Koronaviruso grėsmė Kaune: šį savaitgalį neįvyks Kaziuko mugė – Kas vyksta Kaune

Koronaviruso grėsmė Kaune: šį savaitgalį neįvyks Kaziuko mugė

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausybei nutarus stabdyti ugdymo procesą ir drausti viešuosius renginius, Kaunas imasi nedelsiant įgyvendinti šiuos sprendimus. Tuo pačiu diegiamos papildomos saugumo priemonės viešajame transporte: nutraukiama bilietų prekyba pas vairuotojus ir keičiasi įlipimo tvarka į autobusus ir troleibusus.

„Nuo penktadienio įsigalioja svarbūs ribojimai bei draudimai, paliesiantys kultūros, švietimo ir susisiekimo sritis. Viskas dėl vienintelio tikslo – užkirsti kelią viruso plitimui. Nemėginome iš pat ketvirtadienio ryto užbėgti įvykiams už akių. Manome, kad lenktyniavimas bei skuboti veiksmai tokioje situacijoje tikrai nėra geriausia išeitis. Taigi šiuo atveju išlaikėme subordinaciją ir nutarėme veikti laikantis nacionaliniu mastu teikiamų instrukcijų šiai ekstremaliai situacijai valdyti“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Priimti būtini sprendimai

Nuo kovo 13 dienos uždaromos visos Kauno mokyklos, o nuo kovo 16-osios – ir visi miesto vaikų darželiai. Atitinkamai sprendimas palies ir universitetus bei kolegijas, rašoma Kauno miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Kaip naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ jau rašė, Vytauto Didžiojo ir Kauno technologijos universitetai taip pat priėmė sprendimą dviems savaitėms, nuo kovo 13 iki kovo 27 d., keisti savo darbo organizavimo tvarką bei nukelti studijų procesą.

Taip pat atvirose Kauno erdvėse bus leidžiami tik tokie renginiai, kurių dalyvių skaičius neviršys 100 asmenų.

„Artimiausiomis dienomis Kaune turėjo vykti nemažai didelio masto renginių. Pavyzdžiui, Kaziuko mugė prie „Žalgirio“ arenos. Vis tik žmonių sveikata ar net gyvybė yra aukščiau visko, todėl renginiai bus atšaukti“ – sakė Kauno mero patarėjas Tomas Jarusevičius.

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė Kaziuko mugės organizatorių atstovė, mugė perkeliama į balandį ar gegužę: „Gaila, kad taip staiga šis sprendimas priimtas, dar vakar kalbėta tik apie draudimą organizuoti renginius uždarose patalpose. Tačiau atsarga gėdos nedaro, todėl mes taip pat perkeliame Kazimiero mugę į balandį ar gegužę, priklausomai nuo situacijos“.

V. Matijošaitis pakartojo tikintis kauniečių supratingumu ir adekvačia reakcija į šių dienų įvykius: „Geriausias priešnuodis kylančioms grėsmėms – pačių žmonių sąmoningumas. Niekas geriau neapsaugos, jei patys nesaugosime savęs ir aplinkinių. Užuot panikavę verčiau imkimės konkrečių veiksmų, kurie yra būtini. Tikiuosi, kad miesto pavyzdžiu paseks ir kitos, savivaldybei nepavaldžios kultūros, sporto ir kitų sričių įstaigos.“

Pasitarimas su miesto ligoninėmis

Savo ruožtu Kaunas imasi ir kitų neatidėliotinų priemonių. Ketvirtadienio rytą surengtas pakartotinis pasitarimas su visų miesto ligoninių, Kauno poliklinikos bei Greitosios medicinos pagalbos stoties vadovais.

„Uoliai sekame situaciją, konsultuojamės su specialistais, paisome jų rekomendacijų. Baigiame pasirengimo darbus ruošdami papildomas patalpas pacientų karantinavimui, saviizoliacijai, jei situacija paaštrėtų ir būtų fiksuojamas viruso proveržis. Miestas taip pat gausiai papildė dezinfekanto atsargas, kuriomis pagal poreikį aprūpino švietimo ir kitas savivaldybei pavaldžias įstaigas.“, – apie pasirengimo darbus kalbėjo Kauno meras.

Pokyčiai viešajame transporte

Jau nuo ketvirtadienio įvesti pokyčiai viešajame transporte. Keleiviai gali įlipti į autobusus bei troleibusus pro visas duris. Tai prisidės prie geresnės oro cirkuliacijos transporto priemonėse bei tolygesnio keleivių srautų pasiskirstymo.

Taipogi nuo penktadienio „Kauno autobusai“ stabdo prekybą bilietais, įsigyjant juos pas vairuotojus. Keleiviai raginami aktyviau naudotis išmaniąja programėle „Žiogas“ arba pasirūpinti elektroninio bilieto kortelėmis ir jas papildyti. Grynųjų pinigų atsisakymas prisidės prie papildomos prevencijos apsaugant viešojo transporto vairuotojus nuo kontakto su keleiviais ir padedant išvengti galimų viruso grėsmių.

Keleivių kontrolė, vykdydama bilietų tikrinimą, iki pirmadienio (kovo 16 d.) atsižvelgs į aplinkybes, kai keleiviai negali įsigyti bilietų, nes vyksta iš vietų, kur nėra jų platinimo vietų ar šių nedarbo metu.

„Mums rūpi kauniečių sveikata. Rūpinamės ne tik keleivių patogumu, bet ir saugumu. Tačiau lygiai taip pat privalome užtikrinti ir kiek įmanoma saugesnes darbo sąlygas vairuotojams, kad apsaugotume juos nuo virusų. Tikime, kad šiandien priimti sprendimai prisidės prie šių tikslų“, – teigė bendrovės „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.

Jau kelias savaites Kauno autobusai ir troleibusai dezinfekuojami keliskart dažniau nei įprastai. Pasak M. Grigelio, viešojo transporto priemonėse kasdien ypač kruopščiai specialiomis priemonėmis valomos sėdynės ir turėklai. Vairuotojai taip pat aprūpinti dezinfekuojančiais skysčiais.

Nuolat atnaujinama informacija

Daugiau informacijos dėl koronaviruso galima teirautis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąja linija tel. +370 618 79984 ir +370 616 94562 (visą parą) bei elektroniniu paštu: koronavirusas@sam.lt

Asmenys, atvykę iš rizikingomis laikomų šalių, turi kreiptis telefonu 8-5 2124098, el. paštu info@nvsc.lt arba užpildyti formą dėl nedarbingumo, kuri skelbiama internete. Jei nedarbingumas nereikalingas, rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu. Tai svarbu tiek sugrįžus į Lietuvą lėktuvu, tiek ir parvykus nuosavu automobiliu ar kitu transportu!

Kauno miesto gyventojams aktuali informacija nuolat atnaujinama ir skelbiama internete.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA