Tarp tvirtų Kauno senamiesčio mūro sienų slypi lietuviškos virtuvės paslaptys – Kas vyksta Kaune

Tarp tvirtų Kauno senamiesčio mūro sienų slypi lietuviškos virtuvės paslaptys

Organizatorių nuotr.

Kauno senamiestyje, L. Zamenhofo gatvėje 12, įsikūrusi kavinė-baras „Folkas“ į svečius kviečia jau trečią sezoną. Šiuolaikiškai interpretuotus lietuviškos virtuvės patiekalus išbandyti siūlanti vieta taip pavadinta neatsitiktinai: „Folkas“ įsikūrė Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus kiemelyje.

Virtuvės šefo Salvijaus sudarytame meniu galima rasti įvairių modernių tautinės virtuvės interpretacijų, pavyzdžiui, šaltibarščių su burokėlių acto perlais ar tinginio su baravykais. Taip pat meniu galima rasti sumuštinių su vištiena ir grybais arba jautienos žandų mėsa, keptą duoną, įdarytą rūkytu sūriu, silkės tartarą, salotas su keptu tradiciniu varškės sūriu ar net keptą jaučio liežuvį. Be to, kavinės svečius maloniai nustebins ir kiek negirdėta, tačiau labai lietuviška šalta sriuba – šmakalas.

L. Zamenhofo ir Kurpių gatvių kampe įsikūręs „Folkas“ lankytojus kviečia mėgautis uždara ir jaukia vasaros terasa, kurioje šiltuoju metų sezonu numatoma įvairi su folkloru susieta kultūrinė programa.

Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus kiemelyje įsikūręs „Folkas“ / Organizatorių nuotr.

„Džiaugiamės, kad muziejaus kiemelyje turime erdvę, kurioje lankytojai gali ne tik atsigerti kavos ar paragauti tikrai išskirtinių lietuviškų patiekalų, bet ir pritraukti naują auditoriją, ištroškusią muzikos, įkvėptos folkloro“, – sako Kauno miesto muziejaus Tautinės skyriaus vedėja Gintarė Dusevičiūtė-Neimontienė.

Čia jau yra pasirodę tautinės elektronikos kūrėjai Girių Dvasios ir Vėjopatis, jauna kanklininkė Jausmė, folkloro grupė „Obelija“ bei įvairūs didžėjai. Kavinė, bendradarbiaudama su Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriumi rengia lietuviškas šventes, kurios pritraukia įvairaus amžiaus lankytojus ir sužadina meilę savo šalies tradicijoms.

Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus kiemelyje įsikūręs „Folkas“ / Organizatorių nuotr.

„Mūsų virtuvė – tradicinė, bet šiuolaikinta. Daugeliui gali būti neįprasta valgyti tinginį su baravykais ir spragintais grikiais, tačiau tai patiekalui atveria naują ir papildomą skonį“, – pasakoja šefas Salvijus.

Virtuvės galva pabrėžia – visas maistas ruošiamas tik vietoje ir gavus užsakymą, ir tik iš tos pačios dienos produktų.

„Folkas“ savo lankytojams yra paruošęs platų dienos pietų meniu pasiūlymą, kuriame vyrauja lietuviški patiekalai. „Prisimink apsilankymą pas močiutę! Ha ha!“, – juokauja šefas.

Tautinė tematika „Folke“ puoselėjama ir gėrimų meniu: visų čia siūlomų kokteilių pagrindą sudaro tik lietuviški gėrimai. Taip pat galima rasti ir lietuviško vyno ar naminės, kaskart vis kitokio skonio lietuviškos giros. Visi „Folko“ patiekalai gaminami tik iš lietuviškų produktų. Dalis jų atkeliauja tiesiogiai iš ūkininkų.

Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus kiemelyje įsikūręs „Folkas“ / Organizatorių nuotr.

„Nuolatos tobuliname meniu, toliau ieškome įkvėpimo tradicinėje ir laiko patikrintoje Lietuvos virtuvėje. Norime atgaivinti tautinės virtuvės įvaizdį, parodyti jį iš naujo šiuolaikiniam žmogui“, – prideda šefas Salvijus.

„Mūsų meniu – neįprastai įprastas. Stengiamės ne tik reinterpretuoti lietuvišką virtuvę, bet ir parodyti žmonėms, kad ir antrinės žaliavos gali būti vartojamos virtuvėje. Pvz. liežuvis ar jaučio žandai. Daugeliui pastarieji gali atrodyti kaip neįprastas ir neskanus dalykas, nors tai – viena geriausių jaučio dalių troškinimui. Pastaruoju metu tai tapo didžiausiu delikatesu, ruošiamu aukštos klasės restoranuos“, – toliau pasakoja šefas.

Salvijus – jaunas, bet ilgametę darbo virtuvėje patirtį turintis šefas, anksčiau dirbęs kavinėse ir restoranuose „Blue Orange“, „Dia“, „Trinity“, „Sala Plateliai Resort“ ir „Piccolo Italia Ristorante“.

Pagrindinis „Folko“ akcentas – nuo Vilniaus g. šurmulio pasislėpęs jaukus, ramus ir uždaras kiemelis Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje. Būtent dėl to „Folkas“ kol kas žada veikti tik šiltojo sezono metu.

Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus kiemelyje įsikūręs „Folkas“ / Organizatorių nuotr.

Čia pat esančiame Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje įrengta šiuolaikiška ir interaktyvi ekspozicija, kurioje pristatoma lietuvių tradicinė muzika ir kultūrinis liaudies muzikavimo kontekstas.

Modernioje ekspozicijoje galima ne tik apžiūrėti unikalius senuosius lietuviškus muzikos instrumentus, bet ir išgirsti juos skambant, patiems jais pagroti, sudainuoti sutartinių karaokę, peržiūrėti postfolkloro atlikėjų repertuarą ar išmėginti interaktyvią muzikinę dėžę „DJ Folk“, kurios dėka galima tapti didžėjumi ir susikurti savo žinomų liaudies dainų postfolkloro versiją.

„Folkas“ – kur senos tradicijos įkvepia kurti naujas. Kavinė yra įsikūrusi senamiestyje, L. Zamenhofo g. 12 ir Kurpių g. 12 kampe. Darbo dienomis kavinė veikia nuo 12 val. iki 23 val., o savaitgaliais nuo vidurdienio iki 1 val. nakties. Muziejaus darbo laikas: II–V 10.00 val., VI – 17.00 val.

Daugiau informacijos apie „Folką“ – socialiniame tinkle „Facebook“.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.