Kauniečiai danguje virš Kauno stebėjo neįprastą reginį

Skaitytojo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauniečiai, vėlų pirmadienio vakarą kreipėsi į „Kas vyksta Kaune“ redakciją su nerimu, jog virš Kauno skraido dešimtys ar net šimtai neatpažįstamų skraidančių objektų. Neįprastas reiškinys buvo matomas tiek iš Kauno, tiek iš Vilniaus, objektai skrido itin aukštai, o atrodė visai kaip žvaigždės. Pasigilinus, pavyko išsiaiškinti kas tai galėjo būti.

„Šiuo metu danguje jau kokias 10-15 min stebime daug šviečiančių objektų. Pietryčių pusėje, aukštai (beveik zenite). Vienu metu matosi 6-7, išlaiko pastovų greitį, atstumą ir trajektoriją. Skambinau į Vilnių, sakė, kad tą patį mato“, – kreipėsi skaitytojas, kuriam pavyko užfiksuoti švieseles naktiniame Kauno danguje.

„Kas vyksta kodėl tiek daug lėktuvų danguje? virš Kauno? eilės, vienas po kito“, – rašė kita susirūpinusi skaitytoja.

„Pažvelkite į dangų, eilė, t. y. viena linija skrenda, gal dronai?“, – skraidančių „žvaigždių“ kilmę bandė spėti skaitytoja Jūratė.

„Sveiki, šiandien vakare apie 22 valandą, ir aš ir draugai, gyvenantys kituose miesto galuose matėme danguje skrendančius ir mirksinčius daiktus, atrodo kaip žvaigždės, tačiau skrendant tai sustoja tai skrenda greičiau ar lėčiau, gal turite kokios informacijos kas tai? Jų buvo apie 30-40“, – domėjosi skaitytojas Romanas.

Pasidomėjus kas tai galėtų būti, paaiškėjo, jog greičiausiai danguje matomi Elono Musko kompanijos „Space X“ paleisti „Starlink“ tinklo palydovai.

Kalifornijoje įsikūrusi bendrovė „SpaceX“ sėkmingai paleido raketą, iškėlusią į orbitą dar 60 palydovų, sudarysiančių tinklą „Starlink“, turintį užtikrinti interneto ryšį kiekvienam pasaulio kampeliui, apie vakar paleistus palydovus rašė LRT.

Planuojama, kad šis kosminio interneto ryšio tinklas ilgainiui padidės iki 12 tūkst. palydovų.

Palydovai skries šiek tiek aukščiau negu Tarptautinė kosminė stotis (TKS), bet daug žemiau negu dauguma kitų palydovų. Geostacionariųjų orbitų palydovai, kurių padėtis konkretaus taško Žemės paviršiuje atžvilgiu beveik nekinta, skrieja 36 tūkst. km aukštyje.

Pirminiais duomenimis, tai yra ankstyvosios palydovų versijos, o paleidus galutinius kosminius palydovus, šių ateityje turėtų nesimatyti.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

227 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.

Naujausios žinios

Iki gyvos galvos nuteistas žudikas iš Kauno prašosi į laisvę: gyvens pas mamą ir susiras darbą

Maudynių sezonas jau atidarytas: kauniečiai gali atsigaivinti keturiuose oficialiuose paplūdimiuose

Unikalus kauniečio tikslas: sieks per savaitę įveikti visas Kauno maratono distancijas

S. Skvernelis nusprendė: eis į Seimą su „valstiečiais“ (papildyta)

Ruošiantis antrajai koronaviruso bangai – Lietuvą pasiekė apsauginių chalatų siunta

Interjero dizaineris: „Lietuviai atranda kitokį senosios Lietuvos paveldą, ne tik medinius šaukštus ir puodynes“

Penktadienį patvirtinti dar penki koronaviruso atvejai, susiję su šventėmis šeimose

Tarp naujų koronaviruso susirgimų – įvežtiniai atvejai ir gimtadienio šventės dalyviai

Seime registruotas naujas projektas: siūlo suteikti prieglobstį Honkongo žmonėms

Kartą Kaune gyveno... M. Patašius: pasivaikščiojimas po Kauno senamiestį