Seimas svarstys naują paramos jaunoms šeimoms būstui įsigyti tvarką – Kas vyksta Kaune

Seimas svarstys naują paramos jaunoms šeimoms būstui įsigyti tvarką

BNS / Sniegė Balčiūnaitė 2024/04/23 09:53
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Seimas svarstys, ar jaunoms šeimoms ir toliau leisti su valstybės parama įsigyti būstą aplink Vilniaus, Kauno, Klaipėdos didmiesčius esančiose savivaldybėse nustatant kai kuriuos barjerus.

Taip pat siūloma apriboti perkamo būsto vertę, reikalauti jame registruotis, paramos dydžio nebesieti su vaikų skaičiumi.

Būstą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos rajonuose nuo birželio siūloma leisti įsigyti, jeigu jo vertė neviršytų vidutinės konkrečios savivaldybės daugiabutyje esančio būsto vertės.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija prognozuoja, kad pagal naują tvarką būstus su valstybės parama būtų galima įsigyti dviejuose trečdaliuose Vilniaus rajono, maždaug pusėje Klaipėdos rajono ir trečdalyje Kauno rajono teritorijos.

Pagal naują tvarką subsidija siektų 7,5 proc. būsto paskolos sumos (iki 87 tūkst. eurų), o būsto maksimali vertė siektų 120 tūkst. eurų. Iki šiol ji nebuvo ribojama. Taip pat ketinama įpareigoti šeimas, gavusias subsidiją, penkerius metus deklaruoti gyvenamąją vietą įsigytame bute.

Be kita ko, siūloma nebeleisti jaunoms šeimoms būstų statytis pačioms, būtų galima pirkti tik jau pastatytus butus. Paramos dydis nebepriklausytų nuo vaikų skaičiaus, kaip yra dabar.

Tokia paramai šiemet iš biudžeto skirta 8 mln. eurų, bet visos 2024 metams numatytos lėšos jau yra išdalintos. Paramos laukiančiųjų sąraše – maždaug tūkstantis šeimų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA