Iš namo administratoriaus gauta žinutė kaunietį nustebino: suma susidaro nemaža (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Iš namo administratoriaus gauta žinutė kaunietį nustebino: suma susidaro nemaža (papildyta)

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Šalyje besitęsiant karantinui, praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija išleido rekomendacijas daugiabučių laiptinių valymui. Atsakingai į nurodymus pažiūrėję namų administratoriai šią paslaugą pasiūlė V. Krėvės prospekte gyvenantiems kauniečiams – už tam tikrą sumą, žinoma, kuri „Kas vyksta Kaune“ skaitytojui pasirodė ne tokia ir menka. Tuo metu savivaldybė primena, kad miestiečiai laiptines gali valyti ir patys.

Mokestis už valymą – pagal buto plotą

Vieno V. Krėvės prospekte esančio daugiabučio gyventojas portalui pasakojo gavęs žinutę iš namą administruojančios bendrovės „Mano būstas“. Šioje informuojama, kad nuo balandžio 21 d. kartą per savaitę pradedama periodiškai valyti ir dezinfekuoti laiptines. Taip pat pridedama, kad mokestis už paslaugą bus skaičiuojamas pagal naudingąjį buto plotą – po 0,10 Eur/kv. m.

Kauniečio iš „Mano būsto“ gauta žinutė / Skaitytojo nuotr.

„Sulaukiau tokios žinutės iš „Mano būsto“. Jų teigimu, dezinfekcija bus vykdoma savivaldybės įsakymu, tačiau piniginė našta teks gyventojams. Nors 10 ct už kvadratinį metrą ir neatrodo daug, bet turint 3 kambarių butą ir dezinfekuojant kas savaitę, per mėnesį gaunasi 25 Eur“, – samprotavo skaitytojas.

Paslaugos gali atsisakyti

„Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare „Mano būstas“ atstovas spaudai Paulius Ugianskis pažymėjo, laiptinės valyti drėgnuoju būdu pradėtos po Aplinkos ministerijos įsakymo.

Kaip ir skelbėme, valydami laiptines papildomai ir nemokamai dezinfekuojame tam tikrus paviršius: durų rankenas, turėklus, liftų mygtukus ir panašiai. Pabrėžiu, jog gyventojai moka tik už drėgną valymą, o paviršių dezinfekcija ir tam skirtos priemonės papildomai nekainuoja“, – aiškino P. Ugianskis.

Tuo pačiu, pridūrė jis, bendrovė toliau vykdo pilną nemokamą antivirusinę dezinfekciją tose laiptinėse, kur gyventojams oficialiai nustatyta COVID-19 diagnozė – iki šiol Kaune tokiu būdu „Mano būstas“ dezinfekavo 25 laiptines.

„Jei gyventojai nenori, kad jų laiptinės būtų valomos drėgnuoju būdu, jie, daugumos sprendimu, visada gali šios paslaugos atsisakyti. Tačiau tokiu atveju patalpų bendrasavininkai tampa patys atsakingi už higienos normų užtikrinimą“, – dėstė įmonės atstovas.

Pasiteiravus, kuo remiantis nustatyta minėta valymo paslaugos kaina, P. Ugianskis nurodė, kad ji parinkta konkurso būdu ir vienodas valymo įkainis taikomas visame mieste. Kompensavimo mechanizmą, jeigu toks yra, pasak „Mano būsto“ atstovo, administruoja Kauno savivaldybė.

Dažnumą nustatė administratorius

Savivaldybės Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėjas Raimundas Endrikis „Kas vyksta Kaune“ informavo, kad įsakymo valyti laiptines savivaldybė nėra išleidusi. Pagal Aplinkos ministerijos atnaujintą statinių priežiūros tvarką, sanitarijos ir higienos reikalavimus užtikrinantys darbai dėl paskelbto karantino, siekiant užtikrinti gyventojų sveikatos apsaugą, atliekami atsakingų institucijų nurodytu periodiškumu.

„Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) yra išleidusi rekomendacijas, kaip valyti ir dezinfekuoti laiptines. Rekomendacijos galioja tiek fiziniams, tiek ir juridiniams asmenims, – sakė R. Endrikis, pažymėjęs, kad teisės aktuose nenurodomas laiptinių dezinfekavimo dažnumas – nustatyta tik, kad tai turi vykti. – Ministerijos rekomendacijose laiptines vėdinti siūloma 2-3 kartus per dieną, drėgnu būdu valyti 2 kartus per savaitę, bet pabrėžiame – tai yra rekomendacijos.“

Anot R. Endrikio, V. Krėvės prospekto daugiabučio atveju būsto administratorius pats nusistatė valymo ir dezinfekavimo dažnumą – kartą per savaitę – bei paskaičiavo paslaugos mokestį.

„Be abejo, gyventojai gali ir dažniau valyti laiptinę vadovaudamiesi tomis pačiomis rekomendacijomis ar kreiptis į administratorių, kad paslauga būtų atliekama dažniau, tačiau ir kainuos ji brangiau“, – pastebėjo Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėjas.

Kompensuoja tik laiptinėje fiksavus infekciją

R. Endrikis priminė, kad nustačius ir patvirtinus COVID-19 atvejį laiptinėje esančiuose butuose gyvenančiam asmeniui ar keliems asmenims, laiptinė dezinfekuojama privaloma tvarka, o mokestis už tai kompensuojamas.

Valstybinės institucijos jokių įkainio rėmų šiuo metu visuotinai aktualiai paslaugai nustačiusios nėra – namo administratorius organizuoja valymo ir dezinfekavimo paslaugos pirkimą, kaip ir visus kitus administravimui reikalingus pirkimus.

Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėjas pridėjo, kad išlaidų kompensavimas už dezinfekavimą nenumatytas, o už šias paslaugas atsiskaitoma tokiu pat būdu, kaip ir už kitas namo priežiūros paslaugas.

Valyti gali ir patys

Vadinasi, jeigu gyventojai nepajėgūs sumokėti už laiptinės valymą, norėdami sumažinti užsikrėtimo riziką turi patys kibti į šluotas ir dezinfekantus. Visgi tai daryti žmonės skatinami sąmoningumo pagrindu, o teisiškai prievolė karantino metu valyti ir dezinfekuoti daugiabučių bendrojo naudojimo patalpas nėra įtvirtinta.

„Sankcijų nenumatyta – tai yra gyventojų sutarimo ir sąmoningumo klausimas. Vieni namai turi sudarę patalpų valymo paslaugos sutartį, kituose gyventojai patys paeiliui susitarę valo laiptines. Kaip jau minėjome, SAM rekomendacijos galioja tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims ir, jei gyventojai nepageidauja sudaryti laiptinių valymo sutarčių su administratoriais, gali sėkmingai patys sutarę ir susidarę grafikus laiptines valytis bei dezinfekuoti“, – aiškino R. Endrikis.

Jis ypač pabrėžė kauniečių savarankiškumo momentą, jeigu valymo ir dezinfekavimo paslaugos gyventojai pirkti nenori. Be minėtų SAM rekomendacijų, daugiau naudingos informacijos apie koronavirusą ir sveikatos apsaugą karantino metu galima rasti specialiame Kauno savivaldybės portale.

Papildyta balandžio 20 d., 14.26 val.

Su „Kas vyksta Kaune“ pirmadienį susisiekęs P. Ugianskis tvirtino, kad laiptinės valymo paslaugos mokestį butui nustatinėjęs kaunietis apsiskaičiavo.

Pasak „Mano būsto“ atstovo, šiuo konkrečiu V. Krėvės prospekto daugiabučio atveju klientui per mėnesį paslauga atsieitų apie 6, ne 25 eurus. Pastaroji suma, patikino P. Ugianskis, yra neteisinga.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA