Kauno koronaviruso dienoraštis #15 – Kas vyksta Kaune

Kauno koronaviruso dienoraštis #15

Skaitytojų nuotr.

Karantino ritmu Kaunas žengia į šv. Velykų laukimo tridienį – rytoj Didysis Penktadienis, kurio metu kauniečiai ir vėl greičiausiai užsiims ne dvasios stiprinimu, o šaldytuvų kimšimu. Visą dieną kauniečiai dalinosi eilių prie parduotuvių nuotraukomis bei kitomis miesto aktualijomis, kurių kaip visada – netrūksta.

Parduotuvių apgultis

Slaptas „Kas vyksta Kaune“ pirkėjas apsilankė daugumoje didžiųjų Kauno prekybos tinklų parduotuvių ir įsitikino, kad eilės visur vidurdienį buvo. Tiesa, pastebėjo, kad dauguma žmonių laikosi tvarkos, kantriai laukia, išlaikydami tinkamus atstumus tarp vienas kito.

„Na, žmonėms tikriausia nėra paprasta atprasti nuo įpročio valgyti šviežią maistą, o ir atsargų neįmanoma labai daug prikaupti. Gerai, kad bent dauguma iš tiesų elgiasi sąmoningai“, – sakė skaitytojas.

Tačiau kita griežtesnė skaitytoja buvo kiek kitos nuomonės. Pasak jos, gi visi turėjo žinoti, kad prieš šventes tradiciškai bus daug žmonių ir pasirūpinti produktais iš anksto. „Beje, o tai kada visi pradės valgyti iš tų spintučių ir šaldiklių, kuriuose prieš mėnesį jau viską pradėjo kaupti?.. nes tikrai sekanti pandemija nuo koronaviruso Lietuvoje bus – kandžių“, – juokavo moteris, prisiminusi, kaip žmonės masiškai pirko maistą prieš karantiną.

„O gal ėjo visi šiandien, nes galvojo, kad rytoj bus daug žmonių, o tai reiškia, kad rytoj visi tupės namuose ir parduotuvės bus tuščios?“, – retoriškai klausė ji.

Lauksime skaitytojų nuotraukų, kokia situacija Kauno prekybos centruose bus visą ateinantį savaitgalį. Pranešti galite atsiuntę mums el. laišką arba užpildę skaitytojo formą.

Vagys Žaliakalnyje

Kitas skaitytojas pasidalino ne mažiau neraminančia informacija. Jis teigė, kad prieš savaitę pavogė jo automobilio priekines groteles, jis registravo atvejį policijoje. Ir štai – prašom, šią savaitę pavogta kita detalė.

Asociatyvi nuotr.

„Pakalbėjau su atvejus registravusiu policininku, sakė, padaugėjo tokių smulkių vagysčių ženkliai, ypač Žaliakalnyje“, – sako jis.

Pasak vyro, galima tik spėlioti, dėl kokių priežasčių suaktyvėjo ilgapirščiai – gal mažiau žmonių, tai lengviau vagiliauti nepastebėtam. „O gal dėl grįžusių emigrantų, tarp kurių tikrai daug tokių, kurie panašiom veiklom užsiiminėjo Europoje..“, – spėliojo vyras.

„Mano patarimas – labiau saugokite savo turtą šiomis dienomis!“, – palinkėjo jis.

Dezinfekcinis skystis galioja tik kelias dienas

Dar vieni skaitytojai pasidalino, neva dezinfekcinio skysčio vaizdais. Skaitytojai dalinasi įdomia situacija, dezinfekcinis skystis su vos kelių dienų galiojimu.

Galima pagalvoti, jog įsivėlė klaida, tačiau anolito tinkamumo laikas yra 5 dienos, jei jis laikomas uždarame stikliniame, plastikiniame arba emaliuotame inde (nepažeidžiant emalio) kambario temperatūroje, apsaugotose nuo tiesioginių saulės spindulių.

„Dezinfekcijos skystis– velnio „dovana“. Su 3-jų dienų garantiniu laikotarpiu. Kažkaip netikiu, kad veikia..“, – teigia skaitytojas.

Dezinfekcinio skysčio galiojimas / Skaitytojo nuotr.

Primename, kad LR Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į PSO rekomendacijas paviršius rekomenduoja valyti 0,1 proc. natrio hipochlorito (paprastai tariant – aktyvaus chloro turinčiomis medžiagomis, kurios gali būti pavojingos, todėl reikia visada naudoti apsaugines pirštines ir akinius) tirpalu arba 70 proc. koncentracijos etanoliu (tiksliau, tariant – spiritu, o daugumoje dezinfekcinių skysčių sudėtyje yra ir papildoma dedamoji – peroksidas).

Kelininkams kaukių nereikia

Skaitytojai toliau pastebi, jog kelininkai dirba be apsaugos priemonių ir nesisaugo kaip rekomenduojama.

„Pastebėjau, kad kelininkams karantino taisyklės negalioja. Ukmergės g., Kaune kelininkai tiesia šaligatvius, grupuojasi vienoje vietoje keletas darbininkų, bet nei vienas nedėvi kaukių“, – savo pastebėjimus išdėstė skaitytojas.

Prasta patirtis Ermitaže. Vėl.

Skaitytojai jau ne pirmą kartą atkreipia dėmesį, jog susiduria su problemomis dėl užsakytų prekių atsiėmimo. Ilgai lauktų prekių tenka laukti dar ilgiau, kai atvažiuoja jų pasiimti. Kauniečiai nori perspėti, dėl gresiančio nervų ištampymo.

„Kauno pramonės „Ermitaže“ po prekių užsakymo internetu reikia laukti 7 dienas, o prie jų atsiėmimo reikia laukti 3 valandas. Pasak ten stovinčio apsauginio dirba trys darbuotojai. Keista kam tada dar vykdyti prekybą ir skelbti akcijas. Pagal informaciją rekvizitai.lt jiem taikomos VMI covid 19 lengvatos gal tai įtakoja? Būčiau žinojęs – būčiau nepirkęs, gal galite informuoti kitus, kad negadintų savo nervų ir taip nervingu laikotarpiu“, – apie nemalonią patirtį rašė skaitytojas Rytis.

Ermitažo prekių atsiėmimo eilės / Skaitytojų nuotr.

Jaunimas karantino metu nesimoko, o gurkšnoja alkoholį

Kiekvieną dieną į redakciją plūsta vaizdai iš įvairių miesto vietų kaip žmonės nesilaiko karantino sąlygų, tačiau kai kurie vaizdai šokiruoja labiau nei kiti. Atsiųstose nuotraukose matomi jaunuoliai, kurie gyvenamųjų namų rajone, anot skaitytojų, gurkšnojo alkoholinius gėrimus.

„Štai kas vyksta Baltijos g. viename kieme per karantiną. Jaunuoliai ne tik, kad susirinkę būryje, bet dar ir alų geria. Čia veiksmas vyko netoli Petro ir Povilo II gimnazijos, jau išsiskirstė, kažkur iškeliavo“, – užfiksuotus vaizdus komentavo skaitytojas.

Parengta pagal portalo „Kas vyksta Kaune“ bendruomenės narių informaciją.


Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Kauno koronaviruso dienoraštis – tai subjektyviomis skaitytojų nuomonėmis paremtas straipsnių ciklas, kuriame kviečiame kauniečius dalintis savo pastebėjimais. Portalo „Kas vyksta Kaune” redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su subjektyviomis skaitytojų nuomonėmis, iš kurių sudaromi dienoraščio įrašai.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT