvejis.

Vienas užsikrėtęs asmuo nurodė lankęsis cirko pasirodyme Kaune. Koronavirusas patvirtintas ir dviem Kauno filharmonijos choristams, kurie buvo izoliacijoje. Vienas asmuo susirgo grįžęs iš Prancūzijos.

Iš penkių Vilniaus apskrityje nustatytų atvejų trys yra siejami su jau žinomais židiniais – virusas nustatytas vienam Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro darbuotojui bei vienam susijusiam asmeniui, kuris nėra šio teatro darbuotojas. Šiuo metu aktyviai atliekamas visų teatro darbuotojų ištyrimas. Vienam asmeniui liga nustatyta grįžus iš Baltarusijos, vieno asmens užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.

Vienas iš dviejų Utenoje nustatytų atvejų yra įvežtinis – asmuo grįžo iš Anglijos, kitas atvejis siejamas su jau registruotu protrūkiu.

Visais tiriamais atvejais nustatyti sąlytį turėję asmenys, jiems nurodyta izoliuotis 14 dienų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA